Skocz do zawartości
lukasrz

Asmax Br604 Niski Upload ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze glow od sprzetu sieciowego to na tym forum nie ma :) Ale moze ktos sie spotkal z podobnym przypadkiem :) otoz nie wiem co jest uszkodzone i narazie nie bardzo moge sparwdzic mam wpiete 3 kompy do routera ASMAX BR 604 sytuacjia wyglada tak ze od jakiegos czas mam fatalnie niski upload rzedu 0 do 20kB/s !! gdzie zwykle byl ok 150kB/s a po lokalu ~ 5MB/s a teraz dno 5kB/s i spada.. przy wysylaniu poczty mam 20kB/s a za chwile 0 cos ewidentnie jest nie tak:) O dziwo z downloadem wszystkie jest OK 150kB/s z www i przynajmniej 2.5MB/s po lokalu

 

Nie wiem czy podejrzewac moj router czy sprzet dostawcy internetu, jesli ktos sie spotkal z czyms takim chetnie poslucham :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw opisz dokładnie problem, a nie rzuciłeś kilka cyferek i weź się człowieku domyślaj o co q*** chodzi.... :unsure: Jakie dokładnie masz łącze, masz za routerem zew. IP czy inny LAN? Te 3 kompy stoją u ciebie w domu czy nie ... Podzieliłeś łącze sam? Sprawdzałeś jakimś programem monitorującym łączny upload w danej chwili na każdym z nich?

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 3 miesiacy wszystko chodzilo dobrze

2. łącze 10Mbit/s

3. Treaz download jest taki jaki byl a upload zwykle kilka kB/s a podczas wysylania staje czesto na 0 i stoi.........

 

reszta niewazna skoro bylo wszystko dobrze

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącze 10Mbit w obie strony??? Gdzie takie dają? :blink:

 

Proszę żebyś napisał coś więcej ... to co dla Ciebie jest nieważne, może zawierać jakąś wskazówkę... Takie łącze nie jest codziennością w Polsce ...

 

 

Jeśli działało ok, a teraz nie, (a nic nie grzebałeś) to chyba przede wszystkim powinienieś się skontaktować z administratorem ...

 

Maleje do zera upload tylko wysyłajacej aplikacji, czy wogóle całego łącza i ściaganie też staje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącze 10Mbit w obie strony??? Gdzie takie dają?  :blink:

 

Proszę żebyś napisał coś więcej ... to co dla Ciebie jest nieważne, może zawierać jakąś wskazówkę... Takie łącze nie jest codziennością w Polsce ...

Jeśli działało ok, a teraz nie, (a nic nie grzebałeś) to chyba przede wszystkim powinienieś się skontaktować z administratorem ...

 

Maleje do zera upload tylko wysyłajacej aplikacji, czy wogóle całego łącza i ściaganie też staje?

1581523[/snapback]

Sciaganie nie staje..... jest OK

staje upload jakby tylko dla danej aplikacji tzn wysyłam np plik outlokiem fatalnie wolno 15kB/s przez 10sekund i pozneij staje i jest 0 przez kilka , kilkanascie sekund ale wchodze w tym momencie np na images hack wysyłam jakas fotke przez www i upload wskakuje automatycznie na kilka kB/s po czym po kilku s znowu zamiera i za chwile idzie dalej.....ale wolno, zwykle upload byl w granicach 100-200kB/s tak jak download.

 

łacze 10Mbit/s na wiecej ludzi ale w rzeczywistości wychodzi całkiem niezle, chociaz zapomniałem od marca jest "tylko" jakies ~1.5Mb/s czyli tak jak opisuje w granica 100-200kB/s bo kiedys bylo i po 700kB/s :D :D :D a kolega mi przypomniał ze nawet i po 1.1MB/s :D stare czasy ;( takie łącza to standard w Lublinie :)

 

nic nie grzebałem! ale podejrzewam ze stalo sie to po wielkiej burzy jaka byla kilka dni temu :/ tylko nie wiem czy to moze wina switcha admina w piwnicy czy mojego routera ktory ma 3miechy :/

 

P.S po burzy znikł net na całym osiedlu a piorun pierdyknal ;) jakies 15m od bloku takiego huku ;) nie słyszałem nigdy :D

 

ale moj problem jak byl tak jest........

 

@ EDIT @

 

Daje nizej link ze screnem jak wyglada to na wykresie, download ładnie bez rwania, stały stabliny transfer a upload zobacz sam jaka sieka raz 10 czy 15kB/s a zaraz 0 czy 2 a powinno byc tak jak download icon_sad2.gif

 

http://img19.imageshack.us/img19/483/14jc.jpg

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretny opis :) ... Powtarzam pytanie - kontaktowałeś się z providerem/adminem? Tego typu rzeczy to na 90% sprawa konfiguracji routerów i wyjścia na świat ... Awaria sprzętu odpada, bo wtedy zawzyczaj nic nie działa :) ... Być może coś się uwędziło i po prostu administrator nie zdążył wprowadzić poprzednich ustawień/postanowił coś ulepszyć .... Najlepiej sprawdź u źródła, ew. zapytaj kogoś kto jest w tej samej sieci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Myszaqu ;], tylko Admin coś się uszkodziło potej burzy. Lub ludzie pokochali nagle p2p ;]

1581792[/snapback]

 

bede sie kontaktowal ;] p2p malo ma tu do gadania bo nawet jak wiekszosc ludzi korzysta z p2p to przyzwoity transfer zawsze byl..... na pozimie kilkudziesieciu kB, dzieki bede si kontaktowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis mialem dostep do routera rozdzielajcego sygnal na mojego kompa i dwa inne, sprawdzilem go i jak sie okazuje jest sprawny, po wpieciu kompa bezposrednio w siec jest tosamo a wiec zawiodly urzadzenia albo w piwnicy albo jeszce gdzie indziej, w poniedzialek ebdzie call do admina :]

 

 

 

Pozdrawiam Tweakowiczów ;)

lukasrz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...