Skocz do zawartości
unknownn

Problem. Fsb 200 Nie Chodzi A Powinno.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zdesperowanym użytkownikiem płyty Asus A7N8Xv.2.0 rev.1007 +AthlonXP 2600+

Na poczatku kupilem dwie kosci Elixirow 256MB PC3200 do duala. Na fsb200 w dualu nie wstaly, w singlu tez nie, wstaly dopiero na fsb333 troche mnie to zirytowalo bo nie po to kupywalem pc3200 zeby jechac na pc2700 ale pomyslalem sobie ze elixiry to w koncu noname i za wiele sie po nich nie mozna spodziewac (chociaz w singlu powinny wstac na fsb200 chociaz z przyzwoitosci). Sprzedalem je. Kupilem (narazie) jedna kosc Twinmos 512MB Pc3200 CL2.5. Wpadam na chate wlozylem ja do kompa i znow to samo na fsb200 nie wstaje na fsb166 juz tak. To juz przesada na tej kosci powinna wstac na fsb200 i to bez zadnego ale.

Kompletnie niewiem o co chodzi. Moze wy mi pomozecie. W was ostatnia nadzieja.

Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narazie sa na defoultowym napieciu czyli 2,6V. Do jakiego poziomu moge je bezpiecznie dowolltowywac, nie chce przesadzic.

 

Swoja droga mi to sie w glowie nie miesci skoro pamieci sa sprzedawane jako PC3200 to powinny dzialac na 400mhz bez zadnego ale, bez zadnych dodatkowych zabiegow to chyba narmalne. Tak samo mialem z tymi elixirami teraz to samo z twinmosami, juz myslalem ze to cos z plyta ale ona ewidentnie obsluguje PC3200

 

EDIT:

@lukasrz

 

yyyyyy To jest AthlonXP 2600+ ba Bartonie.....i chyba mi wlasnie yswiadomiles w czym tkwi problem...bo jak go kupywalem to w cenniku mial napisane AthlonXP 2600+ Barton/333

Edytowane przez unknownn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

@lukasrz

 

yyyyyy To jest AthlonXP 2600+ ba Bartonie.....i chyba mi wlasnie yswiadomiles w czym tkwi problem...bo jak go kupywalem to w cenniku mial napisane AthlonXP 2600+ Barton/333

1628926[/snapback]

na bank on chodzi tylko na FSB 166 ;) czyli efektywnie 333 :P

mozesz dac mu nizszy mnoznik(najpierw go odblokuj jesli jest zablokowany) i pozniej FSB 200

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........jaki ja bylem glupi podczas kupowania tego sprzetu :mur:

Czyli zmiany napiecia pamieci i tak nic nie dadza?

 

Trzeba sie zajac prockiem, mnoznik mam zablokowany (11.5) powiesz mi jak go odblokowac, da sie wogole to zrobic jakos nieinwazyjnie?

 

Dzieki chlopaki za pomoc wreszcie przynajmniej wiem o co chodzi.

 

ps. jesli zmniejszy sie mnoznik i uzyska te 200 to czy nie bylo by lepie gdybym pozostal na tym wyzszym mnozniku ale z magistrala 333, wiecie chodzi mi o ta relacje mniejszy mnoznik ale wyzsza fsb czy wyzszy mnoznik ale nizsza fsb.

 

Odpowiedzcie na te moje wszystkie pytania to dla mnie wazne.Plisss

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........jaki ja bylem glupi podczas kupowania tego sprzetu :mur: 

Czyli zmiany napiecia pamieci i tak nic nie dadza?

 

Trzeba sie zajac prockiem, mnoznik mam zablokowany (11.5) powiesz mi jak go odblokowac, da sie wogole to zrobic jakos nieinwazyjnie?

 

Dzieki chlopaki za pomoc wreszcie przynajmniej wiem o co chodzi.

 

ps. jesli zmniejszy sie mnoznik i uzyska te 200 to czy nie bylo by lepie gdybym pozostal na tym wyzszym mnozniku ale z magistrala 333, wiecie chodzi mi o ta relacje mniejszy mnoznik ale wyzsza fsb czy wyzszy mnoznik ale nizsza fsb.

 

Odpowiedzcie na te moje wszystkie pytania to dla mnie wazne.Plisss

 

Pozdr.

1628989[/snapback]

 

przykład:

 

10 x 200MHz będzie sporo wydajniejsze od 12 x 166MHz pomimo ze czestotliwosc procka bedzie dalej 2GHz

 

nie inwazyjnie sie nie da niestety, jak odblokowac rpocka poczytaj tu http://www.ocinside.de/index_e.html a lepiej na naszym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za wszystko, nie bede odblokowywal mnoznika bo to dla mnie za duzy hardcore. Wywalczylem FSB187 oczywiscie synchro. Teraz powalcze z timingami zeby ustawic jak najciasniejsze sie da. Mysle ze 2-2-2-6 przy tym fsb to nie jest jakies szalenstwo oczywiscie z podbitym napieciem. Tylko chcialbym wiedziec do jakiego poziomu moge podnosic napiecie zeby nie przesadzic?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za wszystko, nie bede odblokowywal mnoznika bo to dla mnie za duzy hardcore. Wywalczylem FSB187 oczywiscie synchro. Teraz powalcze z timingami zeby ustawic jak najciasniejsze sie da. Mysle ze 2-2-2-6 przy tym fsb to nie jest jakies szalenstwo oczywiscie z podbitym napieciem. Tylko chcialbym wiedziec do jakiego poziomu moge podnosic napiecie zeby nie przesadzic?

 

Pozdr.

1629145[/snapback]

memki na 3V mozesz nawte puscic, procka to juz zalerzy od temperatury, ~ 1.9V na AC dobrym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 kosci 256 400 Kingstona

 

Gdy puszcze je na 400,(single mode 128) system sie odpali, ale zaczyna sie kaszanic, zmienia sie wyglad wyskakuje pelno bledow, jednym slowem jest niestabilny.

 

Stabilnie jest dopiero na 384 :?

 

Probowalem podnosic napiecie, obnizyc fsb procka, lecz nic nie pomagalo.

 

Kupując 400 mialem nadzieje ze jeszcze troszke z nich wyciagne a tu taki zonk :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...