Skocz do zawartości
tomzozo

Zmiana Z Athlona Xp Na 64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Wiem, wiem usłyszę pewnie że jest na ten temat duzo postow ale .... przeczytałem ich trochę i widzę że zdania są podzielone co do wyboru podzespołów. Proszę o poradę w sprawie platformy Athlon 64 Chcę wymienic procesor, płytę główną, zasilacz i dysk twardy. Chcę zostawic sobie kartę grafiki na AGP i kosci pamieci DDR. Mój aktualny zestaw poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. edytuj posty

2. czekasz 10 min i juz psioczysz

3. tak sa takie plyty ale to jest bez sensu

4, 5, 6, 7, 8, 9: szukaj na forum

w jednym zdaniu, zbieraj kase na wymiane grafiki, w przeciwnym wypadku bedzie to bez sensu, a kompa nie masz zlego, poczekac mozna

 

i na koniec pobawie sie w nostradamusa.... dostaniesz pewnie jakiegos bana czy cus.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,Ok spoko ja tu pierwszy raz. Troche czytam i np. wyczytalem na forum ze Athlony 64 te np 3000 czy 3200 nie chca stabilnie pracowac na plytach nForce4 i na nForce3. Moze ktos ma A64 na VIA K8T890 i ciekaw jestem jak takie polaczenie sie spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cmsydney : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=121336

tam to wyczytalem i zdziwilem sie bardzo bo wzyscy (prawie) maja A64 na tych plytach.

Do Milansa:

Podsumowujac musze zmienic tez karte grafiki...

cmsydney piszesz poczekaj bo nie masz zlego kompa- od niedawna zajmuje sie obrabianiem i przetwarzaniem plikow filmowych i zaczelo mi brakowac gb na dysku procek nie wydala a jak zmiana dysku to na sata 2 a do tego plyta inna i od razu procesor trzeba zmienic. Dlatego poprosilem o porade! Kupic nie jest problem tylko po co zmieniac za kilka miesiecy jakis podzespol na nastepny wydajniejszy na tamta chwile.

Teraz chcialbym zaiwestowac i popracowac na nim przez dluzszy czas.

Jesli ktos ma ochote to niech cos poradzi..

Milans dzieki za wstepna porade :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomzozo jak nie kręcisz to VIA jest naprawde ok. Ale jak kręcisz to ta VIA nie ma blokady PCI i AGP o ile pamiętam, a jeżeli się bierze Veniciusza to aż go przykro nie kręcić. nForce3 250GB to chipset dla S754 te płyty które ci podałem to Nforce3 ULTRA dla 939, zdecyduj sie na jaki socket chcesz wydać pieniądze ok? jak na moje to byś wziął 939 tego epoxa którego ci podałem albo MSI lub jak masz kase to DFI i Veniciusza i naprawde bedzie dobra maszyna.

 

@Joker_king bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczeko , tak ?

 

Pozatym tylko słabi producenci płyt robią płyty z obydwoma portami na płycie, ECS, Biostar, Asrock - ja dziękuje za przyjemność posiadania jednej z tych płyt.

Edytowane przez alberto56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam , wszystkie te płyty są dobre, ja biore Epoxa bo jestem w anglii i bede miał go tanio , są topici o wszystkich płytach na Forum znajdz i poczytaj. Naprawde co z tych 3 płyt nie wybierzesz bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...