Skocz do zawartości
slither

Jakosc Wyj. Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym sie poradzic jaka karte graficzna na AGP kupic do kompa ktory bedzie sluzyl tylko do ogl filmow (DVD i Divx) na TV. Chodzi mi oczywiscie o jak najlepsza jakosc obrazu na wyjsciu tv-out. Ponoc karty ATI maja najlepsze wyjscie tv-out ale nie posiadam i nie posiadalem zadnej karty firmy ATI stad moje pytanie . Cena to max 400zl.

Prosze o rade.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez slither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze slyszales... Ati ma najlepsze i taka karte kupuj, jesli tylko do filmow to mozliwie najtansza

1597567[/snapback]

No ok.. ale moze jakis konkretny model?? :) No chyba ze do 400zl kazdy model ATI ma takie same funkcje obslugi obrazu tv-out....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Not possible !!!

1600376[/snapback]

Prawdopodobne jak najbardziej. Swojego czasu przechodziłem z fx 5200 na 9550 xt (a te nawet miałem dwie) i rzeczywiscie obraz był gorszy. Obecnie na tym co z podpisu nie widze żadnej różnicy z fx-em.

Swoją drogą nie wiem skąd się wziął ten stereotyp że tv-out na radkach jest lepszy.

Co do samego tematu to moze właśnie radek 9550 albo 9600. Posiadają podwójny ramdac 400 mhz a ta czestotliwośc jest chyba istotna (jesli cos mylę to prosze mnie poprawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj głupoty Panowie gadacie !! ;)

Najlepsze wyjścia TV z kart ATI mają karty z układem ATI Theater czyli: Rage Pro, Radeon 8500 (Hercules wg. wielu opinii na najlepsze wyjście TV - uwaga nie wszystkie karty R8500 były wyposażane w ten układ), wszystkie karty z serii AllInWonder oraz karty z wyższych półek (chyba wszystkie X8xx).

Jeśli masz do 200zł to polecam Herca 8500 o lepszą trudno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz w filmach zależy tez od procesora wideo, weź coś z Video Shaderem, daje to lepsze efekty niż sprzętowe wspomaganie w tańszych modelach.Ja po przejsciu na ATI (r 9550), odnotowałem poprawę jakości w małym stopniu dla tv (ale dużą dla D- sub)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialbym sie poradzic jaka karte graficzna na AGP kupic do kompa ktory bedzie sluzyl tylko do ogl filmow (DVD i Divx) na TV. Chodzi mi oczywiscie o jak najlepsza jakosc obrazu na wyjsciu tv-out. Ponoc karty ATI maja najlepsze wyjscie tv-out ale nie posiadam i nie posiadalem zadnej karty firmy ATI stad moje pytanie . Cena to max 400zl.

Prosze o rade.

 

Pozdrawiam

1597289[/snapback]

Ostatnio skladam odtwarzacz xvid ze starych gratow, uzylem Ati rage pro turbo 4mb na agp z tv-out, cena na allegro nie powinna przekroczyc 10zl :-P

Jaki system chcesz uzyc? Ja zrezygnowalem zupelnie z hdd i zastosowalem fajne distro livecd linuxa - geexbox - polecam, warto sie tym zainteresowac.

Jeszcze tylko szukam jakiegos fajnego opakowania na to wszystko, jak sie z tym uporam to dam jakies foty w dziale modyfikacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skladam odtwarzacz xvid ze starych gratow, uzylem Ati rage pro turbo 4mb na agp z tv-out, cena na allegro nie powinna przekroczyc 10zl  :-P

Jaki system chcesz uzyc? Ja zrezygnowalem zupelnie z hdd i zastosowalem fajne distro livecd linuxa - geexbox - polecam, warto sie tym zainteresowac.

Jeszcze tylko szukam jakiegos fajnego opakowania na to wszystko, jak sie z tym uporam to dam jakies foty w dziale modyfikacje  :D

1602569[/snapback]

 

Planowalem postawic to uzywając HDD i WinXP Pro. Hmm...i teraz badz madry i pisz wiersze...ktora karte :blink: ....w najgorszym wypadku kupie GF4mx440 od kumpla..bo chce sie go pozbyc za 50zl... Lub faktycznie - jakąs Rage pro za 10 zeta... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...