Skocz do zawartości
reed

Please o opinie , WaterBlock

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre he ze tego nie kupilem a mialem taki zamiar a te 15 kanalów to se cza chyba dorysowac. Tak apropos mysle ze kazda firma która robi bloki dekielek powinna robic z poliwęglanu abysmy widzieli co kupujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He na moje oko to nie bedzie zbyt wydajne ale napewno wystarczy do wyciszenia kompa. Jestem w trakcie budowy Wc i na moje oko woda powinna przebywac dluzsza droge aby zaabsorbowac wiecej ciepla. Chyba logiczne no nie ? Ale do podkrencania to sie razcej nadawac nie będzie przynajmiej jakeigos konkretnego. A co do sugestii ze bedzie to gorsze od CPC to sie nie zgodze funfel se to kupil i powiem wam jedno o kant h*** to rozbic ( czytaj 110 zł zmarnowane ).

Troszke sie mylisz, ale ja ci tego nie wytlumacze tak dobrze jak witchhunter 8)

ale rozmieszyla mnie niezle twoja opinia, bez urazy oczywiscie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do sugestii ze bedzie to gorsze od CPC to sie nie zgodze ... Men ludzie ale gafe szczeliłem kurna kapnolem sie jak wrucilem z budy oczywiscie chodzilo mi o to ze to bedzie lepsze od cpc. Kurna nic tylko se w leb szczelić :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie widzialem ten artykul o CPC :)

 

Cytat ze strony CPC : We wszystkich blokach zastosowano unikalną, opatentowaną technologię gwarantującą doskonałą wymianę ciepła (turbulizatory powierzchniowe, dysza Venturiego).

 

A oto te wspaniale wnetrze :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mi sie sprawowal ok,ale mogliby nie sciemniac.

 

Reed : w jakiej cenie beda te bloczki mniej wiecej?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac czekalem az ktos rozlutuje bloczki cpc i powie jak wygladaja bulbulizatory ;) i dysze Ventylego ;)

Hmmm..............

te dysze nie zrobily na mnie takiego "oszalamiajacego" wrazenia :lol:

ale te bulbulizatory to moze te ryski na dole ? :lol: i zacieki cyny na laczeniach :idea: :?: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed : w jakiej cenie beda te bloczki mniej wiecej? 

Pozdrawiam

ciezko mi powiedziec tak na 100% , jako ze to nie ja robie te bloczki

ja tylko zapodalem temat pewnego (znanego skadinad) goscia :)

Jednak z tego co wiem , to cena powinna byc ogolnie przystepna 8)

Jak tylko dowiem sie jakichs szczegolow, to zaraz zapodam wiadomosc na forum. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zupelnie co innego -

Oto fragment dyskusji via e-mail z panem Krzysztofem ;

------ PYT

Czy oferta bloków wodnych oferowanych przez Pana , ogranicza sie do

zawartosci www.cpc.pl ? Jestem zainteresowany kupnem zestawu

WaterCooling 16dB z wydajniejszym blokiem CPU(50x60x18mm) oraz z

rurkami konwekcyjnymi o większej średnicy .

------ ODP

Wyższy blok NIE BĘDZIE BARDZIEJ WYDAJNY. Wyobraź sobie, że blok ma rozmiar wanny, woda przepływa spokojnie wzdłuż, grzejesz

procesorem od dołu.

I co, i woda w górnej części nawet o ty nie wie, nie mówiąc o odbiorze ciepła.

 

Blok musi być płaski, a strumień cieczy przyspieszany (dysza Venturiego) i stale intensywnie mieszany (turbulizatory).

-------

Teraz jestem pewien , ze powiezchnia oddawania ciepla nie ulegla by zmianie :? Przynajmniej przy TAKIEJ konstrukcji ...

Swoja droga MATE zaczal robic bloczki za 50zeta o wymiarach tych z cpc ( 7 wierconych rurek inside) 8) widze , ze rozpoczyna sie walka o klienta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 65-70zl moge wam wykonac bloczki w miedzi 50x50x15 + przykryffka 5mm lub 50x50x20 zalezy jakom konstruckje wybiore i napewno bedom to bardziej wydajne bloki niz te za 50zl z cpc i 50zl mate'owskie. fakt ze tych bloczkuff bedzie pewnie max z 5 ale wg mnie warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższy blok NIE BĘDZIE BARDZIEJ WYDAJNY. Wyobraź sobie, że blok ma rozmiar wanny, woda przepływa spokojnie wzdłuż, grzejesz

procesorem od dołu.

