Skocz do zawartości
Majselbaum

Mała Pomoc Dla Nowych Użytkowników Acera

Rekomendowane odpowiedzi

Probowalem na kilku kabelkach i nic. Wydaje mi sie ze przejsciowk jest cos nie tak. Choc przy R9550 dziala. Może ktorys z bolcow nie styka, nie mam pojecia. Klikalem na ten przycisk ON/OFF i tez sie nie wlacza. Bede musial kupic inna przejsciowke i sprobowac. W sumie rzadko tego uzywam ale... wszystko musi dzialac i koniec! :D

Edytowane przez TarzaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio stalem sie dumnym posiadaczem Acera Aspire 5014 z AMD A64 3700 na pokladzie i mam spory problem z wydajnoscia. Otoz przy podlaczonym zasialaczu i ustawieniu w ePower Max Pefromance (procek pracuje z czestotliwoscia 2.4 GHz) po 5-6 minutach gry np. w NFS U2 na max detal procesor zwalnia do predkosci do ok. 800 MHz i grac juz sie nie da. Wowczas musze wrocic do windows wlaczyc ePower kliknac na inny tryb pracy pozniej znowu na max perf. i nacisnac OK, wtedy znowu procek pracuje z czest. 2.4 GHz i znowu 5 minut gry i to samo.

Bardzo denerwujaca sprawa w gry nie da sie grac.

1619827[/snapback]

a mój kumpel ma identyczny problem z farcry. musi pyknąć ctrl+alt+del w windozie ustawić na 2400 i z powrotem do gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzieki za wyjasnienie z ta przejsciowka na svideo. A cod zmiany taktowania to odkrylem ze to nie procek sam zwalnia tylko samoczynnie zmienia sie profil w epower. Bo mam profil gry i tam firewire, wifi,cardbus mam wylaczone a jak procek mi zwlania to slysze dzwieki windowsa ze pojawily sie nowe urzadzenia bo w nastepnym profilu mam aktywne wszystki rzeczy. Teraz trzeba rozszyfrowac dlaczego profil ulega zmianie, u mnie dzieje sie to tylko na NFS2.

 

Druga sprawa, czy warto instalowac xp64bit? Jak wyglada sprawa ze sterownikami i czy mozna uzywac aplikacji 32bit na tym windowsie?

Edytowane przez TarzaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam nietypowe pytanie - moj kumpel wraz z nowym kompem (Acerem) dostal plytki z systemem (2 sztuki).

Niestety skiepścił mu sie system i sformatowal dysk. Teraz nie moze wgrac oryginalnego systemu. Na tych plytkach sa pliki z rozszerzeniem *.dat, *.ghs oraz *.hdd. Podejrzewam ze jest to obraz dysku wraz z systemem i wszystkim sterami. Ktory program pomoze mu zainstalowac ten system? Gdzie go ewentualnie znalesc?

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!

trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskiwania systemu jest używany jakiś przerobiony Norton Ghost.

A nie da się zbootować z płyty?

1633628[/snapback]

Gdyby sie dalo, to bym nie pytal. Zobacze, moze ten norton ghost cos pomoze, choc watpie. Jesli ktos by sie jeszcze orientowal - prosze o propozycje.

pozdrawiam,

trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być jeszcze jedna płyta, która się bootuje (Wyląda tak samo jak płyty z systemem, napisane jest na niej "Bootable"). Ją trzeba najpierw włożyć do napędu. Dopiero późnej laptop poprosi o płyty z windowsem.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być jeszcze jedna płyta, która się bootuje (Wyląda tak samo jak płyty z systemem, napisane jest na niej "Bootable"). Ją trzeba najpierw włożyć do napędu. Dopiero późnej laptop poprosi o płyty z windowsem.

1635004[/snapback]

 

@Azazel85 - miales racje. Dzieki za pomoc!

Pozdrawiam,

trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewnie pytanie czy u Was jak przejdziecie do stanu wstrzymania i potem przywrocicie system do dzialania czy dziala Wam WiFi, bo u mnie przycisk nie reaguje na wciskanie i siec nie dziala. Jak jest z tym u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Panowie dzisiaj stwierdzilem ze moj lapej dosc mocno sie przegrzewa po godzinnej grze zauwazylem ze procek zwolnil, z 2.4 GHz do 800MHz,myslalem ze problem jest tylko na NFS ale sie mylilem, w tle mialem wlaczony miernik temperatur i co zobaczylem na wykresie, jedna z temperatur miala wartość ok. 100st. a nawet ponad, nie wiem czy jest to prawdziwa temperatura. Fakt że w pokoju bylo dosc goraco ale az tak wysoka temperatura? Cos chyba jest nie tak albo z mojej strony, mam zbyt gorace powietrze w pokoju :D albo ktos pasty termoprzewodzacej zapomnial nalozyc. Co radzicie,udac sie z tym do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!

