Skocz do zawartości
kucyk

Winamp 5.1 Surround Edition

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci ukazała się już nowa wersja winampa oznaczona numerkiem 5.1

Oto zmiany:

Winamp 5.1 Surround Edition* New: CodingTechnologies AACPlus encoder! 	The MP3 Killer! 	Awesome at low bitrates too!* New: Grand Prize Winner of the Internet Surround Music Project!	KAJE - Hey Buddy (featuring Afrika Bambaataa)* New: SHOUTcast Wire - A Media RSS Browser and Subscription Service* New: Predixis Smart Playlist Generator 	(Mix your tracks based on what they sound like!)* New: AOL Radio featuring (((XM))) Free Sampler!* New: CD Ripping now available at 8x in free version!* New: Microsoft WMA encoder* New: Over 200 new Milkdrop presets!* Update: in_vorbis now returns bitrate in getextendedfileinfo* Fixed: WMA stuttery playback* Fixed: out_ds copy button on status tab now works all the time* Fixed: Much improved ripping and playback with Sonic engine* Fixed: Video window now resizable regardless of Sidecar* Fixed: Length of long mp3's now reported properly * Fixed: Silent install switch now works properly* Fixed: Simultaneous CD Playback and Ripping

Rewolucyjną zmianą jest zastosowanie nowego enkodera mp3 - AACPlus encoder

Mp3ki brzmią wyraźnie lepiej, przetestowałem na własnej skórze. wyostrzył się sopran, muzyka jest jeszcze bardziej czysta B)

Wersja 5.1 powinna być dostępna na stronie www.winamp.com lada moment B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się przenieść "środka" tego winampa do 2.94? Stare mi się bardziej podoba, mniej wodotrysków jest i jest szybszy...ale skoro jakośc w nowym lepsza, to czemu nie?.

 

O/T: Jaką jakość ma 3 w porównaniu do 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ot] A ja lubie ogladac muzyke...[ot]

 

Ciekawe kiedy wyjdzie oficjanlnie.

kucyk powiec wiecej o AACPlus czy zakodowales piosenke z Cd do MP3 i AAC+ z tym samym bitratem? Bo nie wiem o co chodzi z polepszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo zripowanie do AAC nic nie da, musisz do HE-AAC 5.1 (AAC plus?).

A czym to chyba tylko winampem, poniewaz AAC jest platnym kodekiem a nie wiem czy FAAC 2 to potrafi. Jak chcesz pobaw sie kodekami http://www.rarewares.org/aac.html, mozesz takze sprubowac dBpoweramp'em z dodatkowym kodekiem Mp4/AAC albo w Nero. Pamietaj najlepszy kodek AAC jest od QT, najgorszy niestety FAAC (darmowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.winamp.com/player/

 

coś mi się zdaje że aac plus tylko w wersji pro ??

 

da się jakoś ten enkoder do foobara przeszczepić ??

 

Kucyk Ty to masz nie ?? :-) coś mi się wydaje że to jest tylko kwestia przeszczepu plików ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

WinAmp 5.1 jest świetny! Widać programiści niźle zabrali się do roboty ;]

Dźwięk jest znacznie lepszy, zwłaszcza jak użyjemy wtyczki DFX to już mamy kombajna a nie odtwarzacz multimedialny.

 

Od tej chwili bardzo bym się kłucił czy Foobar jest lepszy...

Szala zwycięstwa przechyla się na stronę WinaMP3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinAmp 5.1 jest świetny! Widać programiści niźle zabrali się do roboty ;]

Dźwięk jest znacznie lepszy, zwłaszcza jak użyjemy wtyczki DFX to już mamy kombajna a nie odtwarzacz multimedialny.

 

Od tej chwili bardzo bym się kłucił czy Foobar jest lepszy...

Szala zwycięstwa przechyla się na stronę WinaMP3 ;)

1630058[/snapback]

racja winamp5.1+dfx7.5 i mamy zaj... dzwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

CO ten DFX daje? Jak działa? Takiego krotkiego opisu nie znalazlem.

