Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

....

 

O co chodzi :?: W momencie testu byl 260x10 v1.5

Dodam ze moj A 3200 Venic nie najlepiej sie kreci bo 2450 przy napieciu 1.425 :/ Gdy nawet ustawie sobie na 2600 przy 1.5 to wykrywa bledu w pierwszych sek...A wiekszego napiecia nie chce miec na codzien...

P.S

Ja max napiecie wytrzyma venice E6 :?: Takie do testow 3dmarka :P

 

EDIT:

Kurcze nikt juz nie odwiedza tego tematu czy moze mnie tu nie lubicie i nie odpowiadacie na moje posty czy ja zadaje zbyt trudne zagadki...:)

Większość ludzi na codzień daje max 1.5V a do testów widziałem ze dawali nawet 1.7V

 

Poprostu tak kiepsko działają powiadomienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jak podlaczyc przedni panel obudowy :?: Chce podlaczyc gniazdo wyjscia i wejscia dzwieku oraz regulacje...

Od obudowy wychodzi 8 wtyczek ktore trza do mobo zapodac.

Fajnie bylo by jak by byly dokladne fotki oraz gdzie musze podalczyc poszczegulne 3 kabelki.

Na 3 kablekach od obudowy sa napisy:

 

 

R-RET

L-RET

GROUND

R-OUT

L-OUT

 

GROUND

MIC-POWER

MIC-IN

 

Z tego 2 kabelki sa polaczone w jeden (ale tak juz bylo oryginalnie)

I 1 od mic jest osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jak podlaczyc przedni panel obudowy :?: Chce podlaczyc gniazdo wyjscia i wejscia dzwieku oraz regulacje...

Od obudowy wychodzi 8 wtyczek ktore trza do mobo zapodac.

Fajnie bylo by jak by byly dokladne fotki oraz gdzie musze podalczyc poszczegulne 3 kabelki.

Na 3 kablekach od obudowy sa napisy:

R-RET

L-RET

GROUND

R-OUT

L-OUT

 

GROUND

MIC-POWER

MIC-IN

 

Z tego 2 kabelki sa polaczone w jeden (ale tak juz bylo oryginalnie)

I 1 od mic jest osobno.

No to w czym problem? Instrukcja od płyty w łapki i cheja... :D

Ground (to ziemia :-)) to masa czyli "-" reszta to sygnałowe czyli wszystkie inne niż "-". W instrukcji jest to pięknie opisane i rozrysowane gdzie jaki pin (styk).

 

O co chodzi z tą regulacją?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłaczyłem zasilacz i po 4 odzinach go włożyłem. Komp mi sie nie odpalał tylko głośniczek piszczał dłuzej i przerywanie. Pokazywał sie tez kod 04. I po wyłaczeniu zasilania w zasilaczu to samo. W pewnym momencie załapało i jest ok. Dlaczego tak sie dzieje? Czasami kompa przez 2 tygodnie nie restartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem kupilem Pen drive corsair 1gb, i niestety podlacza mi go tylko jako usb 1.1, w win xp proff SP2 wyskakuje chmurka ze to urzadzenie moze pracowac z wieksza predkoscia podlacz do gnizad Hi Speed... niestety nie wylrywa mi usb na an8u jako usb 2,0, w biosie mam ustawion 1,1&2,0. bios mam of 20!

help...

jakies stery potrzebne czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem...

poszukalem na zachodzie... wejsc w trybie awaryjnym, usunac wszystkie urzadzenia usb i kontrolery, uruchomic i bedzie juz ok ;)

pozdrawiam ludzie ruszcie sie troche....

cos dretwo ostatnio tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem...

poszukalem na zachodzie... wejsc w trybie awaryjnym, usunac wszystkie urzadzenia usb i kontrolery, uruchomic i bedzie juz ok ;)

pozdrawiam ludzie ruszcie sie troche....

cos dretwo ostatnio tutaj...

