Skocz do zawartości
Shexbeer

Asus K8n4-e Deluxe Rev.1.01 Vs Rev.1.01a

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak focus_ miał rację ASUS strasznie miesza, kupiłem K8N4-E Deluxe, patrzę OK ten większy cichy wentylator, przyglądam się nalepce a tam rev.1.01 (bez a) no to całkiem zgłupiałem.

1669640[/snapback]

Jak zachowują się kondensatory na Twojej płycie, też piszczą/skwierczą?

Jaką miałeś/masz dziewiczo zainstalowaną wersje biosu?

I ile max stabilnie udało Ci sie wycisnąć z tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , po doswiadczeniach z pierwsza plyta (flash biosa i po plycie) otrzymalem drugi egzemplarz rowniez rewizja 1,01 z biosem 1006, tym razem postanowilem nie flashowac biosu :)...........

porcesor sempron 2500 rewizja e6 default 7x200mhz=1400mhz

325mhz fsb - plyta postuje winda nie wstaje

320mhz fsb - winda wstaje spi nie przechodzi nawet 1 mb

315mhz fsb - spi 16mb przechodzi

 

wyniku nie podaje z 2 powodow : slabe pamieci (kingmax hardcore 500mhz), na razie jade na skreconych pamieciach zeby wyczuc plyte i proca do konca, drugi powod to niski mnoznik porcesora przy 315mhz fsb mam 2210mhz i przy 1mb spi czas 40 sekund (na moim athlonie xp mobile ponad 2600mhz mialem czas 39s)

wrazenia:

-plytka calkiem niezla jak na socket 754 na nf4

-clockgen non stop wiesza mi kompa :(

-kondensatory nie piszcza

-brakuje brak mozliwosci regulacji napiec procka(dopiero od modelu 3000+) i chipsetu

- plyta zaniza napiecie na procesorze do 1,36v niewiadomo czemu (lub wszystkie wskazniki na plycie blednie podaja nie mam miernika)

- bardzo slaba obsluga pamieci moje kingmaxy robily na default timigach(3,5,5,10) 250mhz na moim abicie nf-7 , tutaj max 245mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , po doswiadczeniach z pierwsza plyta (flash biosa i po plycie) otrzymalem drugi egzemplarz rowniez  rewizja 1,01 z biosem 1006, tym razem postanowilem nie flashowac biosu :)...........

porcesor sempron 2500 rewizja e6 default 7x200mhz=1400mhz

325mhz fsb - plyta postuje winda nie wstaje

320mhz fsb - winda wstaje spi nie przechodzi nawet 1 mb

315mhz fsb - spi 16mb przechodzi

1672486[/snapback]

Ja śmigam obecnie na 7x330=2310 (default 10x200), jest stabilnie.

Jak będę miał czas to jeszcze pokombinuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam obecnie na 7x330=2310 (default 10x200), jest stabilnie.

Jak będę miał czas to jeszcze pokombinuję :)

1675562[/snapback]

hmm ladnie jaki masz bios aktualnie wgrany? ja jade na 1006 i nie wiem wlasnie czy to juz proc nie wyrabia na tych 2200mhz(cala akcja dzieje sie na napieciu 1,4 , przy wskazaniu na 1,36v) czy plyta sie dusi przy fsb 320-325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ladnie jaki masz bios aktualnie wgrany? ja jade na 1006 i nie wiem wlasnie czy to juz proc nie wyrabia na tych 2200mhz(cala akcja dzieje sie na napieciu 1,4 , przy wskazaniu na 1,36v) czy plyta sie dusi przy fsb 320-325

1676169[/snapback]

