Skocz do zawartości
kubix_

Pamięci 2x1bg - Które Dobre Do Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pogubiłem się już troche a więc mam pytanie:czy 1615017[/snapback]

1. Prawdopodobnie TAK

2. NIE

Does Newegg.com ship internationally?

Newegg.com does not currently ship internationally; we only deliver to locations within the United States and to Puerto Rico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos slyszal o 1gb kosci cl3 3200 z samsungami TCCD. Wiem ze takie istnieja. jakie sa jej osiagi ,spotkaliscie sie z TCCD w 1gb kosctce?

1619629[/snapback]

Interesowałem się tematem pamięci 1GB ostatnio i z tego co mi wiadomo to żadne z nich nie są robione na TCCD. Choć oczywiście jeżeli ktoś ma jakieś konkretne dowody że takowe istnieją to proszę pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez nie wierzylem ale sa takie podobno: robi je BUFFALO i przy jednym modelu (sparwdalem na oficjalnej stronie i sa robione na chipie samsungow ale nie wiadomo jakich) w sklepach internetowych w usa jes opis SAMSUNG TCCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem na GG z autorem tych aukcji allegro - pytalem go o jakiekolwiek sensowne pamieci 2x1GB do FSB~250...

Ma niezly przeglad pamieci, dostep do roznych, ale niestety nie umial znalezc nic ciekawego - ciezko z tym jest :mur:

Zdecydowalem sie jednak na 2x512 ale za to porzadnych :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To może podzielę się moimi przeżyciami z Patriot Extreme DDR 2GB PC3200 CL2 (5-3-2) (PDC2G3200LLK). Dzisiaj złożyłem kompa opartego na DFI Lanparty NF4. Na początku nic nie chciało chodzić ale po dniu tasowania biosami instalowania jest tak:

 

245mhz CL3 5-3-2 2,8V włącza się system chodzi, ale nie stabilnie. Pewnie jest to spowodowane timingami i resztą opcji w biosie, bo nie miałem siły się z tym gmerać już, na początku wydawało się stabilnie, nawet łyknął SPi ale potem zaczęło się coś babrać.

 

225mhz CL3 5-3-2 2,8V teraz mam tak ustawione, na noc włącze test prime95

 

 

Prosiłbym o jakieś sugestie dotyczące timingów i ustawień w biosie (max asynchro ? read preamble?)

 

Także pozdrawiam i obalam mit że nie ma ciekawych kostek 2*1024 :)

 

 

P.S. Jednemu gościowi udało się wycisnąć na nich 280 mhz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :D

Jako, że w najbliższych dniach muszę podjąć ostateczną decyzję co do kupna pamięci RAM 2x1GB (na newegg.com) zwracam się ponownie o radę.

 

Wszyscy, którzy śledzili ten temat zapewne pamiętają, że zdecydowałem się na pamięci Crusial Ballistix pc 4000 2x1GB. Jednak niedawno pojawiła się dla nich alternatywa a mianowicie te:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231021

 

stąd moje pytanie czy uważanie, że te G-Skille będą porównywalne z Crusialami i są na tych samych kościach?

G-skille kosztują 255$, a crusiale ponad 300$ dlatego też bardziej skłaniałbym się kupić te pierwsze jeżeli wydajność obu jest porównywalna.

 

dzięki z góry za odpowiedź

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym wszystkim polecić te pamięci Patriot Extreme 2x1giga PC3200 CL2 5-3-2 .

Na płycie Epox enp+ ultra i vanice pamiątki leca na 240mhz przy

CR1 ( t 1) cl 2,5-3-3-6 na standardowym napięciu 2,7v, magistrale Htt mam na 290 a pameici na dzieniku 166 wiec niewiem ile by poszły pamięci max bo niechce juz procka bardziej kręcić.

 

Dzisiaj poszłem za ciosem i mam 244 mha na 2,5-3-2-6 !!!! na 2,7v

Jeśli kogoś to interesuje to moge posłać zdjecia z diagnostyki everesta i prime 95 po 1 h.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=155310---- tam sa zdjecia moje

 

 

 

SiSoftware Sandra 2005 benchmark memory mam 6856 i 6817

 

kiedyś obniże timingi na cl3 i dam 2,8v i sprawdze czy dojde do 260mhz

post-22170-1127916047_thumb.jpg

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge podać że to co teraz osiągnołem na tej magistrali to niejest ich max tylko niechce juz wiecej procka krecić bo mi już niezabardzo działa stabilnie, więc pewnie na 2.5-2-3-6 da sie wykrecić pewnie cos koło 250mhz. Dałem na cl 2.0 przy 241 ale była zwieszka, ale komp sie włączył dzisiaj sprawdze na 241 przy 2,5-2-3-5.

Pamieci po teście prime 95 - momory torture sa lekko ciepłe.

W everescie mam odczyt 6685 a w czasie oczekiwania 37.4s

 

Szkoda że mam Vanice z dalszego tygodnia bo pamieci maja zapas mocy, testowałem pameici na dzielniku 100 i wiem że to wina procka bo wcześniej miałem twinmosy cl 2,5 i juz przy magistrali 300 na 1,55v były błedy i resety,obojetnie przy jakim dzielniku pamieci a co do 1,55v procka do więcej niedam bo sie boje.

Twinmosy poszły mi max na 218 mhz przy cl3.

teraz jestem bardzo zadowolony i to wszystko przy 2,7v mimo że epox 9npa + ultra oferuje ponad 3.0v to niema takiej potrzeby.

 

Polecam wszystkim te pamięci ale też wydaje mi sie że ich oc jest uzależnione od dobrej płyty gł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...