Skocz do zawartości
zwei

Grub Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Przejolem laptopa po starszym bracie (nx9020) na ktorym zainstalowany byl win i linux . Jak sie wlaczalo laptopa to pokazywal sie grub jednak zaczelo mi brakowac miejsca na dysku wiec zechcialem sobie usunac partycje z linuxem i powiekszyc inna . Wszystko bylo OK dopuki nie uruchomilem laptopa ponownie wyskakuje mi blad gruba i koniec nie mozna juz nic zrobic . Czy da sie cos zrobic z tym w gre nie wchodzi format bo mam tam bardzo waznie dane . Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejolem laptopa po starszym bracie (nx9020) na ktorym zainstalowany byl win i linux . Jak sie wlaczalo laptopa to pokazywal sie grub jednak zaczelo mi brakowac miejsca na dysku wiec zechcialem sobie usunac partycje z linuxem i powiekszyc inna . Wszystko bylo OK dopuki nie uruchomilem laptopa ponownie wyskakuje mi blad gruba i koniec nie mozna juz nic zrobic . Czy da sie cos zrobic z tym w gre nie wchodzi format bo mam tam bardzo waznie dane . Z gory THX

1625393[/snapback]

Zainstaluj jakiegoś windowsa 2000/XP i grub powinen "zniknąć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu od nowa instalowac. Wystarczy, ze skorzystasz z trybu odzyskiwania systemu wkladajac plytke do napedu i wciskajac w pewnym momencie R (instalator sam sie o to spyta). Wtedy wystarczy tylko skorzystac z polecenia 'fixboot' albo 'fixmbr' (nigdy nie moge zapamietac ktore to), ewentualnie 'help'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX ja poszedlem troche inna droga znalazlem mandrake i zainstalowalem wiec zainstalowalo sie teraz lilo i jak narazie wszystko gra . Zaraz zobaczy sie czy ktores z tych polecen pomoze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Bootujesz CD z XP i w konsoli "odzyskiwania" fixbmr

:arrow: fdisk /mbr

 

Ewentualniemożesz przeinstalować system - partycja linuxa powinna zostać jak nic nie zepsujesz, a potem się do niej dobierzesz z poziomu Total Commandera ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o linuxa mi chodzi dokladnie o wazne rysunki z Corela na XP . Zainstalowalem sobie "mandarynke" na 5 ostatnich GB dysku (wczesniej odzyskanych z jakiejsc innej dystrybucji) zainstalowal sie lilo i problemo zniklo a teraz to mbr juz latwo bylo naprawic rysuknki na druga ntfsowa partycje a pozniej pozostaje juz tylko ponowna instalacja XP (co i tak mialem zrobic ale po zabezpieczeniu pracy) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...