Skocz do zawartości
Gość robot

Jaki Router Do Neo 512

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje jakiegos taniego routera do neo , chce podzielic na gora 3 komputery

. czy trzeba kupic cos z wbudowanym modemem dsl , czy mozna laczyc sie przez ten od tpsa - wystarczy mi tylko przekierowanie portow na nim zebym mogl miec zewnetrzen ip . czy takie za 100-150zl z allegro beda dobre ? zadne dzielenie pasma itp nie jest potrzebne

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten modem od TP S.A. to raczej do niczego się nie przyda, bo pewnie na wyjściu masz USB czyli lipa.

Potrzebowałbyś urządzonka z modemem ADSL+routerem+switchem.

Przeczytaj pare tematów niżej, ja miałem ten sam problem i powinno tam być pełne wytłumaczenie na twoje pytanie.

 

(U.S. Robotics 9105 za 235zł i troszke konfiguracji :D )

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=148158

Edytowane przez krzysiekkonto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U.S. Robotics 9105, mam wersję 9106 z WiFi i bardzo sobie chwalę. Nie wiesza się, obsługuję Dyn-DNS, No-IP itp, przekierowanie portów, firewall na iptables, ma mnóstwo opcji. Router pracuje na minidystrybucji Linuxa BusyBox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , podlaczam przez usb do komputera

wiec co polecacie najtanszego do kupienia , mowie wystarczy zeby przekierowywanie portow bylo -do zewnetrzengo ip , nic wiecej nie potrzebne -wszystkie kompy sa moje wiec o zapychaniu lacza itp nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx ze siw wtracam w topik, ale moje pytanie jest raczej banalne (w tych sprawach to jestem lamka :().

 

Nidlugo zawita u mnie Neo 512 chce to podzielic na 3 kompy. Ma przyjsc z modemem pod USB za 1zl. Z tego co przeczytalem to widze ze router ktory mozna nabyc z Neo jest raczej malo przydatny. Nie mam jeszcze sieci zrobionej wiec i tak musze huba/switcha nabyc. W zawiazku z tym zastanawiam sie czy nie lepiej byloby nabyc urzadzonko modem ADSL/router/switch w jednym. czy takie cus da mi mozliwosc dzielenia lacze bez problemu? Dajcie jakies wskazowki co zrobic

 

pozdrawiam

ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx ze siw wtracam w topik, ale moje pytanie jest raczej banalne (w tych sprawach to jestem lamka :().

 

Nidlugo zawita u mnie Neo 512 chce to podzielic na 3 kompy. Ma przyjsc z modemem pod USB za 1zl. Z tego co przeczytalem to widze ze router ktory mozna nabyc z Neo jest raczej malo przydatny. Nie mam jeszcze sieci zrobionej wiec i tak musze huba/switcha nabyc. W zawiazku z tym zastanawiam sie czy nie lepiej byloby nabyc urzadzonko modem ADSL/router/switch w jednym. czy takie cus da mi mozliwosc dzielenia lacze bez problemu? Dajcie jakies wskazowki co zrobic

 

pozdrawiam

ent

1594091[/snapback]

USR 9105 to router+switch+modem ADSL+firewall. Switch jest cztero portowy. Router dzieli pasmo dynamicznie, ale jest QoS gdzie ustawiasz priorytety usług tak by np. P2P nie zeżarło całego łacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USR 9105 to router+switch+modem ADSL+firewall. Switch jest cztero portowy. Router dzieli pasmo dynamicznie, ale jest QoS gdzie ustawiasz priorytety usług tak by np. P2P nie zeżarło całego łacza.

1594142[/snapback]

Aha, czyli taki stuff starczy. Mozesz jeszcze blizej powiedziec co to ten QoS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli taki stuff starczy. Mozesz jeszcze blizej powiedziec co to ten QoS?

