Skocz do zawartości
Jawor_

Włączanie Pc Bez Powera Czyli Brak Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji, że musze przebudowac troche moja obudowe przez jakis czas moj pc bedzie musial stac na biurku (bez obudowy).

Mam co do tego problem - niewiem jak mozna go uruchamiac bez przycisku power.

Szukalem na forum oraz w googlach ale nic nie znalazlem.

Kiedys czytalem o tym ale teraz niewiem gdzie :/

 

Mam tez pytanko czy np. plyta glowna, zasilacz, dysk itp. moze lezec bezposrednio na drewnianym biurku bez zadnych podkladek ?

 

Z gory dzienkuje za odpowiedz.

 

Update:

Aha - zapomnialem dodac - plyta to Asus A7V8X.

Edytowane przez Jawor_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo na forum 'modyfikacje'.

Cala sprawa sprowadza sie do tego, ze musisz zewrzec te dwa pini, w ktore wchodzi wtyka ok 'power on'. Mozna zrobic sobie taki wlacznik, albo zwierac za kazdym razem, ja sie chce odpalic. Poszukaj lepiej tamtego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z racji, że musze przebudowac troche moja obudowe przez jakis czas moj pc bedzie musial stac na biurku (bez obudowy).

Mam co do tego problem - niewiem jak mozna go uruchamiac bez przycisku power.

Szukalem na forum oraz w googlach ale nic nie znalazlem.

Kiedys czytalem o tym ale teraz niewiem gdzie :/

 

Mam tez pytanko czy np. plyta glowna, zasilacz, dysk itp. moze lezec bezposrednio na drewnianym biurku bez zadnych podkladek ?

 

Z gory dzienkuje za odpowiedz.

 

Update:

Aha - zapomnialem dodac - plyta to Asus A7V8X.

1640808[/snapback]

 

 

 

Żeby odpalic kompa musisz zrobic zwarcie przy pinach na MOBO bedzie w manualu. komp maże tak sobie lezec ale sugerował bym położenie go na czymś miękkim a przy okazji nie elektryzującym się, folie po ramach i częściach od kompa są idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpalic kompa musisz zrobic zwarcie przy pinach na MOBO bedzie w manualu.  komp maże tak sobie lezec ale sugerował bym położenie go na czymś miękkim a przy okazji nie elektryzującym się, folie po ramach i częściach od kompa są idealne.

1640851[/snapback]

Niestety nie jestem aktualnie w posiadaniu takich folii.

A cos z rzeczy ktore mozna latwo znalezc w domowym zaciszu :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem aktualnie w posiadaniu takich folii.

A cos z rzeczy ktore mozna latwo znalezc w domowym zaciszu :D ?

1640857[/snapback]

 

OK patent troche rzeźnicki ale też działa. tak naprawde największy problem takiego ułożenia to brak uziemniena. Na użądzeniach zbierają się ładunki elektryczne i wkońcu gdzieś skacze iskra paląc elektronikę. Aby temu zapobiec połacz wszystkie podzespoły kawałkiem jakiegoś kabelka (przymocuj go np. w miejscach gdzie były śrubki mocujące do obudowy) i do obudowy zasilacza która jest uzemiona (bolce w gniazdku i te sprawy :) ) Wszystkie elementy mogą leżec na kartkach papieru i bedzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - przeciez w budzie plyta glowna nie jest uziemiona - wiec nierozumiem dlaczego bez obudowy piszesz ze moze sie spalic elektronika.

 

Co do tego wlaczania pc bez powera.

To czy jak polacze 2 piny (te ktore sa wykorzystane do przycisku power) np. srubokretem to komputer sie wlaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczy sie bez problemu. Powiem tylko ze ja do takiego czegos uzywam zworki, chyba ze nie mam pod reka, to wtedy srubokret:) Aha i nie przytrzymuj srubokreta dlugo na pinach, tylko zewrzyj i zabierz srubokret.

Edytowane przez szef182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - przeciez w budzie plyta glowna nie jest uziemiona - wiec nierozumiem dlaczego bez obudowy piszesz ze moze sie spalic elektronika.

