Jump to content

Lancer

Stały użytkownik
 • Content Count

  2709
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Lancer last won the day on February 16 2012

Lancer had the most liked content!

Community Reputation

52 Dobra

About Lancer

 • Rank
  TwojePC

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Białystok
 1. Chyba jestem ułomny bo już jakiś czas temu usiłowałem skorzystać z narzędzia systemowego, ale do niczego nie doszedłem i nie wyczaiłem gada.
 2. Panowie, jakim programem sprawdzać jaki proces (aplikacja?) wykonuje zapisy na dysku i w jakich ilościach? Wciągu doby ilość zapisów hosta skoczyła mi o 60GB! A nic nie zapisuję w takich ilościach!
 3. Ekhm. A ile to już było wpadek z softami? Zawsze lepiej powstrzymać się kilka tygodni coby się nie okazało, że coś nie gra. Np. do 850 PRO Samsung wypuścił jeden jedyny update, który zniknął po kilku dniach, bo troszkę dysków ucierpiało na podmiance. Do dziś nic nowego się nie pojawiło.
 4. Ciekawa uwaga co do przyszłości T.Lisa :) https://youtu.be/wSBCcZiwokE?t=8m25s
 5. Dla interesujących się procesem Sumlińskiego - zapadł wyrok uniewinniający. Teraz czekamy na ruch prokuratury w sprawie oskarżenia klucziwych świadków, w tym BK.
 6. No akurat było trochę tych obrońców tfu... "demokracji" https://www.youtube.com/watch?v=ebPVj7MjR4s
 7. Na forum Asus ROG już zaczęły się płacze na temat problemów z USB po wgraniu sterów Samsunga, więc nie jestem sam. Jeśli miałeś wgrane stery v1.4.7.16, to ładowanie Samsung_NVMExpress_Driver_rev10 nie ma sensu bo instalator zawiera dokładnie ten sam sterownik. Ale, ale... wgranie starszych sterów v1.4.7.6 zdaje się rozwiązało problem z USB i chyba już porty działają jak trzeba, wydajność jest już normalna i Magician widzi nowego Samsunga.
 8. Z moich krótkich doświadczeń wynika tyle. Nie ma sterownika Intela do NVMe. Jest sterownik podstawowy MS, a de facto każdy napęd ma swoje dedykowane sterowniki - coś jak stery do grafy. Np na sterownikach Intela do 750 napędy innych marek nie będą działać.
 9. Na mojej płycie (Asus M8H) nie ma niemal żadnych opcji definiujących parametry pracy portu M2. Ba! W BIOSie jedyne miejscem jakie raportuje obsadzenie portu M2 to lista kolejności urządzeń do bootowania. Piątek i sobota zajęła mi walka ze zmuszeniem W7 do pracy na 950 Pro. Nie będę się rozwodził nad historią zmagań, napiszę tylko moje wnioski do jakich doszedłem metoda prób i błędów. - po obsadzeniu portu M2 napędem NVMe, aby zabotować system stojący na SATA i nie mający w standardzie obsługi NVMe, w opcjach kompatybilności płyty trzeba opcję Boot from storage devices przestawić na Ignore - w W7 nie należy instalować obecnego sterownika Samsunga (wersja 1.0). Jego zainstalowanie powoduje problem z odczytem pendrivów. System widzi włożenie pena do portu, ale albo nie daje do niego dostępu lub też dzieje się to z ogromnym opóźnieniem. Po włożeniu pena pojawiają się też kłopoty przy obsłudze urządzeń wskazujących. Postawienie zupełnie świeżego systemu nic nie zmienia. Co ciekawe podłączenie dysku HDD pracującego na USB nie powoduje żadnych kłopotów - zamiast sterów Samsunga należy wgrać stery MS, do znalezienia jako poprawki KB2990941 + KB3087873. WU ich sam nie pobiera, trzeba dograć ręcznie. Te stery są skaszanione i w niektórych wypadkach oferują mizerną wydajność, ale przynajmniej reszta działa jak trzeba - na W10 nie ma żadnych problemów i nie trzeba się bawić. No poza obowiązkowym wgraniem sterów Samsunga do NVMe bo Windowsowe 10 są tak samo cienkie jak te do W7
 10. Ja używam M8H od samej premiery handlowej i poważniejszych problemów nie miałem nawet na starcie.
 11. Petelicki też mówił, że nie ma zamiaru się zabić, a jednak przydażyło mu się samobójstwo. Winiarski nie jest w ciemię bity i na pewno zabezpieczył sobie tyły. Z drugiej strony w skruchę trudno wierzyć i jakiś interes za tymi zeznaniami - podobnie jak u Budzyńskiego pewnie stoi. No może Budzyńskiemu trochę bardziej ufam.
 12. Jeśli ktoś nie wie na jakich fasadach stoi nasze państwo, to proszę. Bardzo ciekawe rzeczy:
 13. Hemmm, ja to dziwny jestem, bo wraz z wiekiem poglądy mi się nie zmieniają. A zdarzyłem założyć rodzinę i o dziwo nawet troszkę nie sczerwieniałem wbrew powszechnemu mniemaniu. A odbębniłem cztery, a jak sie uda to jutro 5-te wybory do tfu... najjaśniejszego parlamentu.
 14. Może właśnie przez to pamięci lepiej idą, że płyta daje Vcore z d^py?
 15. Tak ja mam na Adatpive. Poza tym nie mam żadnego z problemów, które wskazujesz. Aquaero 5LT działa jak trzeba, na parametry monitruję HWmonitorem, ale do Ai też zaglądam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.