Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięci kupiłem w firmie w której pracuje mój kolega. Przed zakupem sprawdzono mi na jakich kościach są pamięci. Jak PN zaczyna się od 1243 to są BH-5!!!!!!!!!

Powinny być bh5 :) a moze w tym jednym przypadku nie są ?? Jednym słowem pozostaje pokombinować :) Muszą chodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Abit AN8-v i wersja biosu 18 i zrobiłem 9x300MHz HTT i mam 2700MHz i 1.6V napiecie czy

nie za duzo to jest na venice ?

W stresie mam 45C po kilku minutach SuperPI zawiesił się komp czy można by było zwiększyc jeszcze troszeczke napięcie ?

Jakie mogę dać napiecie na Venice max aby go nie uszkodzić ?

Edytowane przez xpavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile to mozna nawet 1.7 dac..przynajmniej u mnie..na codzien nie warto przekraczac 1.55V

zobacz jak ty masz kręcony CPU i maszj akie napięci a ja żebym miał coś tak jak ty muszę dać napięcie aż

1.6V :) Od czego to zależy ? Mam stepping CPU 2 Czy ty masz leprzy steping twój CPU jest bardziej podatny na podkręcanie ?

Płyty mamy praktycznie takie same

Jaką wersje masz BIOS-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do uzytkowników an8u.

Jakkie macie nap. w biosie na ddr vtt ?

Bo jedni mówią że dawać max. a inni że połowe nap, dla ramu ?? Więc jak to z tym jest ??

A i jeszce jedno kumpel ma an8u, a64 3200+, 1 gb ram g.skill (tccd), szef 410 wat, radek x800gt. Wszystko śmiga ok aż miło. Wpadłem na pomysł z ciekawości zobacze jak długo liczy mu PI i ..... zaczyna liczyć i po paru minutach komunikat: "no exact in round". Co to może byc skoro wszystko inne śmiga ok. Myslałem że to pamięć ale GM przechodzi bez błędów więc co się sypie albo dlaczego pi nie liczy skoro reszta śmiga OK ???

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do uzytkowników an8u.

Jakkie macie nap. w biosie na ddr vtt ?

Bo jedni mówią że dawać max. a inni że połowe nap, dla ramu ?? Więc jak to z tym jest ??

A i jeszce jedno kumpel ma an8u, a64 3200+, 1 gb ram g.skill (tccd), szef 410 wat, radek x800gt. Wszystko śmiga ok aż miło. Wpadłem na pomysł z ciekawości zobacze jak długo liczy mu PI i ..... zaczyna liczyć i po paru minutach komunikat: "no exact in round". Co to może byc skoro wszystko inne śmiga ok. Myslałem że to pamięć ale GM przechodzi bez błędów więc co się sypie albo dlaczego pi nie liczy skoro reszta śmiga OK ???

Myślę że ten twoj kumpel ma problemy z RAM-em może niech zwiększy na to napiecie

Co do tego komunikatu tojest bła z pamieciami i jest tak że moze smigać wszystko

A w 3D mark lub w superPI może wywalać :) Proponuję na całą noc zapuścić superPI i 3D Marka 2005 na AA i Aniz. kilka godzin jak tak pobiega to będzie kompa stabilny na 95% :)

Przy skomplikowanych obliczeniach wraz może się zawieszać lub mogą być jakies problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy to od ramu ?? To dlaczego gold memory przez 2 godz, pracy nie wywali ani jednego błędu ? a ten super pi od razu się wysypie ??? Może zasiłka za słaba ? Ma "szefa" 410 watt ale z wtyczka atx 20 pin może brak tych 4 pinów zasilania "sypie" całą sprawę ? Ale ja mam szefa 360 watt z 20 pin i spokojnie do 9x 280 wszystko mi smiga :)

 

Właśnie znim gadałem i nic nie pomagało w końcu dał command rate na 2 T i wszystko ok liczy pi i jest git ciekawe dlaczego na cr 2t jest ok i liczy pi ??? dziwne ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na an8u dla dysków sata I i sata II trzeba coś specjalnego w biosie ustawiać ?? aby mieć max wydajności ???

Mam na pokładzie dysk kumpla samsung 160 giga s ata 2 i ht tach pokazyje 170 mb/s a gdzie te obiecane 300 ??. A na mojej barakudzie 160 sata 1 jest 133 a gdzie te 150 mb/s ?? Od czego zależy max wydajności ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

planuje zakup (jutro, pojutrze) Abita an8ultra.

moje pytanie dotyczy karty dzwiękowej. (zintegrowana karta dźwiękowa tak (AudioMAX Acoustic Solution)). Co to jets? jak to sie jakościowo ma? ja mam live! a zastanawiam sie nad jego sprzedaniem!

