Skocz do zawartości
mattnick

Abit Nf7 Sb Wc ?

Rekomendowane odpowiedzi

w nf7 sb cholernie sie grzeje (radiatora nie da się przytrzymać dłużej niż 5 s) więc pomyślałem żeby go zwodować. Ma ktoś może linki do malutkich bloczków najlepiej z choinkami 12 ? wymiary bloczka 2,? cm x 2,? cm.

 

Drugą sprawą jest to czy taka temperatura nie zaszkodzi chłozonemu pc (czy po prostu będzie jeszcze czym chłodzić)

 

Płyta bez otworów i nie bardzo jest jak zapinkę zrobić...klej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśma termoprzewodząca, ale nie iwme czy wytrzyma ;)

a dlaczego taki malutki ? 0o

ten sb jest taki czy jakies kondziołki?

 

najmniejszy jaki mi sie udało zrobić miał coś 3x3,5 tyle ze miał ścięte krawedzie i miał kształt deltoidu ;)

ale z tego co wiem to służy dobrze na nb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nie warto sie bawic w bloczek na sb. To jeden z tych elementow ktory robi wrazene cieplego gdy dlugo jest niczym nieowiewany - ale w sumie grzeje sie slabo. Najlepiej dac cos pokroju zlotego / niebieskiego zalmanka i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak takowy tam zamocować? nie ma dziurek zeby dać na zapinkę / drucik... próbowałem na taśme, ale zołty zalman jest widocznie za ciężki (choć jest lekki :wink: ) i spada po czasie..

moze super glue na rogach? POXIPOL? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapaćkasz SB i radiator ci odejdzie (klej Zalmana jest b.mocy ale troche pokręcisz radiatorem i wkońcu puści, możesz też włożyć MOBO do lodówki gdzieś o tym na forum pisało) to gwarancji nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odklejalem juz kiedys radiator z Sb z mojego NF7, gdy spalilem jednego i musialem oddac na gwarancji...

 

w sumie przyklejony byl na Zalmana Klej + As5 w srodeczku... i powiem ze bez zadnego zamrazania itp... poszlo dosc latwo !!!

 

Troche sily i trach... i sb pozostal na miejscu :lol: a radiator w reku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odklejalem juz kiedys radiator z Sb z mojego NF7, gdy spalilem jednego i musialem oddac na gwarancji...

 

w sumie przyklejony byl na Zalmana Klej + As5 w srodeczku... i powiem ze bez zadnego zamrazania itp... poszlo dosc latwo !!!

 

Troche sily i trach... i sb pozostal na miejscu  :lol:  a radiator w reku  :lol:

1636884[/snapback]

Hmmmm, ale co by było jak by radiator w reku a sb na radiatorze :D :lol:

 

A co do tematu woda na sb to nonsens bo wystarczy zalman za 16(?) zł i jakis papstcik ( ;) ) mały (na allegro był tanoio kiedys) na mały V. Bezgłosnie tanio, bez problemu. Same priorytety i wcale nie mało wydajnie - wodne duzo mniejszej temp nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie założe a choćby po to żeby mieć satysfakcje ;)

a umiem sobie zrobić to wyjdzie naprawde niewiele drozej ;)

a kompletne zawodowanie kompa to mój punkt honoru (zaraz po kupnie kompa z mocną "grzałką" ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nf7 sb cholernie sie grzeje (radiatora nie da się przytrzymać dłużej niż 5 s) więc pomyślałem żeby go zwodować. Ma ktoś może linki do malutkich bloczków najlepiej z choinkami 12 ? wymiary bloczka 2,? cm x 2,? cm.

 

Drugą sprawą jest to czy taka temperatura nie zaszkodzi chłozonemu pc (czy po prostu będzie jeszcze czym chłodzić)

 

Płyta bez otworów i nie bardzo jest jak zapinkę zrobić...klej ?

