Skocz do zawartości
bryken

Komp 3000zł Do Grania I Małego Oc Kilka Pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kumpel z ławki powiedział mi, że chce sobie złożyć kompa za 3000zł i postanowiłem mu pomóc, przeczytałem trochę tematów i myślę, że mam jakieś pojęcie na ten temat, więc proszę mnie nie besztać za kolejny temat nie piszę w tym temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152455 bo liczę na szybkie odpowiedzi.

 

Sprzęt przede wszystkim do gier 3000zł + ewentualnie maks 100zł:

- Athlon 64 3000 selekt od pitera za 600zł

- Asus A8n-e i teraz pytanie bo piter testuje je na dfi niestety nie starczy kasy on podaje że idą na vcor 1,55 przy 2700mhz, ale nie wiem czy na tym Asusie też na takim napięciu ewentualnie jakie maks vcore można na tym asusie bez vmodów cena 380zł (hurtownia, chociaż narazie brak na stanie cena orientacyjna na komputronik 400zł)

- x800gt@xt piter plus chłodzenie pentagram http://www.gral.pl/preview/Pentagram/Penta...C-80AlCu_95.php i przesylka 980zł

- PSU hk 400ap http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4855...84b3430305f4150 w hurtowni raczej nie mają 210zł

- AF 64 55zł (hurtownia)

- 1gb ramu (2x512) twinmos albo kingston coś do 350zł (hurtownia)

- Samsung 160GB 8MB HD160JJ SATA-2 (hurtownia) coś koło może 300zł

- buda Pro magic 80zl bez zasilacza (tylko taka w hurtoni bez zasiłki)

- nagrywarka Nec albo LG i tu problem kumpel ma Nec 3540a i strasznie hałasuje jak nagrywa a ten LG to chyba cichy proszę o radę 180zł

Suma 2955zł moim zdaniem akurat bedzie koło 3135bo muszę kumplowi odpalić za to że mi załatwia z hurtowni prosto, do tego nieprzewidziane wydatki więc chyba sprzęt wypas prosze o odpowiedzi na pytania i sugestie odnośnie zmian.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa A8N-E to na standardowym biosie jest max 1.65V a na rev. 1008 jest 1.55V

 

Co do nagrywarki DVD to weź LiteOn 1693S - chyba zmieście się w 180zł.

 

Poza tym - procesor to Athlon 64, a nie XP...... Pamiętaj o jądrze - najlepiej Venice, później Winchester, a w razie KONIECZNOŚCI NewCastle.....

 

Komp ogólnie bardzo dobry..... Co do mocy wystarczy 350~360W - nie potrzebujesz 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD tylko NEC, chyba ze chcesz odwiedzac regularnie serwis z Liteonem.

 

Co do zasilacza to moze bys cos tanszego znalazł.

 

Ja robie selekcje na Modecomie 400Wat za ok 110zł. Bez problemu sobie radzi z X800@XT, 2.8Ghz na procu, 3xHDD, 2x DVD.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moja propozycja została ostro skrytykowana.....

 

Oczywiście polecam Ci LG-GSA 4163B i Nec 3540, ale ich chyba nie dostaniesz za 180 złotych....

1641125[/snapback]

Jak to nie, nawet taniej, tu masz np. w proline za 165zł Nec 3540

http://proline.pl/shop.php?prodid=4e45435f4e442d3335343041

 

arest.pl za 169zł

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=2...tid=11&grupa=35

Edytowane przez Masaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odnośnie nagrywarek:

Liteon awaryjny np wczoraj kumpel na treningu mówił, że już drugi raz musiał oddać nagrywarę, pomimo tego, że za pierwszym razem dali mu nową okres użytkowania jakieś 1,5miesiąca;

- NEC widziałem u kumpla z plusów nagrywa na wszystkich nośnikach, bezawaryjna, ale minusy strasznie zaczyna hałasować kiedy nagrywamy płytę:

- LG nie widziałem w akcji, ale czytałem parę pochlebnych opinii, ale o minusach nie czytałem czy mógłby jakiś użytkownik się wypowiedzieć

 

Kumpel ma uraz do ATI bo ma radka 9200 i chciałby kupić 6800 czy mógłby ktoś z zewnątrz podać przykład testu wypowiedzieć się co będzie lepsze.

 

Odnośnie tego asusa czy do tej rewizji 1008 jest 1.55V jak się zmieni bios będzie wyższe vcore, czy ta rewizja jest najnowsza czy są to starsze wersje.

 

Odnośnie zasilacza to kumpel chciał porządny bardzo bo teraz mo codegena i cały czas stary komp się restartuje,

Odnośnie tego modecoma to ewentualnie jakby kasy nie starczyło, to wiesz będzie jedna wielka paczka, ale po teście benita to chyba ten huntkey zostanie - bo dosyć rozwojowe.

Dzięki za odpowiedzi i proszę o więcej sugesti.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagrywarkę LG i złego słowa nie mogę powiedzieć - po prostu spełniła moje oczekiwania w 100% (pewnie twoje też spełni :-). Wysoka korekcja błędów i obsługa DVD-RAM wybija ją spośród konkurencji.

 

Co do kart graficznych nie znam żadnego testu, ale mogę ci polecić GF6600GT - jest trochę mniej wydajny od radka x800gt, ale obsługuje dx9.0c.

 

Jeśli można przekroczyć granicę cenową to weź 2x6600gt (są wydajniejsze od 6800Ultra) - tylko musisz wziąć MOBO ze SLI - np. Gigabyte GA-K8N SLI za 407zł. Jeśli chcesz zaoszczędzić nie dokupuj dodatkowego chłodzenia do grafiki - seryjny w zupełności wystarcza - pamiętaj tylko o producencie - Gainward, MSI i ew. Gigabyte.

 

Co do Asusa A8N-E to rewizja 1001 pozwala na napięcie 1.65V - jest to jedna ze starszych wersji. Rewizja 1002-1008 (na tą chwile najnowsza jest rev. 1008) pozwala na 1.55V.

Edytowane przez BilGejtZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...