 

ta audio max jest na oddzielnej plytce? (chyba nie)

 

dzieki!

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

planuje zakup (jutro, pojutrze) Abita an8ultra.

moje pytanie dotyczy karty dzwiękowej. (zintegrowana karta dźwiękowa tak (AudioMAX Acoustic Solution)). Co to jets? jak to sie jakościowo ma? ja mam live! a zastanawiam sie nad jego sprzedaniem!

 

ta audio max jest na oddzielnej plytce? (chyba nie)

 

dzieki!

Zostaw Live to co jest na tej płycie to totalny shit !!

Lub mozesz zrobic tak ze sprzedaj live dołożysz jakieś 60pln i będziesz miał Audygi 2 oem :D

to co jest na tej płycie to porażka !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw Live to co jest na tej płycie to totalny shit !!

Lub mozesz zrobic tak ze sprzedaj live dołożysz jakieś 60pln i będziesz miał Audygi 2 oem :D

to co jest na tej płycie to porażka !!

heh

dzikei za info. sie nad tym audigy musze zastanowic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na an8u dla dysków sata I i sata II trzeba coś specjalnego w biosie ustawiać ?? aby mieć max wydajności ???

Mam na pokładzie dysk kumpla samsung 160 giga s ata 2 i ht tach pokazyje 170 mb/s a gdzie te obiecane 300 ??. A na mojej barakudzie 160 sata 1 jest 133 a gdzie te 150 mb/s ?? Od czego zależy max wydajności ??

interfejs to nie wszystko, po prostu talerze nie wyrabiają, i tu teraz jest to wąskie gardło. Edytowane przez margielm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze teraz wszedlem na temat. Skoro okazuje sie ze ten AudioMAX to taki shit to nie bede bral jednak tej plyty. Tez myslalem ze ona ( ta dzwiekowka ) jest calkiem niezla, a tu zawod. No trudno, bedzie DFI LanParty. Skoro ABIT wrzuca smieci na plyte glowna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze teraz wszedlem na temat. Skoro okazuje sie ze ten AudioMAX to taki shit to nie bede bral jednak tej plyty. Tez myslalem ze ona ( ta dzwiekowka ) jest calkiem niezla, a tu zawod. No trudno, bedzie DFI LanParty. Skoro ABIT wrzuca smieci na plyte glowna :/

a uważasz że DFI coś lepszego wrzuciło ? napewno to "coś" co ma DFI i nazywa sie dzwiekiem

nie jest leprze od SB Live !

Od Live jedynie jest lepszy sound storm na Nforce 2 mostek południowy MPt lub Audigy 2oem

bo nawet nie Value !

Pozatym uzywać zintegrowanego dzwięku na płycie (wszystko ! Oprócz ABIT AN7 i Asus-a z mostkiem poludniowym MPT) to nie jest dzwięk tylko jakieś kalectwo :D

Ale to jest moje zdanie

Takze proponuję ci czy to będziesz miał DFI czy ABIT-a czy inny Shit to kup Audigy 2oem !

Bo nawet na chu*** głośniczkach róznica jest odczuwalna między zintegrowaną a Audigy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xpavlo dobrze gada... jakiej plyty teraz bys nie kupil to masz ac97 (pozatym i na dfi i na an8ultrze jest wlasnie alc850 realteka tylko firmy wymyslily swoje wlasne nazwy dla nich poniewaz sa na osobnych plytkach krzemowych co ma na celu pozbawienia dzwieku nieco znieksztlalcen i poprawienia dynamiki...)

pozatym live nie oferuje takiego swietnego dzwieku jak piszecie (w testach alc850 duzo nie ustepuje...) jednak ma jadna zasadnicza zalete:

(na kx mozesz miec asio i przekierowac front na tyl gdzie sa lepsze przetworniki i dodatkowo jako ze to oddzielna jednostka odpowiadajaca za dzwiek nie obciaza procesora tak jak ac97)

takze polecam jak koledzy dodatkowa karte dzwiekowa jesli chcesz zeby dzwiek byl soczysty i nie obciazal procka zbytnio (przy graniu oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakims megaFamem dzwieku nie jestem

wystarczy by gral winamp...chociaz ostatnio coraz bardziej sie denerwuje bo w CS'ie nigdy nie wiem skad nadchodza..ale to musi byc wina glosnikow...wiec trza sie przesiasc na sluchawki

 

 

 

@LuHash

Moglbys opisac na lamach tego tematu tego moda 1.8 VCore ??

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...