Skocz do zawartości
smieshny

Slave / Master - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem jaką tam masz zworkę skoro na sata nie ma czegoś takiego jak master i slave.

Jeden dysk - jedna tasiemka - jedno złącze sata na płycie i nic więcej.

Podepnij dysk, upewnij się w biosie, że kontroler sata jest włączony i płyta powinna zobaczyć dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto jedno złącze, a jak są dwa  :blink: ?

1600723[/snapback]

Chodziło mi o to, że podłączając dysk sata łączymy jeden dysk, jedną pojedynczą tasiemką z jednym złączem sata :D . Ponieważ do jednego złącza można podłączyć tylko jeden napęd, to nie ma tam hierarchi napędów master/slave (nadrzędny/podrzędny) tak jak w napędach ATA.

 

Nawiasem, to na nowych płytach jest czasami więcej niż dwa złącza sata.

Edytowane przez DeTe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem innej natury :gdy tworze partycje przy pomocy instalki xp zintegrowanej z sp2 wszystko jest ok do czasu pelenj instalacji systemu , potem w czasie instalajci sterow znika mi pasek zadan. Za to gdy tworze partycje w menu zwyklego czystego xp wykrywa tylko 130gb............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows xp bez service packa nie obsluguje dysków o pojemności 250GB <_< Poprostu zainstaluj tego czystego XP bez service packa i gdy już wszystko bedzie zrobione to zainstaluj service packa 2. Wtedy windows bedzie obsługiwał w pełni twoją 250-tkę.

Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...