Jump to content

Lancer

Stały użytkownik
 • Posts

  2709
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Lancer

 1. Chyba jestem ułomny bo już jakiś czas temu usiłowałem skorzystać z narzędzia systemowego, ale do niczego nie doszedłem i nie wyczaiłem gada.
 2. Panowie, jakim programem sprawdzać jaki proces (aplikacja?) wykonuje zapisy na dysku i w jakich ilościach? Wciągu doby ilość zapisów hosta skoczyła mi o 60GB! A nic nie zapisuję w takich ilościach!
 3. Ekhm. A ile to już było wpadek z softami? Zawsze lepiej powstrzymać się kilka tygodni coby się nie okazało, że coś nie gra. Np. do 850 PRO Samsung wypuścił jeden jedyny update, który zniknął po kilku dniach, bo troszkę dysków ucierpiało na podmiance. Do dziś nic nowego się nie pojawiło.
 4. Ciekawa uwaga co do przyszłości T.Lisa :) https://youtu.be/wSBCcZiwokE?t=8m25s
 5. Dla interesujących się procesem Sumlińskiego - zapadł wyrok uniewinniający. Teraz czekamy na ruch prokuratury w sprawie oskarżenia klucziwych świadków, w tym BK.
 6. No akurat było trochę tych obrońców tfu... "demokracji" https://www.youtube.com/watch?v=ebPVj7MjR4s
 7. Na forum Asus ROG już zaczęły się płacze na temat problemów z USB po wgraniu sterów Samsunga, więc nie jestem sam. Jeśli miałeś wgrane stery v1.4.7.16, to ładowanie Samsung_NVMExpress_Driver_rev10 nie ma sensu bo instalator zawiera dokładnie ten sam sterownik. Ale, ale... wgranie starszych sterów v1.4.7.6 zdaje się rozwiązało problem z USB i chyba już porty działają jak trzeba, wydajność jest już normalna i Magician widzi nowego Samsunga.
 8. Z moich krótkich doświadczeń wynika tyle. Nie ma sterownika Intela do NVMe. Jest sterownik podstawowy MS, a de facto każdy napęd ma swoje dedykowane sterowniki - coś jak stery do grafy. Np na sterownikach Intela do 750 napędy innych marek nie będą działać.
 9. Na mojej płycie (Asus M8H) nie ma niemal żadnych opcji definiujących parametry pracy portu M2. Ba! W BIOSie jedyne miejscem jakie raportuje obsadzenie portu M2 to lista kolejności urządzeń do bootowania. Piątek i sobota zajęła mi walka ze zmuszeniem W7 do pracy na 950 Pro. Nie będę się rozwodził nad historią zmagań, napiszę tylko moje wnioski do jakich doszedłem metoda prób i błędów. - po obsadzeniu portu M2 napędem NVMe, aby zabotować system stojący na SATA i nie mający w standardzie obsługi NVMe, w opcjach kompatybilności płyty trzeba opcję Boot from storage devices przestawić na Ignore - w W7 nie należy instalować obecnego sterownika Samsunga (wersja 1.0). Jego zainstalowanie powoduje problem z odczytem pendrivów. System widzi włożenie pena do portu, ale albo nie daje do niego dostępu lub też dzieje się to z ogromnym opóźnieniem. Po włożeniu pena pojawiają się też kłopoty przy obsłudze urządzeń wskazujących. Postawienie zupełnie świeżego systemu nic nie zmienia. Co ciekawe podłączenie dysku HDD pracującego na USB nie powoduje żadnych kłopotów - zamiast sterów Samsunga należy wgrać stery MS, do znalezienia jako poprawki KB2990941 + KB3087873. WU ich sam nie pobiera, trzeba dograć ręcznie. Te stery są skaszanione i w niektórych wypadkach oferują mizerną wydajność, ale przynajmniej reszta działa jak trzeba - na W10 nie ma żadnych problemów i nie trzeba się bawić. No poza obowiązkowym wgraniem sterów Samsunga do NVMe bo Windowsowe 10 są tak samo cienkie jak te do W7
 10. Ja używam M8H od samej premiery handlowej i poważniejszych problemów nie miałem nawet na starcie.
 11. Petelicki też mówił, że nie ma zamiaru się zabić, a jednak przydażyło mu się samobójstwo. Winiarski nie jest w ciemię bity i na pewno zabezpieczył sobie tyły. Z drugiej strony w skruchę trudno wierzyć i jakiś interes za tymi zeznaniami - podobnie jak u Budzyńskiego pewnie stoi. No może Budzyńskiemu trochę bardziej ufam.
 12. Jeśli ktoś nie wie na jakich fasadach stoi nasze państwo, to proszę. Bardzo ciekawe rzeczy:
 13. Hemmm, ja to dziwny jestem, bo wraz z wiekiem poglądy mi się nie zmieniają. A zdarzyłem założyć rodzinę i o dziwo nawet troszkę nie sczerwieniałem wbrew powszechnemu mniemaniu. A odbębniłem cztery, a jak sie uda to jutro 5-te wybory do tfu... najjaśniejszego parlamentu.
 14. Może właśnie przez to pamięci lepiej idą, że płyta daje Vcore z d^py?
 15. Tak ja mam na Adatpive. Poza tym nie mam żadnego z problemów, które wskazujesz. Aquaero 5LT działa jak trzeba, na parametry monitruję HWmonitorem, ale do Ai też zaglądam.
