Skocz do zawartości
AndyN

4x512 Mb Różne Pamięci@a64-testy

Rekomendowane odpowiedzi

ale nikt nie kwestionowal,ze na E3 2x1GB nie chodzi na 1T

-to akurat wiadomo, jak tez to ze mozna praktycznie zapomniec o kreceniu 2 kostek 1GB ;) (z malymi wyjatkami)

 

wiekszosc sie zastanawiala nad tym czy na E6 bedzie mozna puscic 4x512 na 1T

 

Ja odpuszczam-nic nie zmieniam(moze grafe) az do czasu jak X2 sie rozpanoszy w nizszych cenach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

 

Niestety prawda jest taka, ze AMD *nigdy* nie powiedzialo, ze Rev. E6 bedzie obslugiwalo 4x512MB DDR400 przy 1T. Wyglada na to, ze ta "poprawka" nie znalazl sie na liscie "do zrobienia". Zatem caly czas pozostaje ta sama prawda, ze Venice/San Diego/Manchester/Toledo robia:

 

4x512MB ---> DDR400 2T

4x1024MB ---> DDR333 2T

2x512MB + 2x256MB ---> DDR400 2T

2x1024MB ---> DDR400 1T

To co poprawiono w E6 w porównaniu z E3? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

o jakich patriotach mówisz ? ztcw nie ma wogole kostek TCCD w takiej gęstości że wychodzą moduły 1GB, a moje patrioty 1gb napewno na TCCD nie są... no przynajmniej nic a nic na to nie wskazuje, a ztcw. nie ma innych modułów tej firmy o pojemności 1GB niż ten model który mam ?

1604043[/snapback]

na jakich kościach są pamieci wymienione niżej:

 

PDP Patriot XBLK 2 x 512MB DDR 600MHz CL2.5 (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20638)

 

PDP Patriot XBLK 2 x 512MB DDR 400MHz CL2-5-2-2

(http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17715)

 

chyba TCCD o ile sięnie mylę :) chyba, że się mylę :)

 

teraz w Komputroniku Patrioty w wersji 2x1024MB są tylko takie dostępne:

 

(chodzace na 2-5-3-2): http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17714

 

niedawno (z miesiac lub dwa miesiace temu) w komputroniku oraz inych sklepach widziałem pamieci 2x1024MB na tych samych kościach co moduły chodzące na 2-5-2-2 ... już ich nie ma ale czemu to nie wiem ... na allegro też były dwie wersje i 2x512MB i 2x1024MB zwykłe jakieś 2-5-3-2 i XBLK 2-5-2-2 ... jak pisałem do tego sklepu to mnie poinformowano, że napewno obie wersje chodzą na 1T bez problemu w układzie dual z 2 modułów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie osiagnac stabnilne 4x512 mb 1T na czestotliwosci pamieci 150 mhz...  :wink:

1606705[/snapback]

Dlatego proponuje skończyć wątek dla E3 podsumowaniem że 1T NIE chodzi a jak chodzi to bylejak, a 2T chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuje skończyć wątek dla E3 podsumowaniem że 1T NIE chodzi a jak chodzi to bylejak, a 2T chodzi

Xtreme Addict ma E6. A propozycja słuszna, ten element problemu został chyba dobrze wyjasniony i zilustrowany ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet na E3 z 2T 4x512 MB pamięci so niestabilne :(

Zależy co dla kogo znaczy stabilne. Na default pod BT2 wszystko jest ok ale już GoldMemory wali błędami - taka sobie ta stabilność (pisałem już o tym wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie stabilnie to gm i brak restartów w grach, win, czego teraz nie mam :(, najczęscie komp mi sie zawiesza restartuje w win :(

i nie wiem co z tym zrobić :( co mam jechać na częstotliwości pamięci 166 :* przeciez to paranoja po to kupiłem utt BH5 aby je katować

myślałem że amd coś z tym zrobi w E6, a te pały znowu mnie olali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 100% stabilne :wink: 4x512 mb [div140] 2-3-3-8 2T [jeszcze coś pokombinuję z timingami ;)], proc 2520 mhz... 6h 45 min w SP2004 "blend test" :wink: myślę, że można uznać to za stabilność :D

 

LINK

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet na E3 z 2T 4x512 MB pamięci so niestabilne :(

1606774[/snapback]

U mnie też tak było. Niby działało, ale po potrafiło zrobić reboot ot tak... nawet w IDLU

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x512MB to nie jest spacer w parku. Tutaj duze znaczenie ma tez gdzie ktora kosc siedzi, dlatego tez trzeba deczko poeksperymentowac z przekladaniem kosci.

 

Ja akurat nie mam jeszcze 4x512, ale probowalem z Gskill TCCD 2x512MB + 2x256MB. Lacznie 1536MB...

