Skocz do zawartości
marluk

Celeron D345 3.06 Vs Amd Athlon 64 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na dniach kupuję komputer i znalazłem w makro no i avans dwa zestawy jeden

celeron, drugi amd

Różnica cenowa tych zestawów 300zł ( w tańszym jeszcze zintegrowana grafika )

Wchodzą tylko w grę tylko te dwa miejsca zakupu więc proszę mi nie polecać innych sklepów.

 

Moje pytanie dotyczy wydajnoścy czy różnica między tymi procesorami jest aż tak duża ?

Komputer służy mi to pracy w photoshopie ( grafika internetowa ), 3dmax no i od czasu do czasu jakiś film

 

Czy warto inwestować w athlona 64 ?

Dodam, że nie wiem dokładnie który procesor amd 64 jest montowany w zestawie bo z tego co widzę to są Socket 754 i Socket 939 jaka jest różnica ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie... co ty w ogole chcesz kupic???? zestaw z makro???? zastanow sie jeszcze raz... a jak bedzie trzeba to drugi, trzeci... piaty... a jak dalej nie wymyslisz ze to najglupszy pomysl jaki mogl na ciebie wpacsc to popros kogos kto jest bardziej zorientowany..... :mur:

 

i uciekaj jak najdalej od celeronow jesli juz.....

 

no i tak w ogole to ten tema to do dizalu "co kupic" a nie tu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie... co ty w ogole chcesz kupic???? zestaw z makro???? zastanow sie jeszcze raz... a jak bedzie trzeba to drugi, trzeci... piaty... a jak dalej nie wymyslisz ze to najglupszy pomysl jaki mogl na ciebie wpacsc to popros kogos kto jest bardziej zorientowany.....      :mur:

 

i uciekaj jak najdalej od celeronow jesli juz.....

 

no i tak w ogole to ten tema to do dizalu "co kupic" a nie tu....

1622272[/snapback]

Nie no nie chcę tłumaczyć czemu akurat tam ten zakup. Skupmy się na procesorach

 

i proszę o przeniesienie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamioast ce;larona warto kupić semprona64 bit na s754. A co do zakupu gotowego zestawu to daruj socbie bo sprzedaja w marketach itp zestawy komputeropodobne- mocny procesor ale do ego najgorsza płyta główna, mało ramu, zasialcza codegena czy tracera itp....

 

Nawet nie am co doradzać,bo co byś w markecie nie kupił i tak to bedzie chłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie chcę tłumaczyć czemu akurat tam ten zakup. Skupmy się na procesorach

 

i proszę o przeniesienie tematu

1622285[/snapback]

Na Ozyrysa, opamiętaj się. Omijaj z daleka Avanse i inne podobne, chcesz kupować kompa w sklepie z pralkami? :mur:

Jakikolwiek miał byś powód do kupowania w Avansie to nie jest on wystarczający (pistoletu przy skroni nikt Ci chyba nie trzyma?)

 

A jeżeli chodzi o procesory to A64 pożera na śniadanie każdego Cfelrona

 

Dodam, że nie wiem dokładnie który procesor amd 64 jest montowany w zestawie bo z tego co widzę to są Socket 754 i Socket 939 jaka jest różnica ?

Na 99% to będzie s.754 i płyta jakiś najtańszy Asrock lub PcChips do tego 256MB RAMu i Fx5200 (najgorsza k. graficzna we wszechświecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś był topic o zestawie z marketu (w tamtym przypadku to był real), gostkowi komp po odpaleniu się gry zjarał, bo zasiłka padła :]

 

Pozatym jeżeli chcesz mieć komputer, który będzie sprawiał więcej kłoptów niż radości to możesz tam kupić :) Nie uważam że kompy marketowe są do niczego, ale zupełnie nie nadają się do gier albo do komfortowej pracy(czytaj -> nie musi się człowiek martwić czy komp się odpali czy nie).

Mam kompa z Vobisa i sam na niego klnę :]

 

PS. Ten komp z makro to Celek D345, 512mb ddram, 120gb 7200rpm(zapewne 2mb cache), zintegrowana grafa(wolny slot agp), nagrywara dvd, czytnik kart 7w1, XP Home, za to 1543zł.

 

PPS. Kolega prosił mnie o złożenie kompa, złożyłem mu bdb komp w proline'ie ale wybrał kompa z media markt bo korzystniejsze raty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałem, że odkładamy sprawę miejsca zakupu a skupiamy się na procesorach.

Kilka postów jest całkowicie zbędnych, nic nie wnoszących.