 16. Dołączam do Tytanowego klubu. Pierwszy epizod to referent. ASIC coś koło 67% jako tako śmigał na 1450MHz. Wybrałem z uwagi na cenę, a karta i tak miała iść pod wodę. Niestety przez tydzień producent nie chciał mi odpisać czy mogę zerwać plomby, więc niech idą w pi*du. Dziś akt drugi. Doszedł Giguś G1. ASIC 69,9%, karta bez problemu robi 1514MHz (co było moim marzeniem :)), na 1550 zdarzyło jej się zawisnąć, ale za bardzo nie walczyłem nawet. Wadą jest niestety konieczność zamontowana uniwersalnego bloku, dorobienia radiatorów na VRM i dania dmuchawy. Ale mam już to przećwiczone - profil w Aquasuite mam, więc luzik. Z niniejszego miejsca dziękuję MSI za żwawe podejście do pytań zadawanych przez klienta. Co prawda ponad 200PLN stówek jestem w plecy, ale przynajmniej zamontuję blok bez łaski.
 17. Wipler o negocjacjach z Kukizem, czyli trybun ludowy zaczyna fikać. Jeśli Wipler nie przekręca to zdaje się, że gdzieś już to co kleci Kukukiz widziałem.... a tak:
 18. Zawsze można dać dociski tylko dla dwóch śrub po przekątnej, a dwóch pozostałych nie ruszać. Plomba jest tylko na jednym łbie.
 19. @MaciekCi Mój wywód tyczył się Twoich słów, że to co było 30 lat temu to Cię nie interesuje i tego jakoby sensacje ujrzały światło dzienne przed wyborami. Wiele na to wskazuje, że to co robił 30, 20 czy 10 lat temu ma przedłożenie na kolejne decyzje i biegu spraw nie da się urwać tak po prostu. Ja z chęcią słucham co mówi Sumliński bo rzuca to nowe światło na losy RP i tłumaczy niektóre wydarzenia.
 20. Większość spraw jakie porusza Sumliński w filmie znajdziesz w innych materiałach z nim związanych, a powstałych rok, dwa lata temu... Od dawna mówił jak jest. Osoby interesujące się historią tego Pana większość faktów doskonale znają od długiego czasu i nie ma tu dla nich większej sensacji. Jego najnowsza książka również zawiera sporo powtórzeń z wcześniejszych dzieł. Dla osób "w temacie" nie ma tu żadnego zaskoczenia kim jest Bronek i czym się wsławił. A to, że publika poznaje takie historie w momencie gdy zbliżają się wybory? Co w tym dziwnego, że każdy szuka haka na każdego? Nie od dziś tak jest. Tylko, że mając taką przeszłość nie zrywa się kontaktów i nici powiązań. To nie jest historia z cyklu: ukradł batonik w sklepie i się rozpłakał przed policjantem jak go złapali. To sa grube sprawy rzutujące na mechanizm działania RP. Facet był - i nie ma powodów by przypuszczać, że nie jest szkodliwy do dziś. Po prostu nie wypłynęły jeszcze nowe fakty z działalności obecnej.
 21. Olać... aż któregoś razu zainstalujesz nowego Rhino, który w czasie renderingu nagle wywala kompa gdzie wcześniejsze wersje chodziły OK. A dlaczego wywala? Bo olewałeś te syntetyczne badziewia, które potrafiły już półtorej roku temu używać instrukcji, które o kilkadziesiąt procent podnoszą wydajność ale i zwiększają pobór mocy. Te instrukcje od niedawna wchodzą do użytku w aplikacjach użytkowych i sprawiają, że proc który do tej pory chodził teraz już nie chce - bo nagle się przegrzewa. To raczej nie mądra rada. Lepiej mieć o kilka procent mniejszą wydajność, ale zapas na niespodziewanie zachowujące się programy niż ciśnięcie pod korek bez marginesu. Wygrzewacz powie ci to od razu i minimalizujesz ryzyko nagłego suprajsa.
 22. Testy sobie, a życie sobie. Też wnikliwie badałem temat, a w praktyce trafiłem na sztukę 1TB REDa, która była głośniejsza od mojej Barki ST1000DM003. Podobnie było przy wyborze wentylatorów - na Silentpcreview świetnie, a w praktyce bez rewelacji. Tak więc miejcie się na baczności.
 23. Pozbędę się: - Zwodowany Gigabyte 780GTX z blokiem wodnym EK: http://allegro.pl/zwodowany-gigabyte-geforce-780-gtx-i4844723233.html - 4 sztuki 18cm śmigieł Silversone: http://allegro.pl/gigant-180mm-wentylator-silverstone-fm181-i4844775773.html - 4 sztuki wentylatorów Corsair AF140 http://allegro.pl/corsair-af140-quiet-edition-i4844852176.html - 2 sztuki wentylatorów Fractala: http://allegro.pl/fractal-silent-series-r2-140mm-i4844884369.html
 24. Czy zdecydowanie to nie koniecznie. Miałem zamiar zamienić mojego ST1000DM003 na WD RED z uwagi na niby lepszą kulturę akustyczną i klapa. WD był jedynie minimalnie cichszy od Barki, ale sam dźwięk wydawany przez Reda był zdecydowanie mniej przyjemny dla ucha. Tak więc przez palce należy patrzeć na tą cichość WD bo można trafić na sztukę wcale nie ciekawą. Finałem historii poszukiwania cichego HDD było wyrzucenie z budy wszystkich talerzowców i przesiadka na dysk zewnętrzny.
×
×
 • Create New...