Skocz do zawartości
Kaeres

Secret Files Tunguska

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że atrakcyjna. Tylko oby spolszczenia nie skiepścili. Szczerze to liczę na wersję kinową niż polski dialogi ;) Muszę teraz dorwać skądś poprzednią część Tunguska: Legend of Faith ,bo jeszcze nie grałem. Ja maniak przygodówek w to nie grałem :| Niemożliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie masz co się smucić... chociaż nie grałem w LoF to jednak gra z 1998 raczej nic wielkiego nie reprezentuje... a już do SF Tunguska to już w ogóle nie ma co fikać - inna epoka. Szkoda na nią poświęcać czas i robić sobie nie smak przed wejściem do takiego klimatu jak ma SF Tunguska :) Ostatnio grałem i dlatego polecam prehistoryczną Ace Venturę :) Stara rzecz a cieszy ahhhhh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, już w swoich czasach LoF zbierała raczej słabe oceny, a co dopiero teraz. Zwłaszcza że było w niej więcej cech chodzonej bijatyki niż przygodówki. Ja w to nie grałem i już pewnie nie zagram, chyba że wyląduje w jakimś tanim piśmie.

 

Ale na Secret Files mam naprawdę ochotę po przejściu demka.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Secret Files: Tunguska - solucja [eng]


Jak znaleźć wodę potrzebną do zrobienia kleju z cementu w porcelanowym mozdzierzu :?:
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Odnajdź w gabinecie Vladimira Kalenkowa w muzeum kaloryfer. Po prawej stronie kaloryfera jest zawór odpowietrzający. Połącz go z mozdzierzem w którym jest cement. Teraz możesz przykleić kryształy do diademu.


Gdzie można znaleźć brakującą monetę z kolekcji monet w gabinecie Vladimira :?:
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
W gabinecie Max na regale jest zawieszony dysk - moneta znajduje się pośrodku w dolnej jego części
Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o szok.. ja kocham takie gry... dawno forum nie przeglądałem, ze względu na czas jaki ostatnio miałem - a raczej jego brak. Dzisiaj patrze, jakaś przygodówka:) A tu szok!! Panowie, zamówić trzeba tą gre..kocham przygodówki Point 'n' Click. .. Broken Sword 1,2 i 3 (choć już w 3D się poruszamy, to nie zatraciła klimatu), a tutaj taka miła niespodzianka. Mam nadzieje, ze gdzieś kupie tą gre, ponieważ narazie odpisuje nie szukając w sklepach:) pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, SF:T jest boska, ciężko się oderwać :D

Ma śmieszne wymagania sprzętowe, ale ta statyczna, dwuwymiarowa grafika jest bardzo ładna :)

A kobinacje przedmiotów czasami kompletnie zaskakujące :wink:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tu akurat jestem w moskiewskich kanałach.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grimlock

A można wiedzieć gdzie kupiłeś? ja nie wiem czy czekać na PL czy gdzieś "inglisza" dorwać:/ a jak ty uważasz? Znam angielski, ale perfekcyjnie odpada.

Czy w tej grze potrzebna jest znajomość Angielskiego na poziomie zaawansowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam "inglish'a", ale jak cena spadnie do odpowiedniej to zaopatrzę się w wersję z polskimi napisami i postawię na półce :wink:

Na pewno w MM będzie ciekawa promocja, a do 25 października jeszcze 2,5 tygodnia :)

 

Polecenia i opisy są niezbyt skomplikowane napisane w "prostym angielskim". Poradzisz sobie bez problemu, znacznie więcej wysiłku kosztuje główkowanie przy łączeniu odpowiednich przedmiotów czy rozwiązywaniu zagadek :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Pudełko ze śniadaniem kompletnie mnie roxwaliło. Guma posłużyła do budowy procy, a masło z kanapki do nasmarowania lewarka :lol:
Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś byłby tak miły i wsadził gdzieś, albo przesłał mi na priv save do gry. Save mogą być z obojętnie jakiej części gdy, z całym katalogiem poczynając od litery dysku np. E:\xxxxxxx

Bardzo proszę, gdyż nie wiem jak to się stało ale jakimś cudem je straciłem.

Z góry dzięki :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem gre, wiec moge co nieco powiedziec i porownac ja z syberia. Grafika lepsza niz w Syberii, lokacje podobne i zagadki tez, mimo wszystko Syberia to Syberia- ten klimat zrobil swoje, Tunguska jest gra dobra a nawet bardzo dobra, duzo lepsza od 2 czesci The Longest Journey, ale nie zrobi takiego szalu jak Syberia- to byla doskonala gra -miala to cos. Cos mi sie wydaje ze w tym roku nie wyjdzie lepsza przygodowka od syberii, mialem nadzieje ze 4 czesc Broken Sworda cos zmieni, ale niestety bardzo sie na niej zawiodlem, aha jeszcze 1 cecha podobna do Syberii co do SFT- podibnie jak obie czesci Syberii-cholernie krotka, potrzebowalem zalewdie 9 godzin by ja skonczyc, a sadze ze mozna ja skonczyc jeszcze szybciej, jezeli ktos potrzebowalby pomocy w jakies lokacji to sluze pomoca, duzo pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę Syberię (I i II ze złotej kolekcji) i już zasiadam do Tunguski (trochę już w nią pograłem). Mogę powiedzieć, że Tunguska jest ekstra ale do Syberii się nie umywa. Tak jak powiedział @Sienol, Syberia ma to coś, a teraz jeszcze gdy Cenega wydała nowe wydanie I i II z poprawionymi, wzbogaconymi, rozbudowanymi i przepięknymi dialogami i napisami to już w ogóle miodzio :)

