Skocz do zawartości
Sid

Skype & 0-800

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi Sid, dowiedziawszy się z phreak.it, która z kolei dowiedziała się z forum.phreak.it, która z kolei dowiedziała się z megapliki, która z kolei...(...) Userzy Skype'a z CZTERECH krajów: USA, GB, FR, POLSKI mają możliwość dzwonienia na darmowe numery telefonów 0-800 ;)

 

Co o tym myślicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Skype'a fajniej :D

 

0-800 20 21 22 <- mozna posluchac modemu :D

 

Nawet wpadłem na pomysł żeby sobie zrobić telefon do skype - mam jakas karte dzwiekowa co kupilem za 30zł, i stary zestaw słuchawkowy - bedzie jak sie patrzy ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że zdarzają się zakłucenia. Ale bodajże do 5 sek sie nie płaci za rozmowe, bo Skype notuje ją jako nieudaną ;) Tak na Onet Skype pisało chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak.. o cenach słyszałam, ze tanio.. ale chyba zostane przy konwencjonalnych metodach dzwonienia.. z resztą ostatnio i tak nie korzystam czesto z telefonu :) moze dlatego, ze wakacje? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Chodzi najlepiej ze wszystkich VOIP  IMHO

1580243[/snapback]

testowales inne? troche tych operatorow w Polsce i na swiecie jest, poza tym skype to nie jest typowe voip... do dzialania potrzebuje komputera, w przeciwienstwie do innych (np. tlenofon), gdzie wystarczy postawic bramke voip (nie mylic z adapterem) i podlaczyc do niej zwykly telefon. zeby swobodnie korzystac ze skype, trzeba nabyc adapter do telefonu, (chyba ze ktos lubi sluchawki i mikrofon) ktory to przez port usb podlacza sie do komputera, cena w Polsce... dwa razy wyzsza niz powinna byc!

 

druga sprawa: http://di.com.pl/news/10496,0.html

 

trzecia sprawa: http://di.com.pl/news/10583,0.html

 

jak widac niezbyt kolorowa przyszlosc, technologia wsrod indywidualnych uzytkownikow dopiero sie rozwija, a juz chca ja blokowac!

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slyszeliscie o VoIP Buster? Za free mozna sie lączyc do wielu krajow na stacjonarne (w tym do Polski, USA itp). Jedynym minusem tego jest ze polączenie moze trwać max 1-2 min bo potem rozlącza i trzeba laczyc sie ponownie. Jednak mozna za to zaplacic - za symboliczne 1 euro pozbędziemy sie tego ograniczenia: A teraz mam do was pytanko: Ile kosztuje przelew na zagraniczne konto i czy jezeli ktoś przelewa za free na zagraniczne to mogl by mi taki przelew zrealizowac ?? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zrobiłem uniwersalny "telefon" a raczej handsfree do programow VOIP dzisiaj ;)

Pomysł prosty i wykonanie - połączyć zestaw słuchawkowy z kartą dźwiękową, która będzie służyła tylko do VOIP ;) troszke się nalutowałem bo robiłem w dość nietypowy sposób ale działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze potrzebowałem przedłużyć kabel ;)

Po drugie w zestawie słuchawkowym była wtyczka nie minijack tylko ta mniejsza

Po trzecie w nietypowy sposob bo zamiast kupic 2 wtyczki to ja zronbiłem żeby w jednym gniazdku mieć spk. out i mic ;)

Ale najważniejsze że działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie na tweaku tak niklej wiedzy o voipie skype itd o_O

nie taka nikla - przyjamniej u mnie :-P

 

Korzystam z voip od ponad 1.5roku i z kilku operatorow w tym teraz tez ze skype bo minuta wychodzi 7-8gr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak :D Fajny jest

 

stronki nie znalem i dlatego pw lub gg zeby na maila wyslac

1581453[/snapback]

Tak ale jest limit, minute mozna tylko gadac i rozlacza. Chyba ze sie wplaci 1E to mozna gadac nawet kilka godzin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...