Skocz do zawartości
michalak

Pisanie bezwzrokowe

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie nauczylem pisac bezwzrokowo na programie mistrz klawiatury

spoko program na poczatku troche mie denerwowal (ciagle powtarzanie tych samych liter :evil: ) ale pod koniec pisalem jak burza ;) 50 znakow min ?? (przeskoczylem kilka lekcji :D ) ale teraz jush idzie lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nauczylem pisac bezwzrokowo na programie mistrz klawiatury 

spoko program na poczatku troche mie denerwowal (ciagle powtarzanie tych samych liter  :evil: ) ale pod koniec pisalem jak burza ;) 50 znakow min ?? (przeskoczylem kilka lekcji :D ) ale teraz jush idzie lepiej :D

Rotfl 50 znaków na minute ty uważasz że to jest pisanie jak burza?Ja pisze 220 znaków/min i uważam że to jest mało !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nauczylem pisac bezwzrokowo bez zadnych programow... wystarczylo te kilka godzinek dziennie przed monitorem przez ostatnie 12 lat :D

Z tym, ze czasem lookam na klawisze, jak sie np zgubie i nie moge bezwzrokowo spowrotem trafic w odpowiednie klawisze :)

 

BTW polecam programik Typing Master 2000 (moglem troche przekrecic)

jest w nim taka opcja, ze siedzi sobie w trayu i monitoruje wciskane klawisze i robi z tego statystyki, potem mozna sobie zobaczyc z ktorymi klawiszami mamy problem, ktore wyrazy najczesciej piszemy z bledem itp... (i to jest bardzo fajne, bo nie jest to test syntetyczny szybkosci i sprawnosci pisania, bo dane sa czerpane z normalnej pracy w systemie, mozna sobie wykluczyc aplikacje, ktorych program ma nie monitorowac)

Oczywiscie klasyczny kurs pisania tez w nim jest + pare gierek z uzyciem klawiatury, no i na koniec kilka dosc trudnych tekstow, ktore sie pisze na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam za soba 1,5 roku przebywania dzien w dzien na gg oraz na roznych forach i umiem pisac stosunkowo szybko. Nie wiem czy 220 na minute ale prawdopodobnie. W kazdym badz razie zdarzaja sie momenty kiedy szybciej pisze niz mysle ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się niedawno zorientowałem że potrafię pisać bezwzrokowo :) Kiedyś w zapamiętaniu smażyłem posta i nagle zorientowałem się że nie patrzę na klawiaturę :) . Jak sobie to uświadomiłem to palce zaczęły mi się plątać i znowu musiałem patrzeć. Zwykle patrzę ale czasami jak się zapomnę to piszę bezwzrokowo. Jeżeli chcę pisać świadomie bezwzrokowo to też daję radę tylko powoli mi to idzie. Ale przekonałem się że moje palce "pamiętają" klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze z kartki bez sensu, bo bedziesz wolniej czytal niz pisal pewnie...

Mozesz sciagnac ktorys z programow do nauki pisania, one maja testy w postaci tekstow ktore czytasz z ekranu i piszesz i podaja Ci wynik albo Typing Master 2000, ktory bedzie Ci monitorowal "uzycie" klawiatury we wszystkich programach i wtedy mozesz sobie np. obmyslec jakis tekst i sprobowac go napisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze około 200 znaków na sekunde ale bez patrzenia na klawiature to sie czasem gubie.

Mam kumpla który szybciej pisze niż mówi. Mówi normalnie nie śmiejcie sie. Jest adminem od cholery czasu spędzał na IRC'ach itp.

Na moje oko jakieś 500znaków/s.

Co zauważyłem mało kto jeśli pisze na klawiaturze używa wszystkich palców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalwas to cos podejrzane, moze on jakis mosmita, ze tyle znakow na sekunde ? :)

 

A tak serio to moje wyniki mniej wiecej tak:

- Bez polskich liter z patrzeniem sie na klawiature - 300-350 znakow/min

Patrze sie na klawiature po to, zeby orientowac sie gdzie sa moje palce, ale jak sie postaram to moge pisac bez patrzenia sie. To jednak mnie rozprasza, bo musze myslec, czy dobrze mam ulozona reke, czy gdzies nie przesunalem itd.

- Z polskimi literami, bez patrzenia - 200 znakow/min

Zmniejszona wydajnosc :) wynika z dawnych lat spedzonych na IRCu (wtedy to jeszcze bylo jako tako, mozna bylo pogadac, a teraz gdzie nie spojrzysz to chamscy gowniarze), pisalo sie bez pol fontow - i tak mi zostalo. Jak pisze z polskimi literami to czesto zapominam nacisnac ten alt...

 

Pisze trzema palcami. Najmniejszy palec czasem do strzalek(przy pisaniu) i do shifta, kciuk do spacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem jakieś 2 latka temu nieżłą przeprawę w budzie - chodzę do klasy profilowanej - informatycznej, na dzieńdobry mieliśmy 3 miechy żeby sie nauczyć pisać bezwzrokowo i... zmobilizowało - mniejsza o to ze połowa klasy dostała 2 i 3, mobilizacja była tak duża że wszyscy zaliczylismy, teraz piszemy (wszyscy nie pomijając dziewczynek:D)mniej więcej ok 150 - 220 znaków na/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nauczylem pisac bezwzrokowo na programie mistrz klawiatury  

spoko program na poczatku troche mie denerwowal (ciagle powtarzanie tych samych liter  :evil: ) ale pod koniec pisalem jak burza ;) 50 znakow min ?? (przeskoczylem kilka lekcji :D ) ale teraz jush idzie lepiej :D

Rotfl 50 znaków na minute ty uważasz że to jest pisanie jak burza?Ja pisze 220 znaków/min i uważam że to jest mało !
mam tylko jedno pytanie wiesh co oznacza taka buzka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nauczylem pisac bezwzrokowo na programie mistrz klawiatury 

spoko program na poczatku troche mie denerwowal (ciagle powtarzanie tych samych liter  :evil: ) ale pod koniec pisalem jak burza ;) 50 znakow min ?? (przeskoczylem kilka lekcji :D ) ale teraz jush idzie lepiej :D

Rotfl 50 znaków na minute ty uważasz że to jest pisanie jak burza?Ja pisze 220 znaków/min i uważam że to jest mało !

chcialbym to zobaczyc :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jest tu osoba ktora uzywlaa normalnej klawiatury a teraz sie przesiadla na łamana? i jak idzie pisanie?

bezwzrokowo nie umiem ale z patrzeniem nielze mi idzie (literowki sa ale to tylko dlatego ze chce wcisac jedna litere pominajac litere ja poprzedzajaca:) a bez wzrokowo to ja umiem co najwyzej pojedyncze wyrazy jakby kots mi kazal je napisa to bym umial ale mialbym srednia 50 znk/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...