Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej próbce? Sprawdzałeś na Orthos'ie?

Robiłem test na SuperPI (32M).

Na Orthosie jest tak: jak daję "small FTT stress CPU" to chodzi 8 godzin bez błędów, jak daje na jednym rdzeniu "stress CPU" a na drugin "Blend test - stress CPU and RAM" to wysypuje się po ok. 6 godzinach. Jak dam na 2 rdzeniach "Blend test - stress CPU and RAM" to wyspuje się po ok. godzinie.

Wygląda na to, że pamięć nie daje rady, ale to dziwne by było bo to G.Skill PC4000(500MHz) na defaultowych timingach.

Jakby była zwalona to miałbym masę bluescreenów, a tu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz htt ustawione? Jak wysokie to trzeba MAL i RP podnieśc. Sprawdź też napięcie pamięci czy jest zgodne z nominalnym producenta. Mnie np na auto bios ustawia o 0.15v za niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz htt ustawione? Jak wysokie to trzeba MAL i RP podnieśc. Sprawdź też napięcie pamięci czy jest zgodne z nominalnym producenta. Mnie np na auto bios ustawia o 0.15v za niskie.

HTT mam na 250, nie jest to chyba bardzo dużo ?

Napięcie mam na pamięciach 2.6V (mogą pracować na 2.6-2.8).

Spróbuję z tymi timingami jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na auto te 2 timingi rzeczywiście nie działają za dobrze.

Przestawiłem MAL na 8, RP na 7 w BIOSie, ale A64 Tweaker pokazuje oba po 7 - kto ma rację ? :)

Puściłem wczoraj 4 pętle SuperPI po 2 na rdzeń i żadnych błędów, to samo z SP2004 - chodził 8.5 godziny, więc wygląda na

to, że htt 250 jest opanowane.

 

Dzięki za poradę Rafa - teraz będę cisnął procka wyżej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Na więcej niż 255 htt nie chce iść :(

Dałem mu napięcie 1.5V i nie przechodzi nawet 1 podwójnego SuperPI :(

Chyba po prostu kontroler pamięci nie daje rady ...

Rafa NINJE montowałeś na zwykłej AN8 czy na wersji ultra ?

 

To ze jestes nowym uzyszkodnikiem nie daje ci prawa do pisania posta pod postem <_< :blink:

 

Btw. ocb z podwojnym SPI ? :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa NINJE montowałeś na zwykłej AN8 czy na wersji ultra ?

Wszystko jest w mojej sygnaturce... :rolleyes:

 

A jakie masz napięcie na NB?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie powyżej 1.65 nic nie dawało. Przynajmniej do htt 330.

Coś musi byc nie tak w ustawieniach jeszcze.

 

Zwiększ dzielnik pamięci - pisałeś że pamięci idą 1:1 więc to one moga byc problemem.

Zmniejsz też mnożnik procka o jeden i zobacz czy płyta pójdzie wyżej. Może Twój procek osiągnął już górną granice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie powyżej 1.65 nic nie dawało. Przynajmniej do htt 330.

Coś musi byc nie tak w ustawieniach jeszcze.

 

Zwiększ dzielnik pamięci - pisałeś że pamięci idą 1:1 więc to one moga byc problemem.

Zmniejsz też mnożnik procka o jeden i zobacz czy płyta pójdzie wyżej. Może Twój procek osiągnął już górną granice?

To napewno procek, bo na mniejszym mnożniku spokojnie 270 robił.

Kupiłem już drugi taki sam, ale na rdzeniu Toledo (teraz jest kiepawy Manchester) i powinno być lepiej.

Z tego co czytałem to 2.5GHz na Manchesterze to i tak nienajgorzej. Potestuje jutro Toledo i dam znać jak wyniki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkyłem pewną prawidłowośc na mojej płycie i może miec zastosowanie na innych modelach też.

Przy htt 333 i mnożniku HTx3 czyli szybkości zbliżonej do nominalnej(!) jest mała niestabilnośc płyty. Zmiana mnożnika na x2 czyli zmniejszenie HT do ok 660 powoduje wzrost stabilności.

Co ciekawe mnożnik 2.5 daje jeszcze mniejszą stabilnośc mimo szybkości szyny ok 830 czyli już dalekiej od nominalnej.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Toledo 3800+ narazie 2.8GHz @ 1.45V ORTHOS stable, więc nie jest najgorzej.