1594236[/snapback]

QoS - Quality of Service - wybierasz port/usługę której przypisuje priorytet od 1 do 7, charakterystkę czyli np. minimalne opóźnienie, maksymalną przepływność itp, w ten sposób P2P konfigurujesz z niskim priorytetem a np. pocztę, WWW, czy połączenia VPN z wysokim. Tak by włączone P2P nie zapchało łącza innym usługom, z ustawionym wyższym priorytetem.

 

Konfiguracja tego jest banalna. Jak zobaczysz jak to wygląda w menu będziesz wiedział wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , podlaczam przez usb do komputera

wiec co polecacie najtanszego do kupienia , mowie wystarczy zeby przekierowywanie portow bylo -do zewnetrzengo ip , nic wiecej nie potrzebne -wszystkie kompy sa moje wiec o zapychaniu lacza itp nie ma mowy

1593893[/snapback]

lukas-comp proponuje D-Link'a DSL-504t...tak...cena bardzo podobna jak i nie ta sama

USR9105 - 235zł

http://proline.pl/shop.php?prodid=5553525f...42f524f552f3450

natomiast ten D-Link - 239zł

http://proline.pl/shop.php?prodid=442d4c49...4534c2d35303454

ale...tak...D-Link fajniej wygląda...też na początku miałem jego kupować, jednak wygląd to nie wszystko...słyszałem już wiele złych opinii na temat D-Linka...kolega ma nawet sam router 624+ o ile dobrze pamiętam i jednak nie poleca...przy max. obciążeniu pada...dlatego też USR 9105 4 zł tańszy i z tego co widać o wiele lepszy...AP'ka z tego co widzę nie potrzebujesz tak więc nie musisz kupować USR9106 i płacić 419zł http://proline.pl/shop.php?prodid=5553525f...f2f524f552f3450

to samo oprócz AP'ka będziesz miał w modelu USR9105 i będzie spoko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz router ze względu na wygląd :?:  :blink:

1594426[/snapback]

nigdzie tam tego nie napisalem ze wybieram router ze wzgledu na wygląd...napisałem ze najlepiej z tych wszystkich wygląda a to że chciałem kupić to ze względu na inne rzeczy...funkcjonalność...jednak do momentu kiedy to usłyszałem o U.S.Robotics'ie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten router - USR9105 - 235zł bedzie najlepszym wyborem obecnie - jak mowie podlaczam gora 3 kompy , raczej wszedzie tylko www i jakies gry online , chyba nic lepszego nie potrzeba , do przyciacia pasma w razie czego gdyby online cielo na pozostalych dam netlimitera i chyba to rozwiaza sprawe ewentulanych lagow gdyby ktos www zaczal przegladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten router - USR9105 - 235zł bedzie najlepszym wyborem obecnie - jak mowie podlaczam gora 3 kompy , raczej wszedzie tylko www i jakies gry online , chyba nic lepszego nie potrzeba , do przyciacia pasma w razie czego gdyby online cielo na pozostalych dam netlimitera i chyba to rozwiaza sprawe ewentulanych lagow gdyby ktos www zaczal przegladac

1595102[/snapback]

Tak...na dzień dzisiejszy najlepszy wybór, zresztą, możesz jeszcze poczytać test rotuerów tego typu ze stycznia 2005:

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...L/strona-4.html

USR9105 wypadł najlepiej z kilku testowanych, 2 strony dalej będzie ten D-Link DSL-504T i jest zaraz za nim w rankingu.