I co, i woda w górnej części nawet o ty nie wie, nie mówiąc o odbiorze ciepła.

 

Blok musi być płaski, a strumień cieczy przyspieszany (dysza Venturiego) i stale intensywnie mieszany (turbulizatory).

Ten czlowiek powinien zabrac sie za wierszoklectwo lub pochodne nauk humanistycznych, zamiast silic sie na tworzenie wydajnych blokow w wydajnych systemach wydajnego chlodzenie wodnego z 8 metrami wydajnie chlodzacej owa wode skakanki... cos pieknego :)

 

wie ktos skad to : "istne jasełki, (..) Cholerna kupa smiechu" :P :P :P

 

Dobra - wyslalem linka do tego tematu do pana z cpc - niech sie ustosunkuje i pokaze dokladnie gdzie sa te BULBULizatory 

Zrobilem podobnie :twisted:

 

 

Troszke sie mylisz, ale ja ci tego nie wytlumacze tak dobrze jak witchhunter 

Jak tylko witchhunter wroci jutro z zajec postara sie owo "dobre wytlumaczenie" wklepac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-----Original Message-----

From: Ituriel [mailto:ituriel@poczta.onet.pl]

Sent: Friday, November 08, 2002 9:10 PM

To: k.pamula@cpc.pl

Subject: Pyt - blok CPU(50x60x18mm) ??

 

.. :roll: :lol: :lol: To jedna z moich rozmowek z producentami blokow.Ktos TU kiedys wspomnial ze facet z CPC sprzedawal wiercone bloczki -Wiec napisalem do niego maila - lame user style :wink:

....Nic dodac , nic ujac ... finito ...

Chcialem napisac RE przedstwaiajac jakies sensowne kontrargumenty , ale .. odechcialo mi sie . :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac czekalem az ktos rozlutuje bloczki cpc i powie jak wygladaja bulbulizatory ;) i dysze Ventylego ;)

Hmmm..............

te dysze nie zrobily na mnie takiego "oszalamiajacego" wrazenia :lol:

ale te bulbulizatory to moze te ryski na dole ? :lol: i zacieki cyny na laczeniach :idea: :?: :lol: :lol: :lol:

uahahahhahahaha, ale klimat :), uwielbiam takie akcje!, i wszystko sie spier.......lo w kontekscie cpc w tym momencie :), jak ktos dalej to bedzie chcial kupic to musi byc mistrzem braku wyobtrazni i przewidywania :D

 

kto mi sprzeda 2 BULBULIZATORY? PLIZZZZ!!! 8)

 

pozdro dla pana Krzycha - wielkiego kombinatora! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra -  wyslalem linka do tego tematu do pana z cpc - niech sie ustosunkuje i pokaze dokladnie gdzie sa te BULBULizatory  :lol:  :lol:

pan BULBULizatorMaster raczej sie nie pokaze na forum , teraz ? jak juz odkryto tajemnice dysz Ventylego i reszty ? :lol: :lol: :lol:

Dziwne, ze facet nie liczyl sie z tym , ze w koncu ktos rozlutuje jego blok, i caly kant wyjdzie na jaw ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez zlozylem "rozczarowanie" do pana Pamuly ze wzgledu na bulbulizatory i dysze :) i dostalem rownie niezla odpowiedz :) he he

 

niewiem czy to tak wypada zamieszczac czyjes wypowiedzi bez zgody autora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloze sie ze nie przez "jakis czas" ale ciagle, kolesi ktory lykna to jak na cpc.pl jes pelno bo trzeba przyznac panu Pamula ze ladnie sobie gadke opracowal, i jezlei ktos zielony, wpadnie na taka stronke to bedzie wniebowziety niedosc ze tubolizatory, dysze to jeszcze tylko 50 zeta.