Mam wgrany 1007, płyta śmiga dobrze, nic się nie dusi przy FSB 330MHz, drażni mnie tylko te skwierczenie kondensatorów, ciekawe czy na coś takiego można reklamować mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i kolejny test na tej plycie

usalo mi sie zmienic procesor na a64 2800+ to zywkly clawhammer rewizja sh7-cg

precek poszedl max na 285x9=2569mhz przy vcore 1,55V

I tu kolejny zonk z plyta (prawdopodobnie)

otóż w biosie (bios 1006) max regulacja jest do 1,65V gdy ja ustawie wszystkie czytniki pod windowsem (asus probe II, cpu-z ,everest) pokazuja mi vcore 1,55V mimo ustawionego 1,65V w biosie, nawet hardware monitor w biosie pokazuje 1,55V , niestety nie mam miernika zeby to sprawdzic ale po slabym oc mozna chyba wnioskawac ze albo slaba wersja proca albo vcore rzeczywiscie jest 1,55v i nie moge zwiekszyc

czy ktos z was spotkal sie z takim problemem ? ze mimio iz ziwkszm vcor w biosie nie zwieksza sie rzeczywiscie i/lub odczyt jest nieprawdziwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest. Dla sempa moge ustawić max 1,55 ale nawet jesli to zrobie to i tak jest góra 1,45.

Teraz mam ustawione w biosie na 1,45 i wg odczytów jest 1,392 lub 1,408 (skacze co chwile z jednej wartosci na drugą).

Troszke to denerwujące bo chciałbym miec realnie jakies 1,45. Aby to osiągnąć musiałbym ustawic 1,55 ale w sumie nie wiadomo jakie tak naprawde bedzie napiecie.

Może ktoś by miał ochote zmierzyć miernikim (ja sie na tym zupełnie nie znam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanwiam sie nad tym gigabytem k8ne do tego semp 2600 64 bit, czy bede mogl zmieniac napiecia na procku?

1686643[/snapback]

A może spróbuj zapytać w wątku, który ma w temacie Gigabyte K8NE, a nie w wątku ASUS K8N4-E, bo tu Ci możemy odpowiedzieć na pytania o tę płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wymienił na coś innego oryginalne chłodzenie chipsetu na K8N4-E? Czas na zmiany, dmuchawa jest nie do zniesienia na dłuższą mete :] czy wystarczy na chipset samo chłodzenie pasywne (radiator złoty albo niebieski Zalmana)?? Ewentualnie może ktoś poleci coś ciekawszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony radiator cooler master (niebieski :D ). Z boku dmucha na niego dodatkowo wolnoobrotowy wiatrak 120 mm. Temperaturka w stresie 32" :) Jeśli byś za mocno nie podkręcał to chyba można by bez wiatraka sie obejść.

 

A tak przy okazji. Pytanie do posiadaczy starszej rewizji..

 

Wsadzał ktoś 2x512 mb ramu? U mnie nie chcą dzialać 2 kosci twinmosów na pełnej predkości - musze redukwać do 333 mhz bo inaczej memtest sypie błędami. Pojedynczo kosci działają ok ale tylko w banku nr 3. Miał ktokolwiek podobne objawy ?

 

 

Shexbeer:

Jak ci chodzą te hynixy? Testowłeś stabilność? Ile max wyciągłeś i na jakich timingach? Mógłbyś podać serie bo może sie skusze na D43 (2x512) :) Myślałem jeszcze o Kingmax Hardcore (chyba troszke mniejsze ryzyko ze sie trafi na padaki:p)

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony radiator cooler master (niebieski :D ). Z boku dmucha na niego dodatkowo wolnoobrotowy wiatrak 120 mm. Temperaturka w stresie 32" :) Jeśli byś za mocno nie podkręcał to chyba można by bez wiatraka sie obejść.

 

A tak przy okazji. Pytanie do posiadaczy starszej rewizji..

 

Wsadzał ktoś 2x512 mb ramu? U mnie nie chcą dzialać 2 kosci twinmosów na pełnej predkości - musze redukwać do 333 mhz  bo inaczej memtest sypie błędami. Pojedynczo kosci działają ok ale tylko w banku nr 3. Miał ktokolwiek podobne objawy ?

