Skocz do zawartości
stranded

Wku - Porady Jak Uniknąć/dostać Sł. Zastępczą!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Proszę o udzielenie kilku porad na temat unkania Wojskowej Komisji Uzupełnień - chodzi mi o to jak dostać np. Służbę Zastępczą. Jeśli ktoś byłby w stanie przedstawić mi to jeszcze jaśniej niż jest to wytłumaczone na googlach itp. (różne artykuły, powoływanie się na wiarę - to nie dla mnie) to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Oto co znalazłem (najciekawszy link):

 

http://www.pku-media.jawsieci.pl/

 

i parę innych na googlach - opowieści np. o Maleńczuku, który przez wojko siedział w więzieniu.

 

Z góry mówię, że jestem całkowicie przeciwny przymusowemu poborowi. Napiszcie co o tym sądzicie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź albo na studia, albo wyjedź za granicę na kilka lat, albo na komisji udawaj głupa. W tym ostatnim przypadku będziesz miał problemy ze znalezieniem pracy.

 

Na studiach można zrobić kurs, po pierwszym roku - wtedy idziesz do woja na krótki czas i masz z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź albo na studia, albo wyjedź za granicę na kilka lat, albo na komisji udawaj głupa. W tym ostatnim przypadku będziesz miał problemy ze znalezieniem pracy.

1607189[/snapback]

Bzdura. Pracodawcy pytaja sie o stosunek do sluzby wojskowej, a nie o konkretne powody dla ktorych tam nie trafiles. W ksiazeczce (w ktorej jest wsteplowane powyzsze), nie ma uzasadnienia dlaczego dostales D lub E (jest tylko sama kategoria). Poza tym obowiazuje cos takiego jak tajemnica lekarska, wiec jesli pracodawca prosi cie o orzeczenie lekarskie to jest to nielegalne :D.

 

Z góry mówię, że jestem całkowicie przeciwny przymusowemu poborowi. Napiszcie co o tym sądzicie.

Sadze, ze masz racje i zycze ci zebys tam nie trafil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Pracodawcy pytaja sie o stosunek do sluzby wojskowej, a nie o konkretne powody dla ktorych tam nie trafiles. W ksiazeczce (w ktorej jest wsteplowane powyzsze), nie ma uzasadnienia dlaczego dostales D lub E (jest tylko sama kategoria).

1607600[/snapback]

Jasne. Tylko że mając kategorię E trudniej jest znaleźć pracę, na przykład w firmie ochroniarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie, a nie slyszeliscie o tym, iz w 2005 roku, czyli tegoroczni, 19-latkowie, sa odroczeni :wink: Heh, kiedys rano w TV bylo ;] Ale ja i tak dalej do szkoly ;] A jeszcze jednym wyjsciem jest odroczenie na rok czy dwa, wysylajac specjalny list, w ktorym cos tam im napiszesz, ze bardzo chcialbys sie uczycy, ale np. sie nie dostles na studia, lub nie zdales matury, to Ciebie nie zwerbuja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja bylem na wku to oficer, ktory o tym wszystkim opowiadal powiedzial, ze kazdemu jednorazowo przysluguje przesuniecie zasadniczej sluzby o 12 miesiecy i mowil, ze wystarczajacym powodem moze byc na przykald chec obejrzenia ulubionego serialu i oni bez problemu to zrobia.

 

@fenriz moj kumpel dostal z takim czyms kategorie d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wie ktoś, czy skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym zwalnia ze słuzby wojskowej ??

1608162[/snapback]

w ktora strone?

gdy kolega sie spytal majora co po uczyl czy biora z lordoza to mu powiedzial ze w pierwszej kolejnosci do kompani reprezentacyjnej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyna kumpel udawal auto i jak wszedl na komisje zaczal burczec: "brum - brum, brum brum" :P, a lekarz z komisji: "prosze tutaj zaparkowac" :lol: Ja jak wszedlem, to koles wczesniej opowiadal ze musial okulary i przeczytal co jest na tablicy, a on do lekarza: "yyy jest pan tego pewien", a lekarz: "czemu nie", "no bo nie widzie, i chyba za daleko pan trzyma ta tabliczke", a lekarz " no to bede przyblizal i powiesz kiedy widziz", koles sie zblizal i zblizal no i doszedl , 20 cm przed nosem uslyszal "widze" ;] No, ale dostal A :wink: I jak Polska ma sie obronic, jak komus spadna okulary, to Polak nie odrozni swoich od wrogow i ich wszystkich powystrzela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam d i nie bede mogl byc ochroniarzem w biedronce, strazakiem, i policjantem do tlumienia zamieszek aa i jeszcze z kalaszem po pustyni nie mede mogl smigac

1608399[/snapback]

Ale w przypadku wojny bedziesz sluzyl jako mieso armatnie, czyli pojdziesz na pierwszy odstrzal :twisted2: Tez mialem mozliwosc wyboru, A lub D, wzialem A, bo z D sa problemy w poszukiwaniu pracy, no i to z wojna :wink:

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by zrobili jakby sie powiedzialo, ze jestes zagorzalem pacyfista i nawet przysiegi nie zlozysz ?

1608523[/snapback]

własnie tez sie tak nad tym zastanawiałem...w koncu nie lubie przemocy [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys ogladalem program o legii cudzoziemskiej i dostac sie do nich to jest naprawde ciezko. jednym z kryteriow byla znajomosc jezyka angielskiego i francuskiego w stopniu wiecej niz bieglym, a do tego testy wytrzymalosciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...