Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

:blink: Ciężka lektura ;] .. ale juz wiem o so chozi mniej wiecej..tylko pytanie czemu musi byc rowno VDIMM/2 ?? VTT > VDIMM/2 = niestabilnosc ??

 

Tutaj tez znalazlem o przerwaniach..troche jasniej jest to wytlumaczone ;]

klik

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robson jaką masz wersję BIOS-u ja mam 18 i napięcie na CPU mam 1.525V A na pamięci mam 3.10V

Jak miałem BIOS wer. 16 to takiego napięcia wysokiego na CPU nie musiałem dawać i na pamięci

Teraz pamięci mi pracują na 450 cl2 ; 3; 6 ; 3

Wczęśniej na starszej wersji BIOS na takie ustawienia pamięci wystarczyło że dam 2.8V-2.9V A nie wiem jak zrobić bo jak ustawię pamięci na 550MHz cl3 5; 10; 5; to napięcie musi być 3.4V aż

Pamięci mam Kingmaxy Hardcore 500MHz czy wcześniejszy bios zanizał napięcia czy ten obecny co mam zawyża ? Bo jak mam 450MHz to napięcie muszę aż dać 3.10V to nie jest normalne jak pamięci nominalnie chodzą na 500MHz cl 2.5

Co o tym sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RepsOn jestem a nie robson :P

 

Chcesz powiedziec ze na nominalnym napieciu z biosem18 twoje kingmaxy nie chca isc 500MHz ??

 

Porąbane..u mnie z tego co pamietam takich problemow nie bylo..z tym ze nigdy nie mialem wersji 16 ;] (albo 17..juz nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma maly problem z plyta, zakladam, ze trafiony jest kontroler pamieci, bo inne podzespoly sa ok

 

Symptony sa takie

-pamieci nie chca isc na 200 (geile ultra-x 2x512) 193 prawie stabilne, ale tylko prawie ....

- bluscrenny (zrzucnie pamieci)

-ciagle restarty i problem z instalacja windy

 

Wczesniej byl opteron i tez pamieci max 195 (kingmaxy hardcore)

 

 

obecnie

Proc venice 3000+

zasilacz 460 w Vantec

 

 

co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro trafiony kontroler to czemu piszesz ze problem z plyta :D

kontroler jest w cpu..Niech wyciagnie pamiec.nr1 i niech zobaczy tylko na nr2..potem na odwrot..poza tym skoro i piszesz ze byl tez inny proc i inny ram...to masz racje..moze plyta sie skopala

a jaki kolega ma bios ??

Ot..po co ci tyle watt ? :P ot.off

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja biosu to 18

 

Jak mogę sprawdzić czy faktycznie cos jest nie tak z płyta ?

Chodzi mi oto czy jest to temat do naprawy, czy mogę kupić sobie inna płytę (myślę o DFI), bo gdyby była wymianka na nowa to bym sprzedał na allegro i każdy był by zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak na SPd tez wysiada to ciezko bedzie ;p

bo AutO na tej mobo to porazka

wiec jak twoim zdaniem na poczatek ustawic pamiec, by pokrecic proca, wiem, ze na 9x300 przy 1,5 venice wstaje bez problemu, teraz tylko kwestia pamiatek. (geile 2x512 ultra-x)

 

Moze cos jeszcze trzeba wlaczyc lub zmienic, czego ja nie wiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No..o to mi chodzilo wlasnie

Wiec mamy tu UTT BH-5

Proponuje na dziendobry dac okolo 3V-3.3V (na czas testow, bo te blaszko-radiatory tylko przeszkadzaja w odprowadzaniu ciepla..chyba ze dacie nawiew)

i przy ddr400 timigi 2-2-2-5 1T

obadaj post numer450 w tym temacie..tam sa moje alfy..daj asekuracyjnie troche luzniejsze

 

oczywiscie jedzcie 1:1 zeby bylo pewne ze nie wina proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No..o to mi chodzilo wlasnie

Wiec mamy tu UTT BH-5

Proponuje na dziendobry dac okolo 3V-3.3V (na czas testow, bo te blaszko-radiatory tylko przeszkadzaja w odprowadzaniu ciepla..chyba ze dacie nawiew)

i przy ddr400 timigi 2-2-2-5 1T

obadaj post numer450 w tym temacie..tam sa moje alfy..daj asekuracyjnie troche luzniejsze

 

oczywiscie jedzcie 1:1 zeby bylo pewne ze nie wina proca

Słuchaj ja jak chce zrobić pamięci na 550MHz to msuzę dać aż 3.4V napięcie Pamieci mam 500MHz z radiatorami ? czy takie napięcie moze je zabić ? Komp jest stabilny

działał tak kilkanaście godzin na pełnym obciążeniu

Jak uważacie można zostawić takie napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...