Shexbeer:

Jak ci chodzą te hynixy? Testowłeś stabilność? Ile max wyciągłeś i na jakich timingach? Mógłbyś podać serie bo może sie skusze na D43 (2x512) :) Myślałem jeszcze o Kingmax Hardcore (chyba troszke mniejsze ryzyko ze sie trafi na padaki:p)

1695859[/snapback]

ładny dodatkowy nawiew :), zakupiłem na Allegro niebieskiego Zalmana, jest w drodze, tylko nie chce mi się znów odkręcać mobo, dopiero co bude zmieniłem i znów rozkręcanie... ehh

 

w biosie mam też ustawione 333, mam 2x512MB i chodzą ładnie, pojedyńczo kości nie sprawdzałem, w parze śmigają teraz na 257MHz (efektywnie 514) na timingach 3-4-4-8 na 2.8V, ale myśle że jeszcze coś można z timingami zjechać (nie mam kiedy potestować badziewia, po 17tym października będę miał troche wolnego to pomęcze jeszcze mobo i ramy). Hynixy są z 36tyg. 2004 HYMD264 64B8R-D43 na kościach BT-DT43 (dokładnie oznaczenia z kości to Hynix 423AA-A HY5DU56822BT-D43), kości są dwustronne

 

ilu stronne są te Twoje TwinMOSy i w jakie banki je zapodajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwustronne. Próbowałem juz we wszystkich bankach, przetestowałem wszelkie możliwe kombinacje. W manual do płyty znalazłem info że płyta nie obsługuje pamieci dwustronnych x16. Chyba takie własnie są te twinmosy.

 

Na szczeście pozbyłem się juz jednej kostki (nie mineło jeszcze 7 dni od czasu jak ją kupiłem w sklepie "nie dla idiotów" :]). Drugą sprzedam chyba qmplowi i wtedy kupie te hynixy albo kingmaxy. Szkoda tylko że nie ma pożądnych (czyt. dobrych i tanich :]) pamięci 1 GB w jednej kości :(

 

Nie czaje tylko jednej rzeczy... najpierw piszesz że masz ustawione w biosie na 333 a pozniej że na 514 ? Zdecyduj siem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to (jeżeli nie są walniete ) to trzeba je wlozyc do odpowiednich slotow - wszytko jest podane w manualu.

 

A wracajac do mojego problemu z podnoszeniem vcore procesora (mowa o a64 2800+) to po ciekawej lekturze na oficjalnym forum asusa dowiedzialem sie iz , JEST TO NORMALNE , gdy podnosze vcore w biosie nie podnosi sie ono wogule. Asus o tym wie i nic nie zamierza (jak na razie) z tym zrobic:(((( zaden z dostepnych biosow (1007 najbardziej aktualny na dzis) nie poprawia tego problemu. Malo tego biosy BETA 1008 oraz 1009 udostepnione kilka tygodni temu na stronie asusa do tej plyty ZOSTALY szybko wycofane 3/4 plyt wogule sie niepodnosilo po wgraniu jakiegokolwiek z tych biosow (moja rowniez) (nic- nie pomoze wtedy poza wymiana biosu lub zaprogramowaniem go).

 

Problem z brakiem mozliwosci podniesienia vcore daje sie jednak CZESCIOWO ominać: oto rozwiazanie tego problemu :

-ustawiamy w biosie 1,65v

-uzywamy clockgena - u mnie pozwala on zmienic napiecie maxymalnie do 1,55v - oczywiscie default pokazuje ze jest napiecie 1,475V (??)

- zmieniamy napiecie na 1,55V i TYLE(majac w biose ustawione caly czas 1,65v)

- po tym zabiegu otrzymamy napiecie 1,6V na procesorze (wiem ze to nie wiele ale zawsze cos )

 

u mnie dzieki temu zabiegowi udalo sie wycisnac 289x9=2601 przy vcore 1,6v

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to (jeżeli nie są walniete ) to trzeba je wlozyc do odpowiednich slotow - wszytko jest podane w manualu.

