Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Identyczne Parametry, Dwie Różne Marki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem nowe bebechy do komputera, procesor, karta graficzna i płyta główna. Poskładałem, trochę podkręciłem i dla testu odpaliłem jakąś grę, w tym wypadku BF 2. Wszystko ładnie pięknie, ale po pewnym czasie grania wywala mnie z gry do Windowsa. Próbuję znowu i znowu wywala. Jtrasznie długi dochodziłem co może być nie tak, aż postanowiłe wyciągnąć jedną kość RAM-u, wspomnianego wyżej Elixira 256 MB. Znów odpala grę i ku zaskoczeniu nie wywala. Obok mam jednak kość Kingston 512. Obie kości to 400-setki i CL3. Czy to możliwe, ze mimoto się gryzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalbys jaki masz sprzet wrozkami nie jestesmy , wkladasz 256MB z 512MB tak ?? mozliwe ze wkladasz te pamieci razem do slotow gdzie ma byc dual a takie polaczenie tych kostek w dualu raczej nie jest rozsadne , musisz je wsadzic do slotow tak aby dzialaly w singlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem że Elixiry nie za bardzo lubią "obcych" sąsiadów. Miałem już dwa takie przypadki kiedy (w 100% sprawne) Elixiry gryzły się z innymi kostkami nawet na defaultowych timingach i częstotliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalbys jaki masz sprzet wrozkami nie jestesmy , wkladasz 256MB z 512MB tak ?? mozliwe ze wkladasz te pamieci razem do slotow gdzie ma byc dual a takie polaczenie tych kostek w dualu raczej nie jest rozsadne , musisz je wsadzic do slotow tak aby dzialaly w singlu

1593308[/snapback]

 

Płyta: Abit AN7 uGuru (ponoć dobra do podkręcania)

Procek: AMD XP 2500+ Mobile (ponoć też dobry do podkręcania)

Karta graficzna: GF Winfast 6600 128MB DDR

no i te dwie kości 256 i 512 MB DDR.

 

Tak. Wkładam obie razem i chyba się gryzą. Kumpel który mi to wszystko montował powiedział, że to może być własnie wina włączonego duala ale nie miał pojęcia jak się go wyąłcza... ja z resztę też.

 

PS. Tak zupełnie na marginesie, to możliwe, że wywala przez złe podkręcenie ponieważ robię to pierwszy raz i to z instrukcji kumpla. Jeżeli już coś będziećie tłumaczyć to proszę o wyrozumiałość dla kompletnego laika.

 

EDIT:

Z własnego doświadczenia wiem że Elixiry nie za bardzo lubią "obcych" sąsiadów. Miałem już dwa takie przypadki kiedy (w 100% sprawne) Elixiry gryzły się z innymi kostkami nawet na defaultowych timingach i częstotliwościach.

1593308[/snapback]

Nie znam się na tych "timingach". Nic nie majstrowałem przy pamięci bo się na tym nie znam.

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duala sie nie wylacza jakims guzikiem lub w biosie , aby miec duala musisz wlozyc kostki do slotow tego samego koloru lub oznaczonych jako 1 i 3 , aby duala nie miec musisz wlozyc kostki do slotow 1 i 2 lub 2 i 3 , a tak wogule to w ksiazeczce od plyty glownej na bank jest opisane jak wkladac ramy zeby miec/niemiec duala wystarczy poczytac i ruszyc troche glowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomniałeś o zasilaczu jakiej jest marki (to już jest nudne). Poczytaj FAQ na temat podkręcania.

1593623[/snapback]

Masz racje. To już jest nudne. Kiedyś miałem problem z wymienioną wyżej kartą bo nie chciała działać. Wszyscy gadali:"nie, nie, to na pewno wina zasilacza, pewnie jakiś słaby, a nawet jeśli 400W to pewnie jakiś nie markowy" sranie w banie. Okazało się, że to wina płyty głównej która nie dość, że nie osługiwała AGP8x to najnowszy bios maiła z 2002 roku, podczas gdy karta pochodzi z 2005. Ale nie... wina zasialcza. W taj chwila mam dwa. Obydwa 400W (bo powiedzieli mi, na tym forum, że ta moja stara 400-setka jakiś dziwna jest) więc kupiłem drugą też nie markową bo nie stac mnie na zasilacz za 200-300 zł. Nawet jeśli przełączam zasilacze to i tak nic nie daje.

 

duala sie nie wylacza jakims guzikiem lub w biosie , aby miec duala musisz wlozyc kostki do slotow tego samego koloru lub oznaczonych jako 1 i 3 , aby duala nie miec musisz wlozyc kostki do slotow 1 i 2 lub 2 i 3 , a tak wogule to w ksiazeczce od plyty glownej na bank jest opisane jak wkladac ramy zeby miec/niemiec duala wystarczy poczytac i ruszyc troche glowa

1593623[/snapback]

To może być to. Nie znam się na tych dualach ale chyba kumam. Mam 3 sloty, (od lewej) DIMM 1, DIMM 2 i DIMM 3. DIMM 1 i DIMM 2 są takiego samego koloru (niebieskiego) i znajdują się obok siebie podczas gdy DIMM 3 jest ciut innego (jasny nieieski). Przeszukałem instrukcję ale nie ma ani słowa o dualach. Pamięci jest poświęcona raptem jedna strona A5 i to nie cała. Jedyna ciekawa rzecz to to,że radzą pamięć instalować w kolejności od DIMM3 do DIMM 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duala masz w niebieskich slotach tego samego koloru aby wlozyc 256 i 512 razem wloz je do 2 i 3 slotu czyli do slotow o roznych kolorach powinno zadzialac , 256 do 2 a 512 do 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duala masz w niebieskich slotach tego samego koloru aby wlozyc 256 i 512 razem wloz je do 2 i 3 slotu czyli do slotow o roznych kolorach powinno zadzialac , 256 do 2 a 512 do 3

1593718[/snapback]

Zrobiłem jakżeś rzekł i... działa. Gram już 3 godziny w BF 2, na najwyższych detalach i ani razu mnie nie wywaliło. Później popróbuję paru innycj gier dla pewności. Stary, jesteś wieliki. Wiszę Ci conajmniej browca... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...