Skocz do zawartości
Kyle

Logitech Mouseware 9.79 Bug ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mysz Logitech M-BA47 USB (do czasu na szczęście). Nie udało mi się znaleźć danych technicznych do myszy, zwłaszcza odnośnie gęstości. Narysowałem na kartce kreskę o dł. około 25,4 mm. W paincie rysowałem powoli linię prowadząc równolegle z tą z kartki. Kiedy prowadziłem powoli miałem zawsze po osiągnięciu 1" 400 pixeli. Jakież było moje zdziwienie kiedy przyspieszyłem - uzyskiwałem 600,700 a nawet 800 pix. Mysz zachowywała się jakby akceleracja była włączona - podczas gdy w sterownikach była na OFF a prędkość na max (suwak w prawo).

 

Wniosek : moja mysz ma 400 dpi a najnowszy MouseWare Logitecha ma błąd !!!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem zagadkę sterowników Logitecha.

 

Kiedy suwak prędkości przekracza 50% (jest wysunięty ponad połowę w prawo) to mysz pracuje z akceleracją czy jest na OFF czy nie. I tak kiedy mam suwak na 50% jest wszystko ładnie pięknie (400 dpi (troche mało) i brak akceleracji) jednak kiedy przekroczę 50% mysz przechodzi w stan akceleracji czy tego użytkownik chce czy nie! Nie myliłem się - jest bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo, ze sterowniki logitecha sa [ciach!]. :P

Znalazlem rozwiazanie tego problemu i u mnie dziala (mx500).

1 ) Download the Mouseware 9.75 drivers mw975enu.exe.

 

2 ) Extract ' mw975enu.exe ' to a temporary directory.

 

3 ) Uninstall any previous mouseware drivers by simply add/remove programs of Logitech Mouseware. There is no need to dig in the registry to uninstall anything.

 

4 ) Reboot (If asked to install mouse drivers, click cancel or go directly to display list of... - Have Disk then step 6)

 

5 ) Start - Settings - (Control Panel) - (System) - [HardWare] -

|Device Manager| + Mice and other pointing devices |_ Right+click the mouse is has there (most likely HID-compliant something or rather) and click on -properties- - [Driver] - |Update Driver| - |Next| - (*)Check Display a list of known.... - |Next| - |Have Disk| - Browse to the directory you extracted the ' mw975enu.exe ' Mouseware drivers file to and click ok.

 

6 ) A list will show up showing IBM and Logitech brand mice. Click on Logitech and scroll down until your see your mouse.

 

Click OK and Next to complete installation.

 

For USB it should be something like:

 

HID-compliant MX500 Optical Mouse

 

7 ) Reboot (On startup, your mouse should be working fine with no driver issues. If not, try it again making sure you have chosen the correct .inf file)

 

You will notice Control Panel - Mouse isnt the usual bad Logitech drivers. Now to turn off Acceleration and set the correct speed.

 

8 ) Open regedit. Change the following value's data in CurrentControlSet :

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lmouflt2\Parameters\OpticalMouse12\0000

 

MouseSpeedX = 50

MouseSpeedY = 50

Acceleration = Off

Resolution = 8

 

*You should not have to add any values. Resolution sets 800 DPI, and the Speeds are set default/medium.

Dobre 2 lata na tym "jade" i akceleracji brak. ;)

Moze Tobie tez pomoze. Gl! ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...