Skocz do zawartości
samhain

Idealny Rez... Istnieje?

Cechy idealnego reza wg Ciebie:  

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Cechy idealnego reza wg Ciebie:

    • - ladny...
      21
    • - latwe (dostepne) odpowietrzanie/napelnianie nawet jesli ma wygladac jak sloik po ogorkach,
      20
    • - TANI,
      15
    • - po co mi rez?
      11


Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, że się nie da tak zrobić, ale można pomysleć nad niedużym rezem przypominającym kwadrat, który będzie można postawić w zatokach 5,25", nad zasilaczem w big towerze, pod koszykami na dysk, a jednocześnie przy odpowiednim koszyku/stelażu powiesić w miejscu wentyla 80/92/120mm.

1605236[/snapback]

 

do zrobienia... ;)

 

tylko aby pozniej nie bylo ze kopiowane ;) nietstey w tym momencie niektore rzeczy trzeba zdobywac drogami innych firm...

 

ale pomysl jeden zobacze jak sie przyjmie z 5,25" EasyON, jesli sie przyjmie... zrobie uniwersalny jak napisales... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zdefiniuj "cos takiego jak rez"...

 

rez wygladajacy, odpowietrzajacy, napelniajacy czy tylko bedacy bo musiejacy byc?

 

i odpowiedz sobie na pytanie... czy warto (i producentowi i klientom) placic za rez spelniajacy wiekszosc tych warunkow DO 50 pln...?

1604894[/snapback]

nie musi wyglądać jakoś turbo ultra moddingowo, ale żeby nie wyglądał jak zrobiony przez zenka w piwnicy... scyzorykiem - wystarczy żeby nie odstraszał :)

 

odpowietrzania też powinna być możliwość... nie koniecznie jakaś super prosta ale też nie zbyt skomplikowana

 

powinno też się go dać napełnić... nie koniecznie jakoś w super prosty sposób ale nie powinna być to bardzo skomplikowana operacja

 

i przedewszystkim powinien zmieścić się w tym rezie hydor l-20 :)

 

przekładem takiego reza jest ładny pojemnik firmy Rubbermaid 2.4L z hipermarketu real który można przerobić tak, aby spełniał wszystkie wyżej wymienione wymagania :)

 

myślę że idealną propozycją byłoby coś takiego tylko że nie homemade ale gotowe ze sklepu B)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurka samhain dopiero jeden rez kupilem od ciebie zaraz bede zalowal ze nie poczekalem.... :):) ja mam nagrzewe wyzej od reza wiec niestety odpowietrzyc w 100% sie nie da.... gdyby tam byl jakis zawor ktory daloby sie 1 palcem otworzyc/zamknac.....

sammy chyba jest liderem jesli chodzi o dostawce sprzetu teraz bo MCS odpadł prawie calkowicie....

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymyslone JUŻ SĄ zapinki i inne rzeczy, ksztalt i wymiary... zobacze tylko czy Wam sie spodoba napelnianie ktore bedzie w EasyON jesli tak.... fullUniwersal bedzie gotowy w krotkim czasie ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy piszą o tym easyon a mógłby ktoś opisać czym to się różni od zwykłego 5,25" ? Co do pomysłów to ja bym chciał taki bezprzewodowy i z potencjometrem RGB do ustawiania koloru cieczy ;)

A z tych na dzisiejsze czasy to może coś takiego żeby można było umieścić w zatoce 5,25/3,5" ale tak by miał korek z przodu, żeby nie trzeba było ściągać górnej ścianki obudowy żeby uzupełnić zawartość. Tylko pozostaje znaleźć jakieś rozwiązanie żeby korek był na tyle wysoko żeby dało się wypełnić prawie całego reza. Może umieścić korek na topie i dać jakieś sanki żeby można było wysuwać reza o te kilka cm by uzyskać dostęp do korka :P btw czy nie za często używam "żeby"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prawie idealny byłby rez. w 5.25 z plexy ale bardzo krotki (np. 5cm) bo i tak się nie wykorzystuje tej powierzchni to można na materiale zaoszczędzić tylko kwestia ile? Bo jeżeli dało by się zrobić to do 30zl :P to byłby ideał :P oczywiście mowa o 2 króćcach na tylnej ściance i koreczku na górze

Wiec, Samhain powiedz ile kosztowało by wyprodukowanie krótkiej 5,25 i powiedz co o tym myślisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prawie idealny byłby rez. w 5.25 z plexy ale bardzo krotki (np. 5cm) bo i tak się nie wykorzystuje tej powierzchni to można na materiale zaoszczędzić tylko kwestia ile? Bo jeżeli dało by się zrobić to do 30zl :P to byłby ideał :P oczywiście mowa o 2 króćcach na tylnej ściance i koreczku na górze