Pamięci nie sa walnięte i testowałem je w 6 mozliwych kombinacjach, no i lipa :(

Wynika z tego że chyba ta płytka nie lubi twinmosów (Mtec) 2x512 :(

 

Testowałeś może te kingmaxy hardcore na tym asusie ? Masz te w zielonych radiatorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wynika z tego że chyba ta płytka nie lubi twinmosów (Mtec) 2x512 :(

...

1698355[/snapback]

ja mam 2x256 twinmosy , zadnych problemow

 

PYTANIE:

czy macie problem z Qfan control??? po włączeniu tej funkcji w biosie komp staje podczas POSTu inforumujac mnie o zbyt wolnym obracaniu wiatraka na procku, faktycznie...BO WOGOLE SIE NIE KRECI!!!

ostatnio co zmienialem to bios na 1007, wczesniej tego nie mialem

ma ktos podobne doswiadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2x256 twinmosy , zadnych problemow

 

PYTANIE:

czy macie problem z Qfan control??? po włączeniu tej funkcji w biosie komp staje podczas POSTu inforumujac mnie o zbyt wolnym obracaniu wiatraka na procku, faktycznie...BO WOGOLE SIE NIE KRECI!!!

ostatnio co zmienialem to bios na 1007, wczesniej tego nie mialem

ma ktos podobne doswiadczenia?

1698370[/snapback]

 

Ja tak miałem początkowo ale jak zmieniłem próg alarmu z 1200 obrotów na 800 to jest spokój. Myśle że poprostu wiatrak nie zdążał sie rozkręcic przed pierwszym pomiarem jego prędkości i stąd wyskakiwalł błąd. Ale skoro ci sie wogule nie kręci to masz chyba problem :) Dodam że mam temperaturke przy której wiatrak ma wchodzić na pełne obroty ustawioną na 51"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci nie sa walnięte  i testowałem je w 6 mozliwych kombinacjach, no i lipa :(

Wynika z tego że chyba ta płytka nie lubi twinmosów (Mtec) 2x512 :(

 

Testowałeś może te kingmaxy hardcore na tym asusie ? Masz te w zielonych radiatorach?

1698355[/snapback]

 

Dokładnie mam "te kingmaxy na zielonych radiatorach" 2x512 i na poczatku rwalem sobie wlosy z glowy ale oblookalem instrukcje i zczailem gdzie musze je wlozyc :)

(wczesniej mialem socet a i brak takich problemow abicie nf7-s gdziekolwiek mialem pamieci to bylo ok raz dual raz single ale zawsze ok)

 

PS. Sudzio@

jak u cibie wyglada sprawa z napieciem masz mozliwosc zmiany ( w sensie "czy zmiana napiecie u ciebie dziala ?zmienia cokolwiek?"ile wykreciles tego sempa? i jaki czas w super pi dla 16mb?

Edytowane przez Abaddon+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napięciem u mnie nie wesoło bo w biosie moge max ustawić 1,55 co w wg odczytów daje 1,45v. Teraz mam ustawione 1,475 co mi daje realnie ~1,42. Tyle że to wartość przybliżona. Odrobinke to napięcie skacze. Czasami spada do 1,408. Jak miałem default to było 1,392 zamiast 1,4. Troszke to denerwujace . Jak już pisałem wczesniej do końca nie wiadomo jakie jest tak naprawde napięcię i trzebaby to miernikiem zmierzyć tyle że ja sie na tym nie znam...

 

Procek u mnie idzie na 2400 mhz. Więcej nie próbowałem bo nie ma na razie takiej potrzeby. Mam też chłodzonko boxowe więc nie chce przesadzać. Te 2400 robiłem też na tym 1,392v ale musiałem zwiększyć bo sie pamięci domagały :] Obecnie ida 218 mhz timingi 2,5-4-3-11 czas super pi 16:37 Szału nie robi :) Musiałbym porządek w windzie zrobić bo troszke syf mam.