 

Co ciekawe zepsuła mi się chyba karta dźwiękowa - jak testuję sprzęt w panelu sterowania, to mikrofon reaguje na głos, natomiast nic nie słyszę w słuchawkach. Przy zmianie procka musiałem wyjąć płytę z obudowy, ale raczej wykluczam, że coś uszkodziłem wyjmując kartę dźwiękową. Jak teraz obejrzałem sobie jej styki, to z każdej strony ma po jednym tak jakby urwanym (w sensie, że nie biegnie on do końca, tak jak pozostałe) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przeciagu kilku dni bede posiadaczem abita an8-32x bo niestety moj abit kn8-sli poszedl z dymkiem, nowa plyta to rekompensata gwarancyjna - myslicie ze bede bardziej zadowolony z tej plytki niz z kn8-sli? zostawic ja sobie czy pozostac z tym co mam obecnie (abit ax8)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje wziecia an8 za 50 zl... myslicie ze oplaca mi sie dokupic do tego procka za 120 zl i wymienic moja grafe na pcie? Duza roznica wydajnosci by byla w porownaniu do tego co mam teraz w podpisie?:) Pytam poniewaz ta plyta lezy u mnie od 2 miesiecy ale nie mam do niej proca i grafy co powoduje ze jakos nie moge sie zmobilizowac by ja sprawdzic u kogos czy jest w pelni sprawna hehe :) Co lepsze... plyta u kumpla sie wysypywala po roku po odpaleniu systemu... poszla na gware i dostal pokwitowanie: plyta glowna sprawna, testowana w winxp w 3d. To powoduje ze musze ja sam sprawdzic... co lepsze.. kumpel zmienil plyte i ma wszystko stabilne... a jeszcze bralem pod uwage ze moze pamieci ma rabniete, zasilacz czy bog wie co jeszcze :)

 

aaa jeszcze jedno... w data wydania plyty glownej z serwisu jest wpisane 2006-05-31... plyta jak wiadomo ma 2 lata gwary... czy gwarancje liczy sie od czasu kiedy byla w serwisie czy wtedy kiedy ja zakupiono?

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje wziecia an8 za 50 zl... myslicie ze oplaca mi sie dokupic do tego procka za 120 zl i wymienic moja grafe na pcie? Duza roznica wydajnosci by byla w porownaniu do tego co mam teraz w podpisie?:) Pytam poniewaz ta plyta lezy u mnie od 2 miesiecy ale nie mam do niej proca i grafy co powoduje ze jakos nie moge sie zmobilizowac by ja sprawdzic u kogos czy jest w pelni sprawna hehe :) Co lepsze... plyta u kumpla sie wysypywala po roku po odpaleniu systemu... poszla na gware i dostal pokwitowanie: plyta glowna sprawna, testowana w winxp w 3d. To powoduje ze musze ja sam sprawdzic... co lepsze.. kumpel zmienil plyte i ma wszystko stabilne... a jeszcze bralem pod uwage ze moze pamieci ma rabniete, zasilacz czy bog wie co jeszcze :)

 

aaa jeszcze jedno... w data wydania plyty glownej z serwisu jest wpisane 2006-05-31... plyta jak wiadomo ma 2 lata gwary... czy gwarancje liczy sie od czasu kiedy byla w serwisie czy wtedy kiedy ja zakupiono?

 

 

hmmm czy ta plyta to nie przypadkiem zakup od firmy imexcom??:D jesli odeslali ci ja z takim textem to jest na 100% uwalona i niesprwdzana nawet. ja wyslalem im uwalona plyte na gwarancji razem z zaswiadczeniem z serwisu ze jest uwalona z pieczatka ladnie pieknie myslalem ze nie bede dlugo czekal, tymczasem odeslali mi ja z podpisem "plyta glowna sprawna, testowana w winxp w 3d", plyta oczywiscie niesprawdzana i uwalona tak jak ja do nich wyslalem. oddalem wiec do kolejnego serwisu ktory stwierdzil jej uszkodzenie wystawil mi pokwitowanie, odeslalem znowu plyte na gware do firmy imexcom razem z 2 zaswiadczeniami z niezaleznych serwisow ktore stwierdzily jej uszkodzenie, po dziesiatkach telefonow i maili w koncu stwierdzili ze nie maja czesci zeby ja naprawiac i odeslali mi nowego an8-32x, niewiem czy dziala bo jeszcze nie sprawdzalem;p reasumujac - stracilem kolo 100 zl na serwisy, paczki, telefony, mnostwo nerwow i czasu bo trwalo to ponad 4 miesiace. Juz nigdy wiecej zakupow w firmie IMEXCOM!!! Jesli sie ich nie gnebi codziennie i nie zastraszy sadem to nie oddadza tego co sie nalezy - przykre ale prawdziwe doswiadczenie...

 

 

co do twojego pytania - nie oplaca sie - szkoda zachodu bo wzrost wydajnosci bedzie znikomy - zalezy jeszcze jaka grafe masz zamiar wziac pod pcix. ale na moje lepiej poczekac az wymienia ta plyte i sprzedac albo oddadza kase.