Spokojnie - nie ma kłopotów nie ma postów B)

Co do pen driva, to mam Corsir Voyager od paru miechów i działa wszystko od początku dobrze i nie znam tego problemu. Wyjaśnij na czym ten problem polegał. Może na przyszłość się przyda wedza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyg;adala tak...

podlaczalem do usb i wykrywalo tylko usb jako 1.1, nie jako hi speed 2.0, wyskakiwala chmurka na dole ze to urzadzenie moze dzialac szybciej, kliknij aby uzyskac liste urzadzen hispeed, klikalem wyskakiwalo 10 portow i wszystkie niestety jako usb 1,1

sprawa sie wyjasnila poszukalem na zagr forach, trzeba w rybie awaryjnym odinstalowac wszystkie urzadznie usb i wlaczyc normalnie, zaistaluje wszystkie od poczatku i jest gites, od tego ommentu hula ze az milo...

pozdrawiam!

a pozatym mam problem tez z usb i z klawiatura HP

juzkiedys pisalem ale ponowie watek,wyglada ot tak jakby ona "falami" sie komunikowala z komputerem, tzn podlaczam niby sie swicie num lock, po cyzm po chwili zacyzna migac tak jakby zrywalo polaczenie i wznawialo... podlaczalem do kazdego portu usb jaki mam do tych z an8, mam jeszcze przy monitorze LG F700P z tylu 4 sztuki usb, taki maly HUB, niestety ne ma roznicy do ktorego opdlaczam....

powiem ze na innym kompie dizala bez zarzutu...

probowalem wlaczac tylko obsluge 1,1, zmiana biosu

na 17 i 20 to samo...

pozatym niby wszystko inne dziala tzn telefon podlaczam, pendrive tez...

i jest ok tylko owa klawiatura nie chce ruszyc...

jezeli ktos by mial jakas propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam mam pytanko

jako że nie mam czasu czytać tego topicu

zadam kilka pytan odnosnie plyty abitan8 i abit an8ultra

jakie na tych plytkach osiaga sie htt

czy odczyty temp sa prawidlowe

jakie mozna dac volty

i czy jest stabilna

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zadam kilka pytan odnosnie plyty abitan8 i abit an8ultra

jakie na tych plytkach osiaga sie htt

czy odczyty temp sa prawidlowe

jakie mozna dac volty

i czy jest stabilna

1. nawet 350

2. prawidłowe

4. gdyby nie była nikt z nas nie kupowałby ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

acha :D

a jak z dostępnością biosów do tych płyt, ogolnie - czy polecasz an8 (bez ultra), czy lepsza by była dfi infinity

a dfi lp jest dużo lepsza? bo chcialem taka ale kaski mi braklo

i musze chyba an8 kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zbyt dużo żeby powiedzieć na szybko.

Naprawde powinieneś poczytać troche ten wątek.

 

Osobiście jestem zwolennikiem Abita nad DFi choćby ze względu na bezproblemowość obsługi.

Na pewno lepsze Ultra ze względu na zasięg napięć i SATAII. Biosów nie ma za dużo ale te co są mnie wystarczają. Zresztą teraz jade na biosie fabrycznym bo działa u mnie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest grane. Mam pamieci jak w opisie i nigdy nie było problemow. Wgralem bios 2.0. Komp chodził mi ponad miesiac bez wyłączania ani restartow i po wyłączeniu kompa na noc rano zatrzymuje sie na kodzie 04 i wydaje dzwiek. Jak wyjme jedna kosc pamieci to sie odpali ale po kilku wyłaczeniach. Nie wazne na ktorej z dwoch pamieci startuje. Na kazdej to samo. Potem wkladam dwie naraz i działa az do kolejnego wyłączenia kompa. Czy spotkaliscie sie z czyms takim? A moze to nowy bios przez dodatkowe opcje w ustawieniach pamieci cos namotał. Wogole to napiecie mi podaje na pamieciach 2.88 a nie 2.6 jak ustawiłem w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj poprzedni i zobacz czy sytuacja będzie sie powatrzać...pozatym sprawdź pamięci memtestem

włozyłem nowe pamieci i to samo. Testowałem kingmaxy, geilei te same problemy. Zmienilem na starszy bios i tez to samo. Gdzies na zachodnich serwisach wyczytałem ze cos z zasilaniem pamieci moze byc nie tak. Podłaczyłem tagana i to samo. Moze płyta lub proc sie rozsypały. Bo inne podzestoły zmieniałem.

 

 

tu jest tabela z napieciami mierzonymi za pomace everesta. Wydaje mi sie ze sa za wysokie. Jakie napiecia macie u siebie na płycie (komp pracuje na fabrycznych ustawieniach. Nic nie jest podkrecane)

 

post-106925-1148138177_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin.mb

można kupić :)

@miramp

ABIT z reguły zawyża napięcia...pozatym nie wierz nigdy odczytom z programów typu everest. Najlepiej sprawdź to miernikiem.