1630362[/snapback]

MP3 to skompresowany utwór muzyczny.

Część dzwięków (wyskoie i niskie tony) są wyciszane a niektóre całkiem usuwane z pliku dzięki czemu utwór może tak mało zajmować. DFX wyłapuje to dzięki i przywraca je do faktycznego stanu. Dodatkowo można zrobić psełdo dzięk przestrzenny, mega bassy i inne bajery.

 

To tak w skrócie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie działa zestawik, wyraźnie lepiej od foobara którego używałem ;]

przesiadka z winampa na winampa - tutaj na prawdę nie słyszę różnicy w jakości (coś ze mną nie tak?),, jest na czym słuchać (2ZS + wzmak i 2kolumny, wszystko porządnie okablowane, grają piknie

btw. żre trochę procka ;) 4-6%, bez plugina 0-1%,, w sumie wersja zarejestrowana nie wnosi nic nowego (w rejestracji mogę pomóc),, przesuwanie pasków za połowę (imo ponad 1-2) to raczej dodawanie do muzyki a nie odnajdywanie w niej czego kolwiek ;) nie nadaje to się też do kazdej muzyki,, cały czas mówię o DOBRZE skodowanej muzyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki dobry dfx jak go malują. Zastosowane w nim efekty za mocno zniekształcają dźwięk (no chyba że ktoś lubi po prostu mocno podbite basy i soprany z pogłosem), a przy dobrze skompresowanych mp3 nawet czasami wprost psuj dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to miałem napisać,, zacząłem się wsłuchiwać i testować ostro...

Gabriel_&_Dresden_@_Global_DJ_Broadcast_on_Party_931_04-05-2004 na zmianę w foobarze (goły) i winampie,,, 8-10 minuta muzyka się po prostu rozpada,, przy dużym fidelity brzmi blachą

 

lecę dalej... imo ustawienia które więcej poprawiają niż psują to

fid: 1-2

amb: off

3d surr: off

dbb: 1-2

hypB: 0-2

music type: obydwa są nie-uniwersalne niestety

do tego w eq winampa minimalnie w dół dwoneczki bo po prostu robią nię nieprzyjemnie ostre

 

na słuchawkach włączenie ust headphones psuje dźwięk,, może się nada do bzyczków które nie grają basu, lub bas im zakłuca resztę,, tak to chyba działa

 

czasami muza brzmi lepiej z auto eq winampa niż po FXowaniu ;]

 

mam sporo muzyki kodowanej blejdem z oryginalnyh płytek do 320Kbps i ów fw potrafi i tm znaleźć braki ;-) muzyka była odsłuchiwana z wav i mp3 w tej jakości i brzmi identycznie z minimalnym przyszumieniem tła może

 

WERDYKT:

DFX tak, ale do mało czego :-) raczej nie poprawia brzmienia muzyki tylko je po prostu zmienia

 

jak będę miał chwile czasu i trochę chęci zrobię test na plikach bez kompresji ;) ciekawe ile tam znajdzie zgubionej dynamiki ;)

polecam helpa,, piszą tam o kosmicznej technologii ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Winamp u mnie pożera strasznie dużo procka, zużycie wynosi w granicach 30 - 33%.

1630764[/snapback]

U mnie 2-3%. Moze to zalezy od wielkości załadowanej listy? (chociaz to wtedy raczej nie procesor by pozerał tylko ram...) Sam nie wiem.

 

EDIT

Przed chwilą sprawdzilem ile zajmuje pamieci ram. Otóż w postaci zminimalizowanej (tylko w tray'u jest ikonka) zajmuje 4MB. Kiedy bedzie otwarty pod oknem przegladarki wartość ta stabilizuje sie na 8MB. Na wierzchu zajmuje 12 MB.

 

Uzycie procesora praktycznie cały czas takie samo (nieznacznie wieksze w przypadku kiedy okno winampa jest na wierzchu).

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...