Panowie dzisiaj stwierdzilem ze moj lapej dosc mocno sie przegrzewa po godzinnej grze zauwazylem ze procek zwolnil, z 2.4 GHz do 800MHz,myslalem ze problem jest tylko na NFS ale sie mylilem, w tle mialem wlaczony miernik temperatur i co zobaczylem na wykresie, jedna z temperatur miala wartość ok. 100st. a nawet ponad, nie wiem czy jest to prawdziwa temperatura. Fakt że w pokoju bylo dosc goraco ale az tak wysoka temperatura? Cos chyba jest nie tak albo z mojej strony, mam zbyt gorace powietrze w pokoju :D albo ktos pasty termoprzewodzacej zapomnial nalozyc. Co radzicie,udac sie z tym do serwisu?

1642718[/snapback]

A mozesz nam powiedziec czym mierzysz temp?? Ja mam 5024 i wydaje mi sie ze pomiar temp nie dziala...

 

Co do przegrzewania to przy Twoim procku jest to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz nam powiedziec czym mierzysz temp?? Ja mam 5024 i wydaje mi sie ze pomiar temp nie dziala...

Można SpedFanem. ALE: HDD- działa, gorzej z resztą- temp. są STAŁE, tj. np. masz 67st. przez cały czas, restart, odpalasz znowu- temp. inna, ale do następnego restartu się nie zmienia. Odczyt ze SMARTa- także działa (tak samo w Everest Home Edition).

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo nie chce tworzyć nowego a mam pytanie o Acera 5024 w wersji 1GB/100GB , zamierzam go kupić tylko mam pewne wątpliwości ... widziałem właśnie marycę crystal bite w sklepie i niby spoko bo żywe kolory , bez problemu widać pod różnymi kątami itp. ,ale mam wrażenie że jak mi w domu wpadnie światło przez okno to g..... będe widział,albo i tego nie będe widział :P jak to jest z Crystal Bite ? Bo użytkowałem Soniaka z X-black i wydaje mi się że ta matryca jest bardziej przemyślana i jest o poizom lepsza od Acerowskiej.

Następnie co jest z tym ramem ? Słysze jęki że na 133 jedzie ??? co za bzdura ,skoro ma to być DDR333 !?

Wiem że nie robią seryjnie modeli z wbudowanym Bluetooth ale jest to możliwe opcjonalnie, hmm... to znaczy ...co ? w każdym punkcie sprzedaży powinni to móc zrobić czy trzeba wszystkie sklepy oblecieć ?

 

A tak na marginesie to nie mogę znaleźć lepszego laptopa z prametrami dysk conajmniej 100GB ,ram z 1GB , wireless wbudowany, dobra grafa typu radeon x700 i pożądna matryca... chyba zostaje mi tylko ten acer , nie wiem czy to dobrze czy źle.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mam 5024 i nie narzekam.

2. Matryca + słoneczko = lustereczko ;-)

3. RAM- ja mam 2xDDR-400, ale chodzą jako 333 (przed updatem BIOSu- 266); jak się poszczęści, to MOŻE będzie 400

4. Ja też nie znalazłem, dlatego mam 5024 :-D

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki OskaR za wyjaśnienie nurtujących mnie zagadnień dotyczących tego laptopa :D

trochę się przeraziłem jak zaczełem czytać na forum o tych wszystkich problemach z tą serią,no ale co zrobić ma to czego szukam ... trzeba bęzie nabyć w końcu tylko 5 tysiaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja mam 5024 i nie narzekam.

2. Matryca + słoneczko = lustereczko ;-)

3. RAM- ja mam 2xDDR-400, ale chodzą jako 333 (przed updatem BIOSu- 266); jak się poszczęści, to MOŻE będzie 400

4. Ja też nie znalazłem, dlatego mam 5024 :-D

1645844[/snapback]

ja mam 5014wlmi i też jest ok. bo to przecież zbliżone modele.

dziwne rzeczy macie z tymi pamięciami. ja faktycznie miałem pamięci 333 i chodziły na 266. jak wyjąłem jedną 256 i została w laptoku druga, to mi ją widział na 333 :blink: a już przy dwóch to znów 266 :mur: ale po kupieniu nowych pamięci na 400 widzi je tylko i wyłacznie na 400. więc dziwię się że twoje są na 400 i widzi na 333.

poza tym komp ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5014wlmi i też jest ok. bo to przecież zbliżone modele.

po kupieniu nowych pamięci na 400 widzi je tylko i wyłacznie na 400. więc dziwię się że twoje są na 400 i widzi na 333.

poza tym komp ok.

