Skocz do zawartości
Blade

Soltek Sl 75kav i najnowsze Athlony

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czysto teoretyczne: Czy ten soltek obsluzy nowe Antki?

Pytanie mniej teoretyczne:czy warto w miejsce mojego Durona wsadzic XP1700? (i puscic na "TROCHE" wiecej):)? Duren nie wyrabia w UT2003, Xpek pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o te _NOWE_ to na 99% nie - potrzebny bedzie nowy chipset ;).

A jesli o XP to jesli masz plyte w wersji PCB o oznaczeniu F1 lub wyższe (np F2, G1 itp (ja mam PCB E1)) to po upgrade biosu do wersji Q9.1 lub wyzszej pociagnie XP. Inaczej nawet upgrade biosu nie pozwoli na obsluge athlona XP.

Mimo to warto zapodac najnowsza wersje biosu Q11 (poprawiony RedStorm, płyta "pamięta" ustawienia FSB nawet po wyciagnieciu wtyczki z gniazdka - na Q8.1 byly z tym klocki), nowy, szybki POST(tylko 2 sec)).

 

PS Moj duren700@880(8x110) przy 100% stabilnosci wyciąga tez 910MHz (przy napięciu 1.78V)! Ale 880 daje te samą wydajność i stabilnosc, a nie trzeba podnosic napięcia - temp nizsza o jakies 5 stopni C.

 

Pozdrowienia dla wszystkich fanow AMD i Solteka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij najnowszy bios Q10

 

i sprawdź z której partii pochodzi płyta. Ta z oznaczeniem F1 da radę.

Czy f4? sprawdzę w domu i podeślę info.

Nie Q10 tylko Q11 jest najnowszy. Wszystkie Antki XP chodza bez problemow - nawet ten najszybszy z fsb266 2600+ hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta w wersji F1, bios Q9, z flashowaniem problem, bo hehe, oryginalna kostka sie spalila dawno temu, a teraz wstawilem EPROMA, wiec programator pozostaje...Ale q9 chwyta juz XP???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta w wersji F1, bios Q9, z flashowaniem problem, bo hehe, oryginalna kostka sie spalila dawno temu, a teraz wstawilem EPROMA, wiec programator pozostaje...Ale q9 chwyta juz XP???

Już o to pytałem, poczytaj:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=14550&highlight=

 

Ja mam bios Q9 i po rozmowie z kilkoma osobami wychodzi mi, że nie warto zmieniać, bo na nowym biosie nikomu nie wstało FSB powyżej 146, a u mnie przy mnożniku defaultowym (11) wstaje 154 i chodzi; średnio stabilnie, ale chodzi. 144x12 jest nawet ok. Bios Q9, przynajmniej u mnie, rozpoznaje poprawnie Atlona 1900XP, przynajmniej mojego jak na 1900XP puszcze to widzi jako 1900XP. Powyżej tylko wylicza taktowanie, ale na win98 i win XP zero problemów. Czy warto zmieniać proca? Jak masz duronka to tak, ten mój Athlon kosztuje teraz 250 PLN, a na kav chodzi bardzo ładnie. 3D mark nie wypada u mnie rewelacyjnie (2850), ale chyba Ci na tym nie zależy, jak i mi, skoro też chcesz zostać na razie na kav. Polecam. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sl-75kav morgana 1000@1200 , teraz mam @athlona xp 1800+ i wszystko dział bez zarzutu .. Oszołamiające róznicy w wydajności nie zauważyłem... Mam F9 (może nawet F10) więc flashowania biosu nie musiałem robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...