Skocz do zawartości
Barraqda

Zasilka 380w+ Za Okolo 200zl

Rekomendowane odpowiedzi

Ktora zasilke wybrac pod amd64 Venice i grafe na pci-e

W okolicach 200zl+- troche :D

 

ENERMAX 465P-VE 209 zl

Chieftec 410W za 189zl

huntkey 400W za 209zl

Aerocool AeroPower 249 zl ;/

twoj inny typ ??? zl

 

Albo cos w zestawie z obudowa do 350 zl (obudowa moze byc dupna byle zasilka byla mocna i dobra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Tagana, tylko że cena jest troszkę inna. 330W to jakieś 200 PLN, a 380W to koszta w granicach 260 PLN.

 

Sam użytkuje Tagana tylko że TG480-U01. I jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze warto takze zainteresowac sie zasilaczem Super Flower SF-400 400W..

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

-odpinane kable

-wszystko w koszulach

-cichy

-dobre parametry:

5V: 38A

12V: 25A

3.3V: 30A

 

tutaj troche wieksze fotki

link

 

gdybym mial cos teraz wybierac wybralbym wlasnie tego! Cena to 250zl (przynajmniej w PCProjekcie)

Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze warto takze zainteresowac sie zasilaczem Super Flower SF-400 400W..

-odpinane kable

-wszystko w koszulach

-cichy

-dobre parametry:

5V: 38A

12V: 25A

3.3V: 30A

 

tutaj troche wieksze fotki

1584436[/snapback]

OK ale ten zasilacz to tez dziala czy on tylko wyglada i jest funkcionalny bo ma kabelki odpinane ?

 

A na Tagana to raczej nie mam kasy a ponizej 269 zl nie znajde

 

chociaz jak bym mial wybierac swiecidelko za 250 + przesylka do bym pewnie poszedl z buta do komputronika i wzial tagana.

 

a za 250 zl w projecie sa jeszcze Topower 400W P5 Titanium EPS.

 

teraz moje pytanie brac Enermax albo Huntkey czy dolozyc 50 zl i ORT: wziac cos innego lepsiejszego ?

Edytowane przez Barraqda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora zasilke wybrac pod amd64 Venice i grafe na pci-e

W okolicach 200zl+- troche :D

 

ENERMAX 465P-VE    209 zl

Chieftec 410W za      189zl

huntkey 400W za      209zl

Aerocool AeroPower  249 zl ;/

twoj inny typ                    ??? zl

 

Albo cos w zestawie z obudowa do 350 zl (obudowa moze byc dupna byle zasilka byla mocna i dobra)

1584216[/snapback]

ENERMAX 465P-VE 209 zl brałbym to - sam posiadam i jestem cholernie zadowolony ;)

Napięcia skała. Ten enerek ma 430W wiec wiecej niz huntkey no i podejrzewam ze amperaż też ma wyższy. ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu Super flowera.

 

Czy ty wiesz człowieku co mówisz?

Ten syf podczas testu mało mi nie spalił kompa. Dostałem na molexa 18V:!: zamiast 12.

 

Ostrzeagam przed zasilaczami tej firmy. Unikać jak ognia!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito ty jestes znawca tematu zasilaczy i wiem ze brales pod lupe huntkeya 350W i wyszedl pozytywnie.

Czy oplaca sie brac ta 400W od nich ?

 

Nie moge sie doczekac na ten twoj test co od miesiaca nie chce wyjsc na swiatlo dzienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu Super flowera.

 

Czy ty wiesz człowieku co mówisz?

Ten syf podczas testu mało mi nie spalił kompa. Dostałem na molexa 18V:!: zamiast 12.

 

Ostrzeagam przed zasilaczami tej firmy. Unikać jak ognia!!!!!!!!!!!!!!

1584602[/snapback]

Przypuszczam iz gdybys dostal na molexa wiecej niz 14V to podczas tego testu, splalioby sie sie cos (np. dysk), a nie "malo nie spalilo". Dwa ze mogles miec felerna wersje. Ktos moze wziac Anteca, Enermaxa czy jakiegkolwiek inny zasilacz. Szlag go trafi, albo nawet zmierza napiecia - dostana 18V! i stwierdza:

"Ostrzeagam przed zasilaczami tej firmy. Unikać jak ognia!!!!!!!!!!!!!!" koniecznie z tyloma wykrzyknikami. Rozumiem Benito ze znasz sie na rzeczy :) ale wez pod uwage moge hmm przypuszczenia/hipotezy. pozdrawiam

 

Nie jestem zwolennikiem, przedstawicielem handlowym PCProjektu czy firmy Super Flower ale uwazam, iz nie jest to gowniany zasilacz :) A tworca tematu i tak wezmie Tagana ;-)

Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wezme tagana bo zadrogi jest :)

to jest komp dla rodziny a nie dla mnie, ja mam starego chiefa 360 ;) i mi styka jak bym wymienial to na cos naprawde mocnego i mi wtedy cena nie gra roli az tak ale im gra.