1646309[/snapback]

 

ty masz athlona 64 a on turiona 64 --troche roznicy jest :wink:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wasnie , tak a propo tej roznicy...

wlasciwie chce kompa co mi zastapi kopmuter, czyli do wszystkiego , czasem nawet do gier ale tylko tych najnowszych :D

No i mimo wszystko wydaje mi sie ze Turion bardziej sie nada bo w koncu konstrulowano go jako proc do laptopa a Athlon 64 nie jest siebie. Wiem ze chodzi glownie o zuzycie pradu ale tak naprawde sa jakies aspekty ktore warto rozwazyc przy wyborze miedzy tymi prockami ?

 

@Phuong a jak sie twoj Pentium spisuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wasnie , tak a propo tej roznicy...

wlasciwie chce kompa co mi zastapi kopmuter, czyli do wszystkiego , czasem nawet do gier ale tylko tych najnowszych :D

No i mimo wszystko wydaje mi sie ze Turion bardziej sie nada bo w koncu konstrulowano go jako proc do laptopa a Athlon 64 nie jest siebie. Wiem ze chodzi glownie o zuzycie pradu ale tak naprawde sa jakies aspekty ktore warto rozwazyc przy wyborze miedzy tymi prockami ?

 

@Phuong a jak sie twoj Pentium spisuje ?

1646538[/snapback]

jeśli do gier to polecałbym athlona a nie turiona. turiona wtedy gdy przenośnie go używasz. a jeśli masz go podłączonego i chcesz pograć w najnowsze giery to athlon jest szybszy (2,4GHz) od najszybszego turiona (1,8GHz).

chociaż powiem wam że od kiedy obniżyłem napięcie w swoim athlonie z 1,1V do 0,8V to bateria trzyma mi pół godziny dłużej (czyli teraz 2,5h). użyłem programu RightMark CPU Clock Utility. zaraz zaczną się śmiechy odnośnie "osiągów" baterii, ale przecież mój procek nie jest mobilny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli do gier to polecałbym athlona a nie turiona. turiona wtedy gdy przenośnie go używasz. a jeśli masz go podłączonego i chcesz pograć w najnowsze giery to athlon jest szybszy (2,4GHz) od najszybszego turiona (1,8GHz).

chociaż powiem wam że od kiedy obniżyłem napięcie w swoim athlonie z 1,1V do 0,8V to bateria trzyma mi pół godziny dłużej (czyli teraz 2,5h). użyłem programu RightMark CPU Clock Utility. zaraz zaczną się śmiechy odnośnie "osiągów" baterii, ale przecież mój procek nie jest mobilny :D

1646659[/snapback]

a jak jest z grzaniem sie procka w tym athlonie?? nie bedzie sie przypadkiem bardziej grzal niz ten turion?

 

VoyTECH a powiedz mi czy 5014 tez ma matryce Crystal Bright??

 

ogolnie 501x od 502x roznia sie tylko prockam iczy mam racje??

Edytowane przez iskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widm od niedany jestem posiadaczem Asura 5014 oglnie wszystko wpozadku ale ... Kiepski ze mnie informatyk :P

 

W groch takich jak F.E.A.R. troche mi przycina a np w NTF U2 gra mi zwalnia ...

 

Chcem kupic dysk jak sprzedac ten i jaki najleipiej kupic (nie musi byc duzy aby szybki) i jak to wsyztko montowac i ajk sie to ma do gwary

 

Czy dziala dual na tym laptopie bo ram chcem zwikszysc do 1gh

 

Jak to jest z tym bluetothem ? jest czy go nie ma?

 

Jakich sterownikow uzywacie do grafy ?

 

Jest wreszcie ten bios bo ja mam wersie 1.0.3 chyba ;/

 

Jak ustwic zeby laptop mial jak najwieksza wydajnosc (chcem pobawic sie w jakies nwoe gierki bo 5 lat bawilem sie na p II)

 

Mam juz ten eMenadzer jak go ustawic ? i uzywam laptopa jako kompa stacionarnego ...

 

a i czemu pokazuje mi na aidzie ze plyta glowna nie obsluguje hyper traiding? i ia 64 nie jets obslugiwane?

 

Moze ktos zyczliwy odezwiej sie na gg 3310114 ;] jestem na niewidoku czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j

chociaż powiem wam że od kiedy obniżyłem napięcie w swoim athlonie z 1,1V do 0,8V użyłem programu RightMark CPU Clock Utility.

1646659[/snapback]

 

ale to 1,1V/0,8 jest dla jakiej czestotliwosci?-najmniejszej,czy najwiekszej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dziala dual na tym laptopie bo ram chcem zwikszysc do 1gh

//procek jest na socket 754- o dualu zapomnij

 

Jak to jest z tym bluetothem ? jest czy go nie ma?

//można dokupić- najtaniej na USB (od 50zł)

 

Jakich sterownikow uzywacie do grafy ?

//ja mam np. Catalysty, do tego RadLinker

 

a i czemu pokazuje mi na aidzie ze plyta glowna nie obsluguje hyper traiding? i ia 64 nie jets obslugiwane?

//HT jest TYLKO w Pentium 4; w prockach AMD nigdy tego nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...