Skocz do zawartości
lukow

Jaka Karta Agp - Dylemat Kupującego...

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, nie cierpie pytan "co kupic" ale tym razem po prostu musze zapytac.

 

Otóż mam Gigabyte ATI 9700Pro (128MB, 256bit, 8 potoków). Karta generalnie jest ok ale....widac juz tu i ówdzie, ze brakuje jej tchu. Krecic sie tego boje, bo nawet bez krecenie grzeje się nieziemsko (nawiew mam zamontowany na obie strony karty).

I teraz na co by to wymienic (port AGP)? Fundusze ograniczone do powiedzmy 600 zł. Pod uwagę biore albo ciut starszą już 6600GT albo nowego ATI X1600 Pro. Bo chyba z 9700Pro na 9800Pro nie ma sensu. Wszelkie X800GT/GTO itp. fajne ale drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 GT.

 

Ale sluchaj pomysl czy nie lepiej bedzie pozbierac jeszcze troszke, poczekac i wytrzymac i kupic plyte glowna z PCI-E? To jest bardziej przyszlosciowe podejscie, myslac o upgradeach w przyszlosci. AGP umiera smiercia naturalna i co lepsze karty beda na PCI-E. Pomysl tez o SLI i prockach dwu rdzeniowych.

 

Mysle ze bardziej oplaca sie poczekac, pozbierac i kupic takie sprzety bo wtedy naprade odczujemy skok wydajnosciowy. A przesiadka z 9700 na 6600GT takiego skoku nam nie zaoferuje na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no widzisz, jakby to rzec...3 m-ce temu kupiłem płyte S939, z AGP. Wtedy kasy na płyte, proca i grafe nie miałem, wiec pozostałem przy AGP i 9700Pro.

A czy AGP umiera...ciezko powiedziec. Większosc nowych kart mimo wszytsko wychodzi i na PCIE i na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tylko mowie jak ja bym zrobil. Mam 9800pro i kusi zeby wcisnac cos mocniejszego. Ale wole wytrzymac jeszcze i zainwestowac w plyte z obsluga dual-core i SLI. Sprzedam stare bebechy i sie wypcha je czyms co ma kopa. Ale jesli chcesz karte do 600zł. to 6600 GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 GT.

 

Ale sluchaj pomysl czy nie lepiej bedzie pozbierac jeszcze troszke, poczekac i wytrzymac i kupic plyte glowna z PCI-E? To jest bardziej przyszlosciowe podejscie, myslac o upgradeach w przyszlosci. AGP umiera smiercia naturalna i co lepsze karty beda na PCI-E. Pomysl tez o SLI i prockach dwu rdzeniowych.

 

Mysle ze bardziej oplaca sie poczekac, pozbierac i kupic takie sprzety bo wtedy naprade odczujemy skok wydajnosciowy. A przesiadka z 9700 na 6600GT takiego skoku nam nie zaoferuje na pewno.

zgadzam sie. poza tym ze mobo nowka mobo jest na ogol szybsza, to dodatkowo grafa na pci-e jest ok 15-20%tansza, tak przynajmniej jest w przypadku 6600gt. Kupowalem niedawno 6600gt i mialem porownanie cenowe, ok 500 a ok 580 to jest spora roznica. ( a i tak wybralem najkorzystniejsza oferte z pkt widzenia konsumenta) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...