Skocz do zawartości
BLaCK1944

Karty Graficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam wymienic karte graficzna i nie wiem co kupic :/ Mam na oku 2 karty i nie wiem ktora z nich jest lepsza. Chodzi tu oczywiscie o karte graficzna pod BF2 i CoD2.

Na oku mam Radeon X800GT i GeForce 6600GT. Radeon ma te 256 bit w koncu ale GF ma lepsze taktowanie i wiecej PS. Pls Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/artykuly/373/ATI/X800.../6600GT/killer/

Nie ma tu gier które w Ty grasz(pod które chcesz grafę), ale ma się przynajmniej pojęcie o wydajności tych graf.

Ja bym brał X800gt, taktowania ciut niższe, ale ma 256bit szynę, i ktoś tu coś na forum pisał że da się zmodować ją na 12 potoków (nie wszystkie egzemplarze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800gt .Za nim przemawia 256bit i 256mb pamięci zawsze po włączeniu aa i an będzie szybszy, pozatym coraz częściej nowe gry potrzebują 256mb pamięci.Ps 3.0 niewiele Ci da (odrobinę przyspiesza)a o hdr zapomnij ta karta go nie udzwignie

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz radka z uwagi na 256 bit a taktowanie .... podkrecisz troche :P

 

no i dokładnie to ci nie powiem czy to bedzie 1.6 czy wiecej ale jest tak - im wieksze detale tym wieksze wymagania :P

Edytowane przez Sabo^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra jest jest oparta na Ps 2 (X800GT) i dasz na max detale to nie przeskoczy na lepsze/wyższe ps, są gry gdzie np. można ustawić z jakich ps (Direct X'a) korzystać ale to jest np. 8.1 lub 9, nie ma gry która ma opcje albo dx9 albo dx 9.0c).

btw. nie ma ps 1.6, z tego co kontaktuje to 1.1, 1.4, 2.0(a,B) i 3.0. Czyli Dx 8.0, dx 8.1, dx9.0(a i B) i Dx 9.0c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zadnej tej karcie nie polecisz maxa w BF2

Jaka masz reszte sprzetu??

 

 

Osoby ktore polecaly 6600GT z powodu PS3 niech moze poczytaja co daje ta funkcja, ok??

Bo przy tak slabej karcie jak 6600GT to i tak za wiele nie pokorzystacie z dobrodziejst jakie ono niesie.

 

Tutaj bardziej kierowalbym sie tym ze radek ma 256bit i mozliwosc odblokowania potokow (nie zawsze ale jezeli sie uda to sie dostaje niezlego kopa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swe zapotrzebowania na ilość fps'ów :) jonathan widocznie potrzebuje więcej fps niż Twój kolega.

Pozatym skoro Twój kolega leci na 6600GT to Ty na X800GT po podkręceniu (a najlepiej jak by się jeszcze potoki odblokowąły) tymbardziej będziesz śmigał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze ta gra jest wymagajaca i to bardzo.

W rozdzielczosci 1024x786 na moim sprzecie potrafi sie przyciac wiec prosze nie piszczcie juz ze ludzie graja na 5700/5900/9550/9700/9800/6600 na maxa.

Ustawcie dystane na 100% aa i anizo na max i wszystkie sowaki w prawo.

I wtedy wlaczcie frapsa i pokazcie mi tez 40 klatek na serwerku 64 osobowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zaczynac nowego tematu zapytam tutaj - zlozylem moj idealny zestaw tylko nie wiem jakiej firmy Geforce'a 6600 na PCIex wziąć. Wiem, moze to nie ma duzego znaczenia, ale chyba bym autentycznie nie spal przez tydzien, gdybym sie zdal na slepy los. Mam takia manie, ze musze dokladnie wiedziec ktore, po co i dlaczego - dlatego BARDZO mi pomozecie dzielac sie ze mna opinia. Moj wybor ogranicza sie do trzech modeli GF 6600 128/128: MSI GeForce FX, WINFAST GeForce i GIGABYTE GeForce FX. Ten ostatni model ma >zdaje sie< radiatory na pamieciach wiec powinien sie dobrze krecic ;o

Moj konfig jezeli to pomoze:

AMD Athlon64 Venice 3000

DFI DAGF NF4 s.939

GEIL Value 2x512 PC3200

ENERMAX EG 465P-VE

Edytowane przez marc-o-polo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...