 

co do tego 18V ;) to z tego co gdzies czytalem to Benito robi jakis test na zarowkach ale ja nic niewiem i niekomentuje. Ja sie tylko zapytuje co kupic :)

Edytowane przez Barraqda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przecież miałem na mierniku i widziałem. Jeszcze parę sekund i by mi komp spłonoł. Dobrze że zdążyłem tylko klapnąć ręką na listwę.

 

Co do twoim mądrych wywodów to zapytaj sobie nawet Vipa co on o tym sądzi. Chociaż dysponuje nieco słabszą platformą testową od mojej, to i tak zasilacz (nie ten sam) u niego też wymiękał. To samo było w innych serwisach,które testują zasilacze na sensownej (czytaj mocnej) platformie.

 

Więc nie wyjeżdżaj mi tu z tym że się pomyliłem. Dodatkowo w teście zasilaczy testowałem jeszcze Super Flowera 530W który ledwo wyciągał 350W i to też o czymś też świadczy. Ano o tym że za kupę kasy dostajesz podświetlane gooowno jakich mało.

 

Jeśli przedstawisz mi dowody, które uzadadniają twoją wypowiedż to mozesz wątpić w moje kompetencje, ale miernika nie oszukasz.

 

Jak chcesz mozesz przyjechaćdo mnie i przedstawie ci dowody niedowiarku.

 

Swoją droga dystrybutor został już nie tylko ode mnie poinformowany o tym i zj....bał tak żółtków aż im w pięty poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle krzyku, że Tagan taki drogi, tu jest link do aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=59674406 może i używany, ale napewno pujdzie za mniej niż 200zł. A jeśli musisz mieć nowego to tu masz kolejny link http://www.madtech.pl/index.php?d=produkt&id=95 Tagan 380W za 239zł. I prsze mi nie gadać że napwno już nic tańszego się nie da znaleść, poprostu trzeba dobrze poszukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być zasilacz do kompa który będzie wykorzystywany do worda i internetu... to wystarczy coś tańszego.

Ale jeśli chcesz stabilny, pewny, cichy i dobry zasilacz przy którym spojnie będizesz mógł podkręcać maszyne i nie bać się że spali Ci komputer to lepiej zapłacic troche więcej niż potem płakać bo sprzęt za 2000zł szlag trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga dystrybutor został już nie tylko ode mnie poinformowany o tym i zj....bał tak żółtków aż im w pięty poszło.

1584737[/snapback]

Zółtkom w pięty poszło ? Tzn co ? Bo straszliwie wątpliwe jest takie stwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przecież miałem na mierniku i widziałem. Jeszcze parę sekund i by mi komp spłonoł. Dobrze że zdążyłem tylko klapnąć ręką na listwę.

jesli zdazyles to nie bylo tak zle :D

 

Co do twoim mądrych wywodów to zapytaj sobie nawet Vipa co on o tym sądzi. Chociaż dysponuje nieco słabszą platformą testową od mojej, to i tak zasilacz (nie ten sam) u niego też wymiękał. To samo było w innych serwisach,które testują zasilacze na sensownej (czytaj mocnej) platformie.

ktos wstal lewa noga.. ? to byly przypuszczenia / hipotezy / sugestie - nie 'madre wywody' - przynajmniej ja tego tak nie traktowalem. Wystarczylo napisac, ze inne sztukitez wymiekaly - mysle ze by do mnie dotarlo.

 

Więc nie wyjeżdżaj mi tu z tym że się pomyliłem. Dodatkowo w teście zasilaczy testowałem jeszcze Super Flowera 530W który ledwo wyciągał 350W i to też o czymś też świadczy. Ano o tym że za kupę kasy dostajesz podświetlane gooowno jakich mało.

wyjezdzam z sugestia, iz moze trafiles na felerna sztuke. Poza tym mylic sie ludzka rzecz.

 

Jeśli przedstawisz mi dowody, które uzadadniają twoją wypowiedż to mozesz wątpić w moje kompetencje, ale miernika nie oszukasz.

po takiej recenzji zasilacza raczej nie bede nigdy mial dowodow na to, iz nie jest taki zly - bo go po prostu nie kupie..