 

Wszystko gra. Ten screen akurat pokazuje absolutne max procek/pamieci (stad 266Mhz), ale same pamieci sa SP2004 stabilne do 280Mhz 7-3-3-2.5-2T. Deczko trzyma mnie parka 2x512MB, ktora nie zachowuje sie nalezycie i jutro leci na wymianke ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus

powalcz z 4x512 to moze sie cos rozjasni ;)

najlepiej na bh-5 :-D

u mnie na 250 spi32 liczy i memt ale o goldzie to moge zapomniec-obojetnie jak nisko zjade

chyba zaczne urabiac je do 3,2Vtylko bo wiadomo-z 5V potrafi byc kaprysne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak byś dorwał 4x512MB twinmos bh5 utt :)

 

ot

bachus wstydzisz sie nas ;), że na fotach dajesz tylko xtremesystems

1608542[/snapback]

W tej chwili nie zapowiada sie nic wiecej.... Predzej bedzie to 4x512MB Mushkin Redline PC4000 jezeli juz... Ale to tez nie za predko :)

 

Co do xtremesystems.com... nie chce odbiegac od glownego topicu... ale to jakos bardziej z przyzwyczajenia niz wstydu. pelnie jakas tam funkcje na XS i odruchowo uznaje XS jako moj "prawdziwy dom" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie jade testowo (do ok. 14.00) na 4x512MB (2GB)...2 x 512 Kingmaxy z podpisu+ 1 x 512 Kingstony Hyperx + 1 x 512 Kingstony jakieś zwykłe...

 

ustawilem od razu 2T..ale spróbuje tez z 1T(i tak nie ruszą :) )..dzielnik 133 (wiec ok 200 na pamieciach - ze wzgledu na te jedne kiepskie zwykle Kingstony)

 

zobaczymy czy gierki beda biegac..no i FEAR z maximum tekstur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnosnie x2 - czy tam jest szansa na normalnosc z 1T prz 4x512MB? moze gdzies bylo, ale ostatnio troche wypadlem z obiegu odnosnie procy ;)

btw: patriot xblk 4x512MB @230MHz 2-3-3-6 2T, 2x1GB maks 217MHz 2,5-3-3-6 1T, tak jest/bylo w moim przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje na to że nie, bo nikt nie udowodnił wyższości E6 nad E3, a czy toledo czy manchester to kontroler pamięci taki jak w E3/(E4) albo E6.

 

mam nadzieje E6 sprawia że 4 kostki@2T nie sypią babolami. ale FSB333 dla pamięci wciąz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco czym testowałeś stabilność powyższych ustawień? Bo u mnie przy 4x512 GoldMemory nawet na default (200MHz; 2-2-2-5 2T) sygalizuje błędy

(...) mam nadzieje E6 sprawia że 4 kostki@2T nie sypią babolami. ale FSB333 dla pamięci wciąz.

Jak to? Co masz na myśli? Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie czegos nie rozumiem...ustawiłem "dla jaj" dzielnik 166 (wiedzialem ze nie rusza i tak na 245MHz i usłysze pisk, ale chciałem sie przekonać)..i otóż dzielnik 166 jakby mi nie działa..niby w BIOSie ustawione ale nie ma efektow..CPU-Z pokazuje nadal 195MHz na pamieciach..itp..dlaczego?? czy plyta moze wykrywac ze ktores z tych pamieci nie pojda na tyle??czy dzielnik 166 jest zablokowany dla 4x512?

 

btw. GoldMemory tez mi sypie bledami..ale mam go w d..ie..wszystko inne smiga..FEAR w max detalach tez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ Może to kwestia płyty i biosa? Ja miałem taką sytuację, że jak puściłem na default ustawienia pamięci i 1T a dla proca 9*200 to płyta automatycznie ustawiła 10MHz dla pamięci. I wtedy 1T działało. Niby wszystko było dafault a w rzeczywistości pamięci miały 100MHz

 

A propos GM: też się nie przejmuję -> BT2 działa :D

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ Może to kwestia płyty i biosa? Ja miałem taką sytuację, że jak puściłem na default ustawienia pamięci i 1T a dla proca 9*200 to płyta automatycznie ustawiła 10MHz dla pamięci. I wtedy 1T działało. Niby wszystko było dafault a w rzeczywistości pamięci miały 100MHz

 

A propos GM: też się nie przejmuję -> BT2 działa :D

1610774[/snapback]

no to teraz bede mial problem..bo jesli to rzeczywiscie mi ruszy tylko na dzielniku 133 to nie wiem czy jest SENS ładowac sie w jakis drugi komplet Kingmaxow DDR 500 jesli i tak ich nie wykorzystam :/ wtedy lepiej kupic NAJTANSZE DDR 400, ktore bez łaski będą smigały na 195MHz przy 2T..hmmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...