Skocz do zawartości
Mez Cook

Gainward 6200 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar za jakiś czas kupić gainwarda 6200 pro, właśnie takiego:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_19221.html

 

Nie mam pojęcia czy styknie mi zasiłka

 

Mój komp to :

 

asus a7n8xe-deluxe

athlon xp 2500 - barton - nie podkręcony - 1,65 V - standardowe napięcie

seagate barracuda 80 GB - ATA 100

DVD Asus

 

Mam wentyle 2x80 powyjmowane ze starch zasilaczy, które wietrzą moją budę, ale da się bez nich żyć.

 

Proca chłodzi mi pentagram q-80 alcu

 

No i najażniejsze - zasiłka- standardowa dla obudowy tracera 300w za 130 zł rok

temu - to chyba jakiś codegen jest albo coś podobnego - szit!!!

 

Kupując gainwarda 6200 będe miał zamiar go kręcić , a jak by sie dało - zależnyje - odblokować potoki, czy nawet jak zasiłka styknie na standardowych ustawieniach, to czy coś może się spieprzyć przy kręceniu ???

Edytowane przez Mez Cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiłka przyda Ci sie na przyszłość... lepiej zainwestować w nową (chieftec/modecom). przy opisach 6200 nie ma wzmianek o mocnych zasilaczach, sama karta nie ma gniazda na molexa, więc może uciągnąć ale to zależnyje :P... ja bym jednak nie mógł spać spokojnie mając codegena przy takim sprzęcie; przy dobrym zasilaczu to wtedy bym tego bartona nastawił na 3200+ :D

 

moze sie nie znam... najlepiej niech się właściciele 6200 odezwą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzm sie z przedmówcami, jak 6200 to wiecej niz 250zl bym nie wylozyl, lepiej se kup radka 9800 albo 6600 ;)

Co do zsilki to 300 to za malo, ale 350 firmowa, lub 400 mniej(codegen, tracer) to bez porblemu pociagnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 ns ma Gainward ? :|

1609488[/snapback]

A ma dokladnie 5ns od eplidy.

I jak normalne Gf 6200 maja 275Mhz (550DDR) na memkach

te maja 200MHz (400DDR)

max oc moich kostek to 234MHz (468DDR)

wiec nie warto sie zastanawaic zbytnio.

I z doswiadczenia wiem ze zmodowal sie 1 z 4

wiec nie ma co liczyc na fuksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej będzie kupić GF6200 od MSI np. tutaj:

http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=37234

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=14684

Jest sporo szybszy i tańszy. Karta Gainwarda to porażka. Taktowanie pamięci 400 zamiast 550 MHz, czas dostępu 5ns. I jeszcze ta cena... :blink:

Za zaoszczędzone pieniądze radziłbym jednak wymienić ten zasilacz na jakiegoś Fortrona z Allegro (300 albo 350W). Pewnie i Tracer by dał radę, ale po co ryzykować. Poza tym pozwoli to podkręcić trochę procka B)

A co się stanie, gdy zasiłka nie wyrobi? Pewnie komp będzie niestabilny, ale i "hardcore'u" nie można wykluczyć - takie Tracery nie mają żadnych zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w zupelnosci Ci wystarczy, zostawiajac jeszcze sporo rezerwy. Na 300W "z obudowy" bez problemu dzialaja karty pokroju 6800 czy 6600GT,prz standardowej ilosci kosci pamieci, napedow, hdd itp.

 

Co do samej karty - lepiej kup jakiegos 6600 w tej cenie np:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=61738318

 

jedna z nielicznych 256MB, gdzie core kreci sie bez zmiany biosu ponad 500 Mhz.

 

Gainward ostatnio loi kase na marce. O ile 6800LE/NU maja niezle, tak 6600 i 6200 to NAJDROZSZE i najgorsze z tych serii,wiec omijac z daleka.

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. kumam. chyba kupię winfasta 6200 128 mb. tylko mam zapytkę, jak w przypadku winfastów jest z potokami, czy w każdym egzemplażu powinno się dać tto zrobić, czu też w pewnym stopniu jest to loteria ?

1613907[/snapback]

różnica w cenie miedzy winfast'em 6200 a 6600 to około 55-60zł dlatego tez warto kupic pełnego 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...