Tunguska jest o tyle ekstra, że jest taka nowoczesna i jest bardzo dobrą odskocznią od bajkowej i sennej krainy Syberii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

pogrywam w to na lapie i musze powiedziec ze czas najwyzszy zeby producenci sie obudzili!!! To juz jest prawie 2007 rok!!! Czy to jest naprawde taki wielki problem dac panoramiczne rozdzielczosci? Oni dalej tkwia w 1997 roku i ani mysla isc z duchem czasu.

Poza tym bardzo mnie wkurzyl moyw z akwarium. Nie mogla zdjac debilnej kratki z akwarium tylko trzeba bylo kombinowac ze szprychami, rekawicami, no czlowiek sie czepial wszystkiego zeby na samym koncu stwierdzic ze trzeb to zrobic calkiem inaczej..... a chodzilo o to zeby podniesc kratke z akwarium - wystarczy do tego uzyc zdrowej reki "niepolamaej" i mozgu bez porazenia nerwowego - po co magnes? To tak samo jak bym mial do swojego domu na 2 pietrze wchodzic nie przez klatke schodowa tylko przez okno, wspinajac sie po murze.... Draznia mnie takie kretynskie "lamiglowki"

Poza tym bardzo czesto uzycie jakiejs rzeczy na otoczeniu konczy sie fiaskiem, zeby za kilka minut udalo sie powodzeniem. Chyba nie musze mowic jakie zamiszanie to wprowadza do takiej gry..... horror!

Z kaloryferem bawlem sie ze 2 godziny, a jak przeczytalem solucje to okazalo sie ze z miliona razy kilkalem na wlasciwym przedmiocie ale dopiero za milion pierwszym cos zaskoczylo. Troche to psuje gre.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam sobie w ostatnio w ta przygodowke.

Wczesniej pytalem o porownanie jej do Syberia. Po kilku godzinach z nia spedzonych jak narazie moge ocenic ja jako slaba w porownaniu do tej drugiej. Sama historia i fabula jest bardzo ciekawa ale klimat i typ zagadek jest juz na wiele nizszym poziomie. Tutaj nie rozwiazujemy zagadek ale klikamy mycha gdzie popadnie, czasami bezsensowne jakies polaczenia (np. myslalem, ze padne jak przyczepilem komorke do kota albo jak juz ktos wspominal zamiast wsadzic reke do akwarium to jakims durnym magnesem sie poslugiwalismy, ktory ciagnal przez szybe i wode :D ). Laczenie przedmiotow to czasami loteria (miska z lisciem - WTF ? ).

Jestem dopiero w Moskwie i mam nadzieje, ze to koniec takich durnych zagadek i bedzie cos na logike jak 99% zagadek w Syberii, ktora nadal pozostaje niedoscignionym wzorem.

Trzyma natomiast juz wspomniana przeze mnie fabula. Intryguje mnie i chce ja poznac do konca. Mnie grafika siada, nie potrzebne mi 3d, ktore zrzera zasoby w bezsensowny sposob bo nie oferuje nic ponad to co mozemy widzec po 2d pieknie wyrenderowanym z elementami oswietlen.

Same postaci troche kulawe ale ujdzie. Polonizacja natomiast to troche przeszkadzajka bo o ile np. w magnetofonie byla jasna informacja co do klapy kanalu o tyle w notatniku juz inne tlumaczenie nie dalo nam mozliwosci rozwiazania tej zagadki i przez czyste zaparcie sluchalem tego magnetu bo czulem, ze to trafniejsze jest tlumaczenie. Czasami Nina mowi do ludzi po imieniu aby zaraz powiedziec per Pan - OCB ?

Do literowek sie oczywiscie nie doczepiam bo i pewnie w oryginale sa jak w kazdej innej grze. I dzwiek albo mam cos w profilach dzwiekowki albo czasami jak sa dialogi to postaci wydaja sie przebywac w jakis kanalach. Takie dziwne echo wystepuje.

Za niedlugo ocenie ten produkt w pelni jak go przejde.

W kolejce juz czekaja nastepne przygodowki. Wracam do mojej mlodosci gdzie tylko takie gry mnie interesowaly przed nadejscie swiata 3d i id.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...