A jeżeli chodzi o komentarze użytkowników na jego temat to:

USR9105

http://sklep.benchmark.pl/pelny_9589.html

DSL-504T

http://sklep.benchmark.pl/pelny_11213.html

Trochę więcej komentarzy negatywnych. USR9105 też ale tylko wtedy jak się trafi odrazu na trefną sztukę, natomiast jak trafi się na dobrą to zapominasz o nim całkowicie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat używam D-Linki i bardzo sobie chwalę, zaczynałem od DSL-500, 504, 504T, DI-604 (DSL) i obecnie jadę na 604T (różni się od pozostałych tym, że ma WiFi). Us Roboticsa nie używałem ale wiem że firma porządna... nie przesiadałem się na niego, gdyż dobrze znam D-Linki (konfigurowanie) i nie chcę się przesiadać....zresztą nie zawisił mi się nigdy, nie zapchał...więc nie miałem potrzeby zmieniać...jeśli planujesz 3 użytkowników to nie pchaj się w oddzielne switche bo się robi niepotrzebna pajączyna. Ja mam 7 użytkowników i zmuszony byłem zakupić switcha...jeśli Ci się zapełnią gniazda to inwestuj w markowy sprzęt - 3COMy są nie do zdarcia, zdecydowanie odradzam takie firmy: Planet, Asmax i pochodne....co do asmaxa....jak kupowałem to miał opinie mercedesa...ale jak go zacząłem użytkować to dodam że to mercedes...ale poprzedniej epoki: mułowaty, wiesza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobne switche ? tzn bo tak raczej slabo sie znam na sieciach konfiguracji itp

narazie jestem zdecydowany na tego roboticsa

1596198[/snapback]

W Twoim przypadku osobny switch do niczego nie jest potrzebny. Potrzebujesz rozdzielić sygnał na 3 komputery, tak więc ten switch wbudowany w tego Roboticsa w zupełności wystarcza bo ma 4 porty (1 w zapasie jeszcze). To jedno urządzonko w 100% pozwoli zrobić Ci wszystko co potrzebujesz. Gdybyś miał więcej niż 4 komputery wpiąć w sieć to wtedy zakupujesz switcha, podłączasz do jednego z portów Roboticsa i masz pozostałe 3 porty wolne w Roboticsie na kompy+wszystkie wolne porty ze switcha, no ale jak już pisałem to w przypadku chęci podłączenia więcej niż 4 kompów, czyli u Ciebie to odpada z tego co pisałeś. Nie chce Ci tytaj zamotać i rozpisywać się jak to dokładnie jest zrobione i jak to wygląda bo to tylko zamiesza Ci w głowie. Dla Ciebie najważniejsze jest tylko tyle, że wpinasz na wejściu do tego roboticsa RJ11 (tel) i na wyjściu masz 4xRJ45 dla kompów, a switch dodatkowy kaskaduje tego wbudowanego z tym dodatkowym i pozwala na podłączenie większej liczby komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal asmaxa ar701u mam takiego i jestem bardzo zadowolony

tylkocena troszke duza...

1596895[/snapback]

Nie znam tego modelu i nie wiem wogóle jak on się zachowuje ale z tego co na pierwszy rzut oka zobaczyłem to raczej lepiej kupić model AR-804u bo ten który podałeś to modem ADSL+router, a ten model wyższy ma jeszcze switcha 4portowego :wink:

Koszt na allegro ok. 225zł....10zł taniej od Roboticsa no i trzeba zaryzykować i poeksperymentować czy rzeczywiscie dobry w praktyce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duzo do czynienia z DSL-504T i powiem ze bardzo solidny sprzet!

ma bardzo duzo opcji. Czasami sie trafi jakis "wybrakowany" model, ale tego jest tyle sprzedawane, ze to wychodzi na znikomy procent :]

Jesli chodzi o zawieszania routerow to jest to spowodowane P2P i zestawieniem b. duzej ilosci polaczen w jednym czasie. Ale takie cos zapcha kazdy router!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem router Request na laczu 6mb/s i nie sprawowal sie najlepiej. Nie ma on mozliwosci ustawienia priorytetow (korzystanie z programow p2p zapychalo lacze). Ostatnio zakupilem router U.S. Robotics i chodzi wszystko tak jak powinno. Polecam kupno tego urzadzenia...

 

Ja kupilem go za 180 zl na gwarancji ale uzywany. Mozesz znalezc takie aukcje na allegro.

Edytowane przez grz3loo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...