Skocz do zawartości
Pure

Monitor Eizo

Rekomendowane odpowiedzi

JAko że nieda sie wejsć na forum monitorów na tweaku wiec zakąłdam ten temat tu

co myślicie o tym monitorze??

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58798950

bedzie dobrze się na nim pracowac?? myśle głównie o grach ale też gram w gry itp. filmy ogladam na tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny monitor 17" ale nie na trinitonie, z wyglądu był podobny do tego na zdjęciu i też miał tco99. Pochodził 2 miechy i trafo szlag trafił. Sorki, że nie na temat ale wolałem Cię ostrzec, chociaż podkreślam to był zupełnie inny model. Kumpel handlarz monitorami powiedział mi kiedyś, że Eizo mają słabe trafo (bynajmniej te model co ja miałem). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo jest bbbbbbbbbbardzo dobrą firmą produkującą monity a co do wad to każdy duży CRT ma duże zurzycie prądu i wagę ........ co w tym odkrywczego ?? Przecież kineskop waży swoje nie ??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo jest bbbbbbbbbbardzo dobrą firmą produkującą monity a co do wad to każdy duży CRT ma duże zurzycie prądu i wagę ........ co w tym odkrywczego ?? Przecież kineskop waży swoje nie ??:>

1581073[/snapback]

Nie kazdy. Iiyamy sa w wersjach o znacznie mniejszych gabarytach (niekoniecznie masie).

A druga sprawa ze ani przez moment nie chcialem byc odkrywczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kineskopy Trinitron potrzebują więcej pradu do wysterowania cewek odchylania (inaczej się nimi steruje niż w przypadku sferycznych kinoli)

 

Np Eizo F520 takie jak ja mam żre na maxa 80W przy 117Hhz 1024*768 a trinitron żre 120W.

 

Z tego co wiem to większe jest prawdopodobieństwo uszkodzenia monita na trinitronie bo wydziela więcej ciepła a to szybciej dobija elektronike.

 

Miałem podobny monitor 17" ale nie na trinitonie, z wyglądu był podobny do tego na zdjęciu i też miał tco99. Pochodził 2 miechy i trafo szlag trafił. Sorki, że nie na temat ale wolałem Cię ostrzec, chociaż podkreślam to był zupełnie inny model. Kumpel handlarz monitorami powiedział mi kiedyś, że Eizo mają słabe trafo (bynajmniej te model co ja miałem). Pozdrawiam

Tak to jest prawda ale trafo pada z tego względu że często sa to monitory poleasingowe z dużym przebiegiem i to często pracujace przy 100Hz odświeżania a trafa Eizo tego nie lubią.

 

Jest podobno niepisana gwarancja na trafo od eizo na 10 lat ale nie chyba przy 100hz..

 

W opisach monitorów Eizo często widać :

Rekomendowana roździelczość : np 1280*1024 *117Hhz czyli tyle ile fabryka dała.. trafo wytrzyma okres gwarancji a pożniej pa pa.( wartość orygianlnego trafa to wartość monita. Podróbka wytrzymuje 6 miechów i jest tak słabo zrobiona że po wymianie trafa miałem problem z wyregulowaniem zbierzności itp..

 

Miałem F56 7 letniego i nic nie padło ale nie jeżdziłem w 100hz.

 

Według mnie warto brać do gier ale do CAD/CAm to trinitrony się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wlasnie sie zainteresowalem tym monitorkiem wiec jak Pure sobie zakupisz to podziel sie spostrzezeniami :) a moze ktos z was juz ma cos takiego? tez jest mi potrzebny glownie do filmow i gier, a moze polecacie cos innego w podobnej cenie (do 500zl) ?

 

poszerzajac pytanie, co lepiej wybrac monitor na trinitronie czy diamontronie ?

przyklady:

 

diamotron

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58921443

 

trinitron

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58798950

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki monitor od niedawna. Jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza, że przesiadłem się z 15".:) Ma tylko dwie wady: waga i rozmiary. Trzeba mieć sporo miejsca, żeby go ustawić. Ma 50 cm głębokości..... Używam go do grania i filmów. Nie wiem jak się sprawuje w ACad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...