 

powracając do twojego problemu....sprawdź na innym procesorze...jeśli działa to poszedł Ci kontroler pamięci w procu. Jeśli tak samo to padła płyta główna :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin.mb

można kupić :)

@miramp

ABIT z reguły zawyża napięcia...pozatym nie wierz nigdy odczytom z programów typu everest. Najlepiej sprawdź to miernikiem.

 

powracając do twojego problemu....sprawdź na innym procesorze...jeśli działa to poszedł Ci kontroler pamięci w procu. Jeśli tak samo to padła płyta główna :/

Na drugim procu to samo. Jeszcze przyniose inny zasilacz i zobacze czy napiecia beda takie same. Wiem ze Abit zawyza napiecia ale nie az tak. Odczyty z biosu i everesta sa podobne. Najgorzej martwi mnie voltarz ddr voltarze - ustawiłem na 2.6 v a pokazuje mi w biosie 2.89 v, nforce4 voltage - ustawiłem 1.5 v a pokazuje mi w biosie 1.78 v, nforce4 standby voltage - powinno być 1.5 v a pokazuje mi w biosie 1.71, hypertransport voltage ustawiłem na 1.2 v a pokazuje mi w biosie 1.33 v, ddr vtt voltage ustawiłem na 1.3 v a pokazuje mi w biosie 1.45 v. Jakie te napiecia macie na swoich płytach? Moje ustawienia sa standartowe a odczyty zupełnie inne. Jak komp mi ruszy a robie to tak. Wkładam jedna kosc pamieci do 2 dimma i wtedy komp startuje. Z pierwszego i trzeciego dimma nie. Zatrzymuje sie na kodzie 04. Wciskam f1 jak wystaryje bo pokazuje sie komunikat fale-safe. W windowsie włączam oc guru i wybieram profil normal. Wyłączam kompa i wkładam 2 kosci w dual. Komp mi startuje. Wgrywam bios 2.0 i wybieram w flashmenu opcje clear CMOS.

Teraz po restarcie ustawiam wszystko w biosie. Komp mi chodzi dobrze, nic sie nie restartuje, wszystkie testy przechodzi pozytywnie w markach zarowno katujac pamiec jak i procesor. Moge go restartować do woli. Ale gdy wyłacze na wiecej niz pół godziny nie wstanie. Zatrzyma sie na kodzie 04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim procu to samo. Jeszcze przyniose inny zasilacz i zobacze czy napiecia beda takie same. Wiem ze Abit zawyza napiecia ale nie az tak. Odczyty z biosu i everesta sa podobne. Najgorzej martwi mnie voltarz ddr voltarze - ustawiłem na 2.6 v a pokazuje mi w biosie 2.89 v, nforce4 voltage - ustawiłem 1.5 v a pokazuje mi w biosie 1.78 v, nforce4 standby voltage - powinno być 1.5 v a pokazuje mi w biosie 1.71, hypertransport voltage ustawiłem na 1.2 v a pokazuje mi w biosie 1.33 v, ddr vtt voltage ustawiłem na 1.3 v a pokazuje mi w biosie 1.45 v. Jakie te napiecia macie na swoich płytach? Moje ustawienia sa standartowe a odczyty zupełnie inne. Jak komp mi ruszy a robie to tak. Wkładam jedna kosc pamieci do 2 dimma i wtedy komp startuje. Z pierwszego i trzeciego dimma nie. Zatrzymuje sie na kodzie 04. Wciskam f1 jak wystaryje bo pokazuje sie komunikat fale-safe. W windowsie włączam oc guru i wybieram profil normal. Wyłączam kompa i wkładam 2 kosci w dual. Komp mi startuje. Wgrywam bios 2.0 i wybieram w flashmenu opcje clear CMOS.

Teraz po restarcie ustawiam wszystko w biosie. Komp mi chodzi dobrze, nic sie nie restartuje, wszystkie testy przechodzi pozytywnie w markach zarowno katujac pamiec jak i procesor. Moge go restartować do woli. Ale gdy wyłacze na wiecej niz pół godziny nie wstanie. Zatrzyma sie na kodzie 04.

zmiana zasilacza nic nie dała. Czy naprawde nikt juz nie ma płyty an8 ultra i mi nie pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...