Wiec, Samhain powiedz ile kosztowało by wyprodukowanie krótkiej 5,25 i powiedz co o tym myślisz:)

1606385[/snapback]

Ja sadze ze twoj pomysł jest dobry tylko zrobienie reza z plexi 1cm,kroccami w komplecie do 30zł jest mało prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pokaze fotki jednego z testowych rezow... zasada napelniania i sposob wykonania zostanie ten sam bo sie najlepiej sprawdzil:

Dołączona grafika

 

caly rez

 

Dołączona grafika

 

nowy na spodzie, stary u gory

 

Dołączona grafika

 

wlew zblizenie

 

Dołączona grafika

 

przod

mam nadzieje ze sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uprzedzam odpowiedzi:

 

TAK miesci sie za drzwiczkami obudow CHIEFA... ale tylko tymi ktore maja 1,5 cm przeswitu miedzy drzwiami a panelem... (mierzylem kilka modeli wszystkie mialy 1,5cm)

 

jak juz powtarzalem: najprostrze rzeczy sa zawsze najtrudniejsze... a nie powiem gdzie to wymyslilem... i tak mi nie uwierzycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pokaze fotki jednego z testowych rezow... zasada napelniania i sposob wykonania zostanie ten sam bo sie najlepiej sprawdzil:

 

caly rez

 

 

 

nowy na spodzie, stary u gory

 

 

 

wlew zblizenie

 

 

 

przod

mam nadzieje ze sie podoba :)

1615246[/snapback]

Dla mnie bomba, ale czy drzwiczki z przodu obudowy sie zamkna?? Na ile wystaje ten wlew ?? Moze byc spory problem niestety:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz powtarzalem: najprostrze rzeczy sa zawsze najtrudniejsze... a nie powiem gdzie to wymyslilem... i tak mi nie uwierzycie ;)

1615259[/snapback]

Największe wynalazki TAM powstają :lol:

 

Cena pozostanie jak kanciastego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ogólnie pomysł fajny... ale po co do chiefteca coś takiego skoro napędy wyjeżdzają bo są na prowadnicach?

 

Idealny rez? Zrobiony zgodnie z wymiarami, z nawierconymi otworami na diody i z odpowiednimi kroćcami (samhain wie o co chodzi ;-)

 

A tak na poważnie... W moim (2x5.25) brakuje fajnego podświetlenia, czujnika temperatury i wskaźnika przepływu (elektronicznego... bo optycznie widać jak woda w nim szaleje).

 

No i kolejna sprawa.. cena.... przeciez ona nie jest najważniejsza.. ile można o tym pisać.. jak ktoś nie ma kaski lub nie chce jej wydawać niech robi ze słoika.... Za coś co mnie w 100% zadowoli mogę dać zawsze więcej....

 

I tak właśnie jest z MCS a właściwie x4pro... oczywiście Mate nie jest tani.. ale z całym szacunkiem do jakości pozostałych "producentów"... jeszcze dużo wody przez mój rezik przepłynie zanim mu dorównacie... czego sobie i wam serdecznie życze.

 

P.S: Ahh.. znowu wkładam kija w mrowisko... Ale jak komuś za drogo to niech po prostu nie zamawia a nie marudzi... mi tez jest przykro ze nie stać mnie na nowego mercedesa... ale to nie znaczy że są do [gluteus maximus] i opel jest dużo lepszy bo na niego mnie stać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ogólnie pomysł fajny... ale po co do chiefteca coś takiego skoro napędy wyjeżdzają bo są na prowadnicach?

 

1615669[/snapback]

Np. po to gdy masz wszystkie zatoki zapełnione (napędami ,dyskami) ,a zastosujesz złączki kątowe aby węże szły centralnie w dół nie ma potrzeby wyciągania innych napędów aby zalać-odpowietrzyć układ.

Jak dla mnie strzał w 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezik bardzo fajny :) Podoba mi się :D Sam zdradź jak wpadłeś na to cudo :>

 

PS> NIe wiem czemu ale bardzo podoba mi się to matowe plexi :P

Edytowane przez mkowalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezik bardzo fajny :) Podoba mi się :D Sam zdradź jak wpadłeś na to cudo :>

 

PS> NIe wiem czemu ale bardzo podoba mi się to matowe plexi :P

1615870[/snapback]

hmmm nie wpadlem... a wymyslilem... a gdzie, jak i dlaczego?... hmmm niech to zostanie tajemnica... ;)

 

co do koloru plexi... wersja ostateczna bedzie przezroczysta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wpadlem... a wymyslilem... a gdzie, jak i dlaczego?... hmmm niech to zostanie tajemnica... ;)

 

co do koloru plexi... wersja ostateczna bedzie przezroczysta...

1615891[/snapback]

Rezik fajny a matowa plexi to najprawdopodobniej efekt pisakowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...