1636059[/snapback]

chłopie jak tych chcesz zrobic bloczek 2x2, przeciez uszczelka, krócce te sie musza gdzies zmiescic :??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upchnąć krócce to jeszcze nie taki wyczyn, gruba pleksa załatwi problem ;) aczkolwiek przyznam że to stanowczo za mało!! dodać po pół cm może by stykło ale też maaało!

ale głupi sb sprawiałby taki opór że łohohohoho!!

no i jeszcze brak otworów montażowych... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upchnąć krócce to jeszcze nie taki wyczyn, gruba pleksa załatwi problem ;) aczkolwiek przyznam że to stanowczo za mało!! dodać po pół cm może by stykło ale też maaało!

ale głupi sb sprawiałby taki opór że łohohohoho!!

no i jeszcze brak otworów montażowych... ;/

1639113[/snapback]

Krotko mowiac: WC na SB to idiotyzm :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie krótko to ująłeś ;)

ale mając kilka chłodnic, pompek to mozna kompa całkowicie wyciszyć (no moze nie całkowicie...)

1639154[/snapback]

Oj wiem..... moim mazeeniem na dfi jest wc na: cpu, gpu, nb, ramach, hdd, hdd2, mosfetach, mosfecie do ramu, zasilaczu (idiotyzm, ale od czego sa marzenia... mowa o mosfetach, ramach i zasilaczu, hdd w zasadzie tez). Ładnie by sie prezentowało. Do tego kilka (ze 3, 4) dobrych chłodnic, albo dwie duze chłodnice z samochodu na sciankach bovccznytch: zero wentylatorów, a wszystko cool :D słychac tylko pompke i to jakas porzadna jak grundfos mocny.... mmmmmmmm, ale sie rozmarzuyyłem :D a ile kasy i ile głupoty na takie cos trzeba :D

 

TO SIE NAZYWA COOL'N'QUIET ! :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem raczej o bloku lutowanym. Króćce mogą wychodzić na kolankach po kątem 45 st. i wtedy się zmieści. Pozostaje problem zapinki. Frez nie musi być przecież niewiadomo jaki. To sb a nie cpu...

 

 

p.s. czemu wodowanie psu to głupota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja upatrzyłem sobie psu z duża ilościa miejsca inside (dzieki recenzji na tweaku wezme huntkey'a) i zrobie go na wc , dla satysfakcji ;)

na ram mam opracowane wc, ma mosfety jak bedzie czas tesz sie zrobi, hdd nie trzeba mi ;) a najwiekszy problem to :

- brak czasu

- brak odpowiedzniej płyty i pomyslu na mocowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem raczej o bloku lutowanym. Króćce mogą wychodzić na kolankach po kątem 45 st. i wtedy się zmieści. Pozostaje problem zapinki. Frez nie musi być przecież niewiadomo jaki. To sb a nie cpu...

p.s. czemu wodowanie psu to głupota ?

1639324[/snapback]

Dlaczego? po pierwsze:

 

I tak będziesz musiałwiać na tego Huntkeya, pomyśl o pozaostałych elementach, one też się grzeją.

1640003[/snapback]

po drugie, jak cos sie wyleje to :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: po za tym zasilacz mozna przerobic na wianko bardzo ciche i nie potrzeba water kulingu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawiew chociaż minimalny musi być, tyle wiem, ale ja na budzsie, centralnie nad chiefteciem moge sobie wode gotować :| i to przy niezbyt mocnym konfigu...:| wda cośpomoże ale nawiew można zredukować...

1640287[/snapback]

Egzakli :P

 

Najwazniejsze to odebrac z całego kompa najwieksze ciepło, z najwiekszych grzałek, wtedy w kompie bedzie "lzejsze" powietrze i moznannim wiec na reszte elementow. aczkolwiek jest to bez sensu - jak robic to dla przyjemnosci, satysfakcji, prezencji kompa itd.... moze w najblizsze wakacje .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...