 

Jak chcesz mozesz przyjechaćdo mnie i przedstawie ci dowody niedowiarku.

ehh rodzinne strony mozna byc rzec.. ale mimo wszystko uwierze na slowo

 

na koniec mala podsumowanie: kolega kupuje jak sam zaznaczyl zasilacz do rodzinnego komputera ktory raczej nie bedzie mocna platforma testowa dla PSU.. Wiec wazne zeby mial zabezpieczenia i aktywne pfc, byl cichy no i nie kosztowal za duzo. Nie trzeba kupowac potwora do o/c zeby miec odpowiedni zasilacz.

 

1584737[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na koniec mala podsumowanie: kolega kupuje jak sam zaznaczyl zasilacz do rodzinnego komputera ktory raczej nie bedzie mocna platforma testowa dla PSU.. Wiec wazne zeby mial zabezpieczenia i aktywne pfc, byl cichy no i nie kosztowal za duzo. Nie trzeba kupowac potwora do o/c zeby miec odpowiedni zasilacz.

 

1584737[/snapback]

1584880[/snapback]

no nie dokonca tak

kupie 3000+ venice i gf6600 bez GT wykrece ile sie da co by chodzil stabilnie i niegrzal sie za bardzo i nie bede go wiecej dotykal bo to nie moj a pozatym wkrotcemam zamiar pojechac w sina dal :)

Chce cos wmiare taniego ale nie im kupic jakiegos gowna.

I niewierze ze stabilne 380W robia dopiero od 269 zl ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie dokonca tak

kupie 3000+ venice i gf6600 bez GT wykrece ile sie da co by chodzil stabilnie i niegrzal sie za bardzo i nie bede go wiecej dotykal bo to nie moj a pozatym wkrotcemam zamiar pojechac w sina dal :)

Chce cos wmiare taniego ale nie im kupic jakiegos gowna.

I niewierze ze stabilne 380W robia dopiero od 269 zl ;/.

1584955[/snapback]

venice + gf6600 nie jest zbyt mocna platforma testowa.. nowsze technologie = mniej pradu. Tutaj kalkulatorek ktory moze to nieco przyblizyc. link Albo z innej beczki link z mojego siga, ktorym sie od jakiegos czasu chwale ;-)

 

Mysle ze Tagan 330W, Enermax 330W, czy Topower 350W beda az nadto do Twoich wymagan, plusem bedzie gwarancja (na wszelki wypadek) .. gdyby rodzina zaczela podlaczac zarowki pod zasilacz ;-) pozdrawiam

Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założysz się?

Jak wykręcisz Venica to potrafi więcej pożreć niż Barton. A o FX-ie już nie mówię, bo nawet prometeja przerabiana przez Berkuta wymiękała. CHociaż chłopak zakładał 400W obciążenia.

Już chłopakowi doradziłem na pw dobrą 4-setkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założysz się?

Jak wykręcisz Venica to potrafi więcej pożreć niż Barton. A o FX-ie już nie mówię, bo nawet prometeja przerabiana przez Berkuta wymiękała. CHociaż chłopak zakładał 400W obciążenia.

Już chłopakowi doradziłem na pw dobrą 4-setkę.

1584986[/snapback]

Raczej nie bede sie zakladal.. bardziej teoretykiem jestem niz praktykiem w tych sprawach. Zreszta tak ekstremalny o/c nie wchodzi w gre :)

 

Barraqda skoro masz juz dobre typy, postaje ci tylko sie zastanowic i podjac decyzje.

 

A swoja droga Benito mogles w odpowiedzi doradzic.. a noz bedzie o jeden dwa tematy na dzien mniej - jesli chodzi o zasilki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazlem kolesia co mi sprzeda tagana w cenie huntkeya

 

Nie powiem wam ile kosztuje bo sam niewiem ;) biore u niego prawie calego kompa i podaje mi tylko cene koncowa.

 

 

ale usilnie probowal mi sprzedac modecoma 550W za 200zl :)

Edytowane przez Barraqda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra cena i świetny zasilacz, tylko nieco głośny.

1585381[/snapback]

jesli chodzi tu o XES-550 modecoma to aby opisac jego glosnosc mozna smialo uzyc slowa: "suszara" - mialem - ze wzgledu na halas nie polecam. Jednak tak jak powiedzial Benito - to dobra zasilka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi tu o XES-550 modecoma to aby opisac jego glosnosc mozna smialo uzyc slowa: "suszara" - mialem - ze wzgledu na halas nie polecam. Jednak tak jak powiedzial Benito - to dobra zasilka!

1585403[/snapback]

jaj takiego modelu nigdy nie bylo jak xes :P

a super flower to shit jak codegen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaj takiego modelu nigdy nie bylo jak xes :P

a super flower to shit jak codegen :)

1585482[/snapback]

hle hle moja wina mialem na mysli Huntkey'a 550 - pomylilo mi sie ;-) a odnosnie SF niezla polityke ktos przyjal. Duza cena, ladny wyglad a zasilacz do dup.y..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...