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta byla kupowana w verakomp. Co lepsze zdziwilem sie... sprawdzilem dzisiaj plyte biorac od kumpla proca i grafe... zlozylem wszystko i 2 h 3dmarkow i wszystko bylo stabilne i nic sie nie wysypywalo :) resetowalem kompa dziesiatki razy.... a nawet nie reinstalowalem systemu (co takze mnie zdziwilo ze system w ogole wstal)... w koncu utargowalem za plyte 30 zl :D (tyle ze to kumpel ktorego znam od czasow podstawowki i wiem ze na pc sie nie zna bo ja mu zawsze wszystko robie wiec w jajo mnie nie zrobi :P )hmm podejrzewam ze pamieci mogly sie gryzc z ta plyta glowna... wgralem najnowszy bios no i jak pisalem wyzej zero problemow... czyli reasumujac... plyta 30 + proc 120 to mam 150... grafe mam nadzieje gdzies wymienic na pcie bo moja jest na agp (nie wspominajac ze kosztuje 100 zeta wiecej niz na pcie wiec dam komus zarobic.. a grafa ma 3 miechy)... swojego proca i plyte sprzedam pewnie za 150 komus z okolicy (chyba ze ktos bedzie chcial z forum) to i tak wyjde na czysto :) wiec mysle ze bedzie sie oplacalo :)

 

aha.. dodam ze chce kupic athlona 64bit 3200+ do tej plytki :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten teoj kumpel jest jakis nienormalny ze opyla ci sprawna plyte warta 300 zl za 10 razy mniej??? jesli tak to masz wielkie szczescie a on wielkiego pecha... a co do proca to zastanow sie nad dolozeniem paru groszy i kupieniem czegos mocniejszego pod ta plyte. Mialem kiedys 3200 i padaczka straszna, potrzebuje niesamowicie duzego napiecia zeby cokolwiek z niego wycisnac a przy wysokim napieciu potrafi sie rozsypac - mi np po okolo pol roku przestal dzialac stabilnie i musialem obnizyc napiecie i drastycznie zegary;/ polecam jakiegos sandiego z 1mb keszu 3700+ chociazby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten teoj kumpel jest jakis nienormalny ze opyla ci sprawna plyte warta 300 zl za 10 razy mniej??? jesli tak to masz wielkie szczescie a on wielkiego pecha...

To jes osoba ktora sie nie zna na pc.. a skoro plyta i tak u niego lezala i tak sie kurzyla w pudelku a on tego nie potrzebuje to pwoiedzialem ze jak cos to wezme od niego ja jak sprawdze.. sprawdzilem i u mnie wsio lata :) Aha.. moze jest troche nienormalny ale tym razem jest to jego plus ;)

 

a co do proca to zastanow sie nad dolozeniem paru groszy i kupieniem czegos mocniejszego pod ta plyte. Mialem kiedys 3200 i padaczka straszna, potrzebuje niesamowicie duzego napiecia zeby cokolwiek z niego wycisnac a przy wysokim napieciu potrafi sie rozsypac - mi np po okolo pol roku przestal dzialac stabilnie i musialem obnizyc napiecie i drastycznie zegary;/ polecam jakiegos sandiego z 1mb keszu 3700+ chociazby

Qrde.. tyle ze ten proc to ksozt zadko mniejszy niz 200 zl.... a jak wiadomo zbliza sie okres wyjazdow i wakacji wiec i wyjechac gdzies trzeba a nie tylko siedziec przed pc ;) Poszperam po Sprzedam na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolozysz 80 zl i masz cud miod malinke proca, warto popatrzec na te kilka piw niz je wypic:D

 

 

Sluchajcie, nieprawdopodobne a jednak... Na plycie dolaczonej do mojej nowej mobo byl jakis zestaw do zarzadzania siecia w tym firewall. zainstalowalem to z ciekawosci i luzik, dzis rano zrobilem test sp2004 i wywalil sie po 6 minutach, kombinowalem caly dzien co jest nie tak i okazalo sie ze to przez ten pakiet sie skopalo... odinstalowalem i git.

Edytowane przez Przemas_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza w temacie a tu chyba nikt nie zauważył, że Abit wydał 16 kwietnia nowy bios do naszych płytek! :D

wersja 21 ftp://ftp-usa.abit.com.tw/pub/download/bios/an8/an821.zip

"Fixed an issue where the system sometimes hangs when copying large files."

 

Po załadowaniu postaram się sprawdzic czy rozwiązał problemy podczas kopiowania przez USB.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam płytkę AN8 Ultra. Przez pół roku sprawowała się bardzo dobrze. Prawie cały czas 24/7.

Jednak ostatnio mam z nią problem.

Po wyłączeniu kompa i po ponownym jego włączeniu tweeker piszczy, ekran czarny, i żeby uruchomić kompa muszę najpierw zresetować bios.

Jakiś czas temu miałem podobny przypadek, ale ustał po jednym dniu. Teraz zdarza się to za każdym razem.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś jakies nowe urządzenie? Coś na USB może?

Załadowałes najnowszy bios?

Nie dodawałem żadnych nowych urządzeń, to spadło na mnie jak grom z nieba. A nowego biosu nie wgrywałem. Ale pewnie wypadałoby to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...