 

gdyby taki as mial dostep do tego tematu na tym forum to zaloze sie ze by sie mocno zastanowil czy to kupic a tak ... "czego oczy niewidza tego duszy nie zal"

 

-----------------

sory za wszelkie orty i tego typu badziewia ale taka ma choroba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mi sie podoba text :

 

"Nie występuje zjawisko skraplania wody na żadnym z elementów zestawu. Temperatura jest tak dobrana, że punkt rosy nie zostaje przekroczony"

no dobrze powiedziane bo przecie przy 55 stopniach jakie potrafi ten zestaw osiągnąc (a skad wiem bo go miałem a własciwie mam lezy w pudełku :) to sie nie ma prawa woda skroplic hehheh jak by sie troche jeszcze podgrzało to moze by było zjawisko odwrotne hehhe "parowanie "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mi sie podoba text :

 

"Nie występuje zjawisko skraplania wody na żadnym z elementów zestawu. Temperatura jest tak dobrana, że punkt rosy nie zostaje przekroczony"

 

:-)

Big LOL koleś myślał że jest LAMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez zlozylem "rozczarowanie" do pana Pamuly ze wzgledu na bulbulizatory i dysze :) i dostalem rownie niezla odpowiedz :) he he

 

niewiem czy to tak wypada zamieszczac czyjes wypowiedzi bez zgody autora :D

Zacytuj co ciekawsze belkoty pseudotechniczne chociaz :D please :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z benchmark.pl :

 

"Sztuka wykonania dobrego bloku wodnego polega na skutecznym odbiorze ciepła gromadzącego się przy ściance przylegającej do rdzenia procesora. Temperatura przepływającej laminarnie (normalnie) wody zależy silnie od odległości od ścianki.

Już w odległości 0.2 mm od ścianki grzejącej temperatura jest o 12 stopni niższa niż przy niej. To powoduje znaczne zmniejszenie skuteczności odbierania ciepła - ciepła woda przy ściance nie przekazuje skutecznie swojej energii w głąb strumienia.

Rozwiązanie problemu polega na silnym, ciągłym mieszaniu przepływającej strugi - zaburzaniu przepływu w taki sposób, aby z laminarnego stał się turbulentny. To zadanie wykonują turbulizatory i przekrojowi, dysza ta przyspiesza cząsteczki wody, nie powodując jednocześnie dużych strat energetycznych. Dzięki dyszy woda w bloku może płynąć szybciej, a pompka może być mała.

Obydwa rozwiązania (turbulizatory i dysza Venturiego) powodują, iż w tej samej odległości (0.2 mm) od ścianki grzejącej temperatura jest nisza nie o 12 stopni, ale ok. 1.4 stopnia (co ilustruje poniższy wykres), a moc pompki znikoma (3.3W)."

Jak widać, malutki kawałek miedzi jakim jest blok wodny to całkiem skomplikowane urządzenie... Dzięki badaniom i próbom firmie CPC udało się stworzyć tani i skuteczny blok wodny, a zestawy 12dB i 16dB oparte na nim są na pewno godne uwagi, ze względu na swoją rewelacyjną cenę oraz wystarczającą wydajność. Jak podaje producent, temperatura Athlona 2000+ przy pełnym 24-godzinnym obciążeniu nie przekracza 54 stopni Celsjusza, a średnia temperatura pracy tego procesora to około 45 stopni. Overclockerzy powinni sobie raczej odpuścić te zestawy, ale dla schłodzenia nominalnie taktowanego procesora wydajność proponowana przez CPC jest wystarczająca.

 

ROTFL & LOL :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez zlozylem "rozczarowanie" do pana Pamuly ze wzgledu na bulbulizatory i dysze :) i dostalem rownie niezla odpowiedz :) he he

 

niewiem czy to tak wypada zamieszczac czyjes wypowiedzi bez zgody autora :D

Hehe, tez dostalem odpowiedz, i tez nie wiem czy wypada cytowac.

Napisal Ci o BMW, Mercedesie i chlodzeniu peltierami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Napisal Ci o BMW, Mercedesie i chlodzeniu peltierami?

daj daj plizzz :), tylko zlinkujcie mu ten temat potem prosze :)

Ja błagam wrzuccie to co on napisał !!!!!!

 

Tylko nie każdy się wcześniej zaopatrzy w nocnik bo będziemy lać ze śmiechu :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi powiecie jak odzyskac w outlooku skasowane maile, to wrzuce

Wlez do elementoow usunietych i wygrzebaj 8)

grzesio, nie daj sie prosic :P

Tyle to i ja wiem :(

Tylko ze ustawilem sobie zeby "elementy usuniete" czyscily sie przy kazdym zamknieciu outlooka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...