Skocz do zawartości
gmfriend

Nowa Ciekawa/tania Belinea 19"

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się nowa ciekawa i tania Belinea 101920C: (numer 111919)

cena 1650zł a parametry:

 

1000:1

250cd

170/170

8ms dopalacz

 

DVI/ANALOG

 

Poniewaz inny monitor na tej matrycy Viewsonik VP191B 8ms spisywał się całkiem dobrze w grach więc ten monitor jest interesujący.

 

Gdyby ktos widział ją na zywo to czekam na wrazenia, szukam tez sklepów w ktorych mozna ją juz kupić (na razie komputronik i 2it).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa ciekawa i tania Belinea 101920C: (numer 111919)

cena 1650zł a parametry:

 

1000:1

250cd

170/170

8ms dopalacz

 

DVI/ANALOG

 

Poniewaz inny monitor na tej matrycy Viewsonik VP191B 8ms spisywał się całkiem dobrze w grach więc ten monitor jest interesujący.

 

Gdyby ktos widział ją na zywo to czekam na wrazenia, szukam tez sklepów w ktorych mozna ją juz kupić (na razie komputronik i 2it).

1599907[/snapback]

Monitor może być ciekawy za tą cenę,ale warto poczekać na jakiś test,bo ta sama matryca nie gwarantuje takiej same jakości obrazu co w Viewsonicu.

Elektronika i regulacja mogą dużo zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Monitorek dotarł do mnie dziś po południu.

Jest to mój pierwszy LCD.

Mam dla Was krótką recenzję mojego autorstwa.

 

Kąty:

 

Do tej pory w sklepach widziałem same LCD oparte o matryce TN. Kąty były w nich naprawdę cieńkie. W Belinei jest zupełnie inaczej nie występują przebarwienia innymi kolorami (czerwonym) tylko obraz jest mniej soczysty gdy spojrzymy pod dużym kątem.

 

Czas reakcji:

 

Czytając wiele testów i samemu testując monitorki na matrycach TN myślałem, że i w tym modelu będą takie smugi, ale się myliłem.

Smużenia prawie wogóle nie widać (ten dopalacz robi swoje.

 

Kolory:

 

No cóż napewno nie jest to CRT ale nie narzekam. Po dobrym ustawieniu monitor wyświetla naprawdę ładne kolory dość dobrze nasycone. Zdjęcia wyglądają na nim przepięknie.

 

Podświetlenie:

 

Uważam że jest bardzo dobrze podświetlony, chociaż na ciemnym tle rogi są lekko jasne.

 

Jakość wykonania:

 

Cóż na zdjęciach wyglądał dużo gorzej niż w rzeczywistości. Tak naprawdę jest on solidnie wykonany i wygląda całkiem nieźle.

 

Podsumowanie:

 

Moim zadniem nic lepszego za cenę 1650zł nie kupicie !!!

Naprawdę warto dołożyć do matrycy Premium MVA która jest o niebo lepsza od TN. Widać to we wszystkim. Nawet w czasach reakcji, które na Belinei są naprawdę lepsze od nie jednego TN. Czcionka na DVI wygląda przepięknie, a podczas przewijania stron jest w miarę stabilna i nie pozostawia smug.

Naprawdę warto go kupić bo za takie pieniądze nie ma nic lepszego.

 

 

Pozdrawiam

Pawllo - zadowolony właściciel Belinei 101920C :D

Edytowane przez Pawlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przed chwila pojawily sie w esc.pl jakby ktos w trojmiescie szukal. Jutro bedzie w moich lapskach ten monitor. Wygladem straszy, ale za taka cene te parametry jednak sa silniejszym argumentem (bylem o krok od 193P+ za 2k).

 

EDIT:

 

No i jest monitorek. Narazie testuje, ale zapowiada sie dorze. Wyrazna poprawa w stosunku do matrycy TN i wyrazna porapwa w kwestii wielkosci liter 1280x1024 w 173P+. Ogolnie syci.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z martwymi pikselami w tym monitorku i czy Belinea daje jakieś gwarancje na nie

1645757[/snapback]

W siriusie jest na 7dni ale wiele osob juz kupiło 101920C i jeszcze chyba nikt nie miał uszkodzonego piksela. Wszyscy ktorzy kupili tego LCDka są zadowoleni z zakupu...

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=954

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie monitorek, uszkodzonych pixeli na pierwszy rzut oka zero  :D Jeszcze chyba nikomu się nie trafił uszkodzony pixel w tym monitorze, czyżby AUO mocno popracowało nad jakością matryc? <_<

1647653[/snapback]

Ja mam go ponad tydzien i po wnikliwych testach - 0 bad pixeli. Ogolnie jest bardzo zadowolony. W porownaniu do 17stki juz same cale daja nieporownywalny komfort.

 

Z wad, to w kwestii smuzenia w sumie nie jest zle (jestem na tym punkcie bardzo wyczulony - gram), wszystko zalezy od barw. Np w animacjach 3d, gdy sa obiekty czerwone na jasnym (bialo-jasno-brazowym) tle, to widac smuzenie tylko tych obiektow jakby sie rozmazywaly. Innymi slowy mozna odczuc na premiu pva juz tylko smugi przy przejsciach tylko z niektorych barw, a nie jak na TN rozlewalo sie wszystko jednakowo. Aha, no i to o czym pisze to nie jakas ogromna wada, jak na lcd to i tak na dzis dzien bardzo dobre parametry czasu reakcji, ale jakby porownac do wzorca z CRT to idealnie oczywiscie nie jest.

 

Z czystej zlosliwosci podlaczylem sobie te megawatowe glosniczki i jakosc dzwieku zabija :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...