 

A ty jakiego masz tam procka i jak siem podkręcil? Pochwal siem osiągami, szczególnie tych pamięci bo chyba sobie takie sprezentuje:]

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na default napieciu czyli 1,5v proc wyciagnol 285x9=2565 po ziwkszeniu napiecia "sposobem" do 1,6 poszedl 289x9=2601mhz robiac na probce 16mb 14m5s pamieci jada na mnozniku 166 wiec pracowaly na okolo 235mhz przy timingach 2,5.3.3.5 T1 3V .Co do pamieci to na razie nic nie mowie bo dopiero dzisiaj bede je testowal porzadnie (mnoznik w dol i jazda) ogolnie na poczatku sie zalamalem bo przy 1T NIE POSZLY NA 250MHZ przy default timingach , ale bede probowal one chyba nie lubia wysokich napiec...........................pozatym Sudzio jakie masz wyniki w everescie ja mam tragiczne przy 235mhz 2,5 3.3.5 1t mam odzczyt na poziomie 3400mb/s (dokladnie nie pamietam).

jak tylko dzisiaj skoncze testy dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

default dla tych pamieci 3.0 5.5.10 -jestem wlasnie po testach i musze powiedziec ze jeszcze z takim czyms sie nie spotkalem :mur:

otoz przy mnozniku 9x pamieci nie osiagaja 250mhz przy default timingach , ale jak tylko obnize mnoznik (na jakikolwiek inny nawet 8,5) to pamieci rozwijaja skrzydla max co z nich wycisnolem to 255mhz przy 2,5 3,3,5 1T przy 260 i 265 przechodza tylko super pi 1mb , wiec pamieci sa calkiem spoko jak na swoja cene , problem pozostaje tylko w plycie (tak podejrzewam ktora ma problem z tym mnoznikiem albo raczej z synchronicznym "chodzeniem" procka wzgledem pamieci

co do napiec to pamieci tak samo pracuja na 2,8v jak i na 3v - u mnie w obudowie nic na nie nie dmucha --no moze poza wentylem na procku- ogolnie pamieci slabo sie grzeja i dla tego nie montuje na nich zadnego chlodzenia

 

aktualnie walcze z temperatura na procku poniewaz proc robi spokojnie 2637mhz ale gdy temp. przekracza 53 stopnie (gdzies tak na 5-6 loopie super pi 16mb) proc staje sie niestabilny i super pi sie sypie (uzywam pentagrama 120+cu - chodzi "skrecony na maxa w dół" - bo na maxymalnych obrotach jest niedowytrzymania (nie mam bocznych blach w obudowie)) jak na razie nie mam szans na zejscie ponizej 14m w super pi :( trzeba bedzie poczekac na zime:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszłyby na 245 przy mnożniku 9 i dzielniku pamięci 166 ?

Celuje sobie w 2700 mhz ale dopiero po poprawie chłodzenia. Nie wiem tylko czy mi voltów nie zabraknie :(

1699057[/snapback]

mysle ze spokojnie pojda u mnie nawet na mnozniku 9 na tyle chodza , a na socet a na athlonie xp szly na 240mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze ktos rozwiazal juz zagadke

 

Mam K8N4-E Deluxe i Semprona 2800+ (64 bit), niestety jak juz mielismy okazje sie przekonas w biosach ukryte zostały opcje przetaktowywania procesora.

 

Obecnie mam wersje 1007 i tez nic

 

Ktos napisal ze w wersji 01 sa te opcje dostepne tylko skad sciagnac tego biosa

 

Macie jakies pomysly jak przyspieszyc to malenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abaddon+:

Jakie timingi wyciągły by te kingmaxy przy około 220 mhz ? Sprawdzałeś może?

1702079[/snapback]

Na athlonie xp dawaly rade na 228 przy 2,2,2,5 jak tylko bede mial czas to potestuje na athlonie 64 i dam zanc

 

@PAwlo99 z tego co mi wiadomo to przy sempronie 2800 nic nie zrobisz z vcore , nawet jak bys mial w biosie opcje to i tak sie nie zwiekszy.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...