Płyta powinna być uziemiona, tzn połączona z obudową. Dlatego powinno się przykręcać płyte do obudowy śrubkami, a nie mocować plastikowymi kołkami... W końcu po coś wokół otworów do mocowania w plycie wyprowadzona jest masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem.

Czyli jak zrobie tak to bedzie dobrze:

poloze plyte na jakiejs gabce ale w otworach plyty beda srubki - czyli plyta bedzie na takim jakby statywie, i do srubki dolacze kabel a z drugiej strony do obudowy zasilacza (czy moze bezpieczniej do np. kaloryfera :>?)

aha i czy do tego uziemienia musi byc jakis specjalny kabel ?

i czy wystarczy uziemic plyte czy np. inne podzespoly rowniez trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem.

Czyli jak zrobie tak to bedzie dobrze:

poloze plyte na jakiejs gabce ale w otworach plyty beda srubki - czyli plyta bedzie na takim jakby statywie, i do srubki dolacze kabel a z drugiej strony do obudowy zasilacza (czy moze bezpieczniej do np. kaloryfera :>?)

aha i czy do tego uziemienia musi byc jakis specjalny kabel ?

i czy wystarczy uziemic plyte czy np. inne podzespoly rowniez trzeba ?

1641120[/snapback]

Bezpieczniej jest jeszcze uzeimić karty. W końcu normalnie one tęż są połączone śledziem z obudową.

 

Szansa, że coś się zjara bez uziemienia jest niewielka, ale po co ryzykować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wg mnie nie musisz uziemiac niczego. Pracowalem tak kiedys z kompem pare dni i nic sie nie upalilo. Bardziej bym sie bal np. o to, ze ktorys z elem. kompa nie bedzie przykrecony (np. karta graficzna). Cos poruszysz, karta sie lekko wysunie i moze co nieco upalic (w sumie w agp jest ta blokada w postaci tej bialej zapinki, ale nigdy nic nie wiadomo). Ale to moje zdanie.

Edytowane przez szef182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej - to jeszcze niech mi ktos napisze czy do uziemienia musi byc jakis specjalny kabel ?

 

Update:

Jeszcze co do tego wlaczania.

Sprawdzalem w biosie i sa mozliwosci wlaczania klawiatura, myszka lub ustawia sie czasowo.

Niestety po wlaczeniu ktorejs z tych opcji i tak to nie dziala.

Np. ustawiam wlaczanie klawiatura (ctrl + esc lub spacja) ale komputer nie reaguje po wcisnieciu danej kombinacji :/

Jak ustawilem zeby wlaczylo o danej godzinie tez nie reaguje :/

Ktos wie jak z tym mozna sobie poradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem.

Czyli jak zrobie tak to bedzie dobrze:

poloze plyte na jakiejs gabce ale w otworach plyty beda srubki - czyli plyta bedzie na takim jakby statywie, i do srubki dolacze kabel a z drugiej strony do obudowy zasilacza (czy moze bezpieczniej do np. kaloryfera :>?)

aha i czy do tego uziemienia musi byc jakis specjalny kabel ?

i czy wystarczy uziemic plyte czy np. inne podzespoly rowniez trzeba ?

1641120[/snapback]

 

Broń boże do kaloryfera rużnica potencjałów pomiędzy zerem w sieci i kaloryferem może byc nawet 100V

a kabelek może byc najzwyklejszy jaki posiadasz

Edytowane przez zimn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupoty z tym uziemieniem opowiadacie, u mnie komp lezal przez ponad pol roku na tej gabce od plyty na biurku. obok plyty wszystko na pajaczka a kompa odpalalem za pomoca srubokreta czy kluczy od domu, cokolwiek metalowego. Ijakos wszystko dziala do tej pory :) no oprocz plyty byl to asrock k7s8x jakos tak :)

 

nie straszcie chlopaka :P

Edytowane przez Jeditte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupoty z tym uziemieniem opowiadacie, u mnie komp lezal przez ponad pol roku na tej gabce od plyty na biurku.

1641996[/snapback]

 

 

może chodzic i nic sie nie stanie albo iskra skoczy i wszystko usmarzy różnie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...