Skocz do zawartości
oszkeey

Z Serii "problem Z Dyskiem Sata"

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

otoz zakupilem dysk WD1600SD noi problemy z winda

 

siedze ciagle i przegladam rozne fora w poszukiwaniu rozwiazania ale cos mi nie wyszlo wiec wale z grubej rury, moze ktos pomoze :rolleyes:

 

wiec

 

odapal kompa z dyskiem, winzgroza botuje ALE gdy pojawia sie czas na stery pod SATA czyli klawisz F6 naciskam go ale nic, winda nie reaguje na to i jedzie sobie dalej, wokoncu znowu upoimna sie o stery bo nie wykrywa zadnego urzadzenia :S (stary dysk odlaczony) no to wybieram z dyskietki silicon3114 daje kontynuj i na tym sie konczy, czarny ekran zero reakcji :mur:

 

zaczyna mnie to lekko draznic, pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

Jak naciskasz ten F6 to nie rób tego za szybko, trzeba go trochę przytrzymać, tak z jedną sekundę. Zauważyłem że naróżnych komputerach jest inaczej.

 

Jeśli masz Raida, to zobacz podczas staru kompa wejdź do jego menu i zobacz czy tam jest coś nie namieszane, załaduj jakiegoś defaulta.

 

Jeśli to jest XP SP1, to może spróbuj skombinować wersje SP2.

Odnośnie dyskietki ze sterami, to spróbuj na stronie producenta twojej płyty głównej zassać najnowsze sterowniki do SATA i nagrać je na dyskietkę, ale tylko te które są do twojego systemu operacyjnego.

Bo zwykle to ściąga się zzipowane dużo sterów do różnych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w raidzie nie jest nic namieszane, identyczna dyskietka jest na stronie producent jaka ja mam u siebie, klawisz F6 probowalem przyciskac na bardzo wiele roznych sposobow, mam winde zwykla, posiadam rowniez z SP2 i sprobuje z nią

 

moja plyta to Abit NF7-S v2

 

dzieki za zainteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na tym abicie wgrywaj sterowniki do silicon3112, a nie 3114, bo to sa teoretycznie troche rozniace sie kontrolery. A co do tego F6, to u mnie tez od razu nie reaguje, tylko po zaladowaniu plikow sie pyta o dodatkowy sterownik i wtedy go wczytuje.

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze mowiac to nawet nie wiem gdzie to obadac w biosie, bo z SATA mam pierwszy raz do czynienia

ale przy starcie kompa pokazuja sie komunikty o raidzie i zaraz pod nim wyswietla sie moj dysk wiec chyba go wykrywa, porty SERIAL 1 i SERIAL 2 ustawilem na auto

 

dalsze instrukcje mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha mam ten sam problem na gigabyte k8ne. f6 nie działa jak zapodam dyskietke sciągnietą ze strony producenta to to ładuje 2 sterowniki ale dalej i tak instalacja sie wysypuje bo nie wykrywa dysku twardego. Nie wiem co zrobic. Robie kompa braciszkowi i pierwszy raz ma do czynienia z dyskiem sata (samsung 120 gb).

 

ok - wylączylem raida w biosie i poszło sam do konca nie wiem jak - ale to wszystko popierniczone

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi sie tez udalo sformatowac partycje po mega kombinacjach ale mniejsza z tym

 

tym razem kiedy wybieram partycje do instalcji systemu (NTFS) instalator stwierdza ze ta partycja nie jest zgodna z Windowsem XP kaze mi wybrac nastepna i tak jest z kazda na tym dysku SATA (wszystkie partycje sformatowalem pod NTFS)

 

i co mam zrobic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk formatowalem pod najepierw PM 8.0 z pod windy a pozniej juz sama winda, no ale instalator po wyborze partycji stwierdza ze nie ma na tym dysku partycji zgodnej z systemem WinXP, a po sterach windows ze starego HDD normalnie go widzi, moge kopiowac itd. ale systemu juz zainstalowac nie moge, a oto mi wlasnie chodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewno zbyt wielkie partycje . Musisz podzielić dysk na dwie/trzy partycje . Pierwsza partycja musi być ustawiona jako aktywna .

Pozdrawiam .

1619993[/snapback]

 

Witam

 

Tez mam problem z dyskiem (mobo i dysk w podpisie), czy kobiecznie musze instalowac stery Via pod XP z zalaczone dyskietki do plyty glownej, czy mozna dac jakies inne , bardziej wydajne ??

 

pz. Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach CD dodanych do płyt głównych , przeważnie są starsze wersje sterowników . Jeśli na stronie VIA są nowsze wersje , to ściągaj te nowsze i te instaluj . Nowsze , są zwykle poprawione w stosunku do starszych i mają mniej błędów .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewno zbyt wielkie partycje . Musisz podzielić dysk na dwie/trzy partycje . Pierwsza partycja musi być ustawiona jako aktywna .

Pozdrawiam .

1619993[/snapback]

 

dzieki za zainteresowanie

 

otoz mam dysk podzielony na 3 partycje

14, 2 x 67 GB czy on sa za duze ??

 

jak moge ustawic ja jako aktywna ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nadal masz problemy , to wykonaj wszystko od początku . Uruchom instalatora WIN XP z płyty CD i w nim pousuwaj wszystkie partycje , a dopiero dalej pozakładaj je od nowa też w instalatorze windowsa . Sam instalator założy ci partycje tak jak chcesz i ustawi pierwszą jako aktywną . Na niej też umieści pliki windowsa i tam zapisze MBR . Jeżeli będziesz używał NTFS-a , to partycje mogą być duże , ale jeżeli FAT-32 , to nie mogą być większe niż 40 GB , bo będziesz miał kłopoty w użytkowaniu systemu .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie utwórz sobie u jakiegoś kolegi dyskietkę startową Windowsa . Z niej uruchom komputer . W biosie wyłącz Serial ATA 2 ( dysk podpięty pod Serial ATA 1 ) , i bios RAID-u , ( bios RAID-u wyłącz koniecznie ) . Zatwierdź zmiany i reset kompa . Z dyskietki uruchom fdisk-a i w nim pousuwaj wszystkie partycje . Jak już nie będziesz miał nic założone , to dopiero wtedy pozakładaj od nowa partycje podając wielkości procentowe ,

- ( pamiętaj wielkości procentowe ) . Po założeniu partycji , wyjdziesz z fdiska reset kompa i format dysku C: na FAT32 . Dalej uruchom instalatora i postępuj normalnie , ale nie musisz instalować sterowników do dysku , czyli nic nie wciskaj przy starcie instalatora . Później przekonwertujesz sobie FAT32 na NTFS-a , albo będziesz korzystał z niego cały czas . Konwersję przeprowadzisz w systemie . Uruchomisz tylko konwerter i on sam to zrobi .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem niedawno dysk Sata WD 160 GB. Posiadam takze Abita NF-7. Wszystko podlaczam. Wlaczam kompa. (oczywiscie stary dysk odpiety). Laduje sie RAID... I wykrywa dysk....pozniej CD-Romki I koniec. ... nic dalej...wszystko staje w miejscu. Nic nie przestawialem w biosie nic w RAID. PRosze o pomoc. Pierwszy raz mam doczynienia z SATA.

 

Aha. Podczas instalacj Win XP - instalator nie wykrywa zadnego dysku.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...