 

 

PS. Ten komp z makro to Celek D345, 512mb ddram, 120gb 7200rpm(zapewne 2mb cache), zintegrowana grafa(wolny slot agp), nagrywara dvd, czytnik kart 7w1, XP Home, za to 1543zł.

i czy to faktycznie taki szmelc ? Edytowane przez marluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć działacie wyjątkowo przekonywująco.. W takim razie chyba jednak udam się do sklepu i sam poskładam coś do kwoty 1500zł ( bez monitora )

Czy złożę za to coś w miarę dobrego ? Zastanawiam się mocno nad tym amd 64 ale z tego co wiem to pod windą 64 nie chodzą za dobrze niektóre programy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zauważyłeś mój spis części tego kompa :)

Ad.1) Procesor - jeżeli zastosowania biurowe to ok, w grach będzie trochę zamulał(mam kolegę z CelkiemD i 512mb ram i mu zamula w windzie)

Ad.2) Ram - 512 mb jest ok pojemością (choć do gier 1gb by się przydał, widziałem jako chodzi pc kolegi z 1gb ramu), ale nie wiadomo jakie mhz i jak z jakością

Ad.3)Skoro zintegrowana grafa to zapomnij o grach nowszych niż te z 2000r i wcześniej(nie mówią o grach nowszych działających na słabym kompie), zaś mobo z zintegrowaną wskazuje odrazu na (s 478 napewno) mobo np. AsRock P4VM800 za 165zł, lub inne w tej cenie.

Ad.4) Dysk twardy może ma 120Gb i 7200rpm, ale nie podano ilości cache'u(jak już pisałem zapewne 2mb) ani o firmie(czyli jakość)

Ad.5)Nagrywara DVD zapewne podstawowy i jak najtańszy model(ciekawe ile płyt wypali).

 

Podsumowując, typowy komp z Makro do kupienia w ilości paru sztuk do zamontowania w biurze, ale posiadający prawie zerowe walory rozrywkowe(no chyba że trzaskanie w komputer bo zawiesił się/ działa wolno itd. można nazwać rozrywką :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. w takim razie proszę o poradę. Naprawdę 1800zł to już jest max max max. Nawet lepiej jak pójdzie trochę w dół ;-)

 

Procesor: Athlon 64 3000+ S.939 Venice BOX - ok 595zł

Płyta: Gigabyte GA-K8NSC-939 NForce 3 - 280zł

Grafika: Ati Radeon 9550 128 mb 128bit - 210zł

RAM: 512 - 200zł

Dysk: Seagate 120GB UDMA 100 7200 8mb - 290zł

DVDRW: LG GSA-4163B OEM - 190zł

 

wychodzi 1765zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Venice 3000+ OEM 489zł

AC Freezer64 69zł

Gigabyte GA-K8NSC-939 nForce3 275zł

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 177zł

Samsung 120GB 8MB HD120IJ sATA-2 305zł (odrazu na później dlatego s-ata2)

Gigabyte ATI Rad.9550 128MB 128bit 209zł

NEC ND-3540A 16x OEM 165zł

za to 1689zł

Najtańsza obudowa z zasilaczem, który powinien pociagnąć ten zestaw to 99zł(cena kompa 1788zł), chyba że buda bez zasiłki 99zł plus z allegro Fortron 350w za 50zł wtedy zestaw 149zł i cena kompa 1838zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli będzei cienko ze zmieszceniem sie w limicie to zawsze mozan sempa na s754 a zaoszczędzona kaska starczy na bude z dobnrym zasialczem ew dołożenie do lepszej grafiki

no ale wtedy trzeba chyba inną płytę ? jeśli tak to jaką ? czy te semprony na s754 aż tak daleko w tyle są za athlon 64 ? może faktycznie kupić tańszy procek

Edytowane przez marluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale wtedy trzeba chyba inną płytę ? jeśli tak to jaką ? czy te semprony na s754 aż tak daleko w tyle są za athlon 64 ? może faktycznie kupić tańszy procek

1622717[/snapback]

nie semp 64 jest prawie tak samo wydajny jak athlon 64 i płyta gł. jest ta sama (na s754). athlon 64 na S.939 jest neco wydajniejszy od wersji na 754.

Ja bym raczej w tej cenie polecał soket 754 i sempa, niby mniej przyszłościowy ale dobry zestaw też można zrobić.

Edytowane przez Masaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Ja mam celka D 345 3.06 @ 3.67 już prawie rok i jest lux :D Wtedy to bylo cos, niepolecam hipermarketow, bo z nich to poprostu nimozna kupowac kompow, bo tam zamiast podzespolow wkladaja jakies gowna co sie po 3 dniach psuja :/ Lecz jak bym mial teraz wybierac mysle, ze athlon 64 3.0 :) Tylko o to chodzi, że roznica w cenach, choc athlony sa bardziej wydajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...