Skocz do zawartości
Medivh

Konfiguracja Rutera 9105

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie chodzi mi o przypisanie statycznych adresów ip dla 7 komputerów:

 

1. 192.168.02

2. 192.168.03

3. 192.168.04

4. 192.168.05

5. 192.168.06

6. 192.168.07

7. 192.168.08

 

Maska 255.255.255.0

 

Brama 192.168.0.254

 

Dns.

 

1. 194.204.159.1

2. 194.204.152.34

 

Ustawienia musza być dokładnie takie. Ponieważ ruter nie stoi u mnie nie chciałbym się pomylić (bo musiał bym odwiedzać dziadków żeby go zresetowac). Na razie ruter jest skonfigurowany na DHCP, chciałbym również ustawić priorytety dla wszystkich na www, pop3, smtp. Przeczytałem już manuala i tuzin stron z google, wszędzie piszą o podstawowej konfiguracji lub o otwieraniu portów. Bardzo bym prosił Was o pomoc.

 

Ps: Jeśli ktoś posiada taki ruter i nie sprawiło by mu kłopotu zaprogramowanie mi go na swoim sprzęcie i wysłanie mi ustawień w gotowym pliku. Byłbym dozgonnie wdzięczny. Pozdrawiam.

post-18751-1126437651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee ?

 

nadaj po prostu tym sztywne komputerom IP'ki a DHCP wylacz ?

 

ja tak mam i dziala idealnie :P (na tym samym routerku)

1643684[/snapback]

DHCP wyłączyłem ale gdzie ustawić stałe ip ?

post-18751-1126454604_thumb.jpg

Edytowane przez Medivh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kazdym z kompie osobno?

 

chyba ze zalezy Ci na tym aby nikt z sieci nie mogl podlaczyc kolejnego kompa (czyli na tym aby dzialac mogly tylko te IP co wyzej napisales. Jezeli o to Ci chodzi to nie wiem - w konfiguracji nie widze :/ choc pamietam ze jak robilem serverek na leaf'ie to nie mialem z tym problemu - jednak ja to zrobic na takim routerku to nie wiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kazdym z kompie osobno?

 

chyba ze zalezy Ci na tym aby nikt z sieci nie mogl podlaczyc kolejnego kompa (czyli na tym aby dzialac mogly tylko te IP co wyzej napisales. Jezeli o to Ci chodzi to nie wiem - w konfiguracji nie widze :/ choc pamietam ze jak robilem serverek na leaf'ie to nie mialem z tym problemu - jednak ja to zrobic na takim routerku to nie wiem....

1643788[/snapback]

Wystarczy żeby każdy miał przypisane stale ip ( http://www.kingkai.webpark.pl/aha.jpg tak jak tutaj) później może do nich przypisze adresy MAC bo na razie nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) chciałbym również ustawić priorytety dla wszystkich na www, pop3, smtp. (...)

Router ten niestety nie ma mozliwosci priorytetowania. I z tego co wiem, to nawet zadne nowsze FirmWare nie pomaga. Wg mnie jest to jego najwieksza wada (wlasciwie jedyna ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Instalacji rutera dokonałem przy pomocy EasyConfigurator ( mam neostrade więc cała instalacja to wpisanie nazwy użytkownika i hasła) wszystko dokonało się automatycznie.

Gdzieś czytająć o USR 9105 znalazłem info ,ze po takiej instalacji nie działa funkcja - firewall jest wyłączona i trzeba wejść do sieciowego interfejsu użytkownika ( 192.168,1.1) i dokonać zmian.

Czy to prawda i jak włączyć firewall.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router ten niestety nie ma mozliwosci priorytetowania. I z tego co wiem, to nawet zadne nowsze FirmWare nie pomaga. Wg mnie jest to jego najwieksza wada (wlasciwie jedyna  ;) ).

1644668[/snapback]

jak nie ma jak ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć na neostrada.info i poczytać na temat DHCP i configu :)

Sam tam troszkę o tym pisałem i są gotowe obrazki jak co ustawić :D

A o stałym IP z DHCP routera zapomnij - nie ma narazie takiej opcji :(

Ustaw na stałe na kompach i tyle :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytająć o USR 9105 znalazłem info ,ze po takiej instalacji nie działa funkcja - firewall jest wyłączona i trzeba wejść do sieciowego interfejsu użytkownika ( 192.168,1.1) i dokonać zmian.

Czy to prawda i jak włączyć firewall.?

Pierwsze słysze. Możesz sprawdzic choćby tak:

Logujesz się do WUI(192.168.1.1) w przeglądarce, nastepnie dajesz: Service Provider Settings a potem WAN Setup i dajesz Edit. Następnie klikasz Next aż dojdziesz do ostatnie strony gdzie masz pokazaną ramke z aktywnymi usługami itp. Jeśli nic nie zmieniasz no to zamykasz przeglądarke, w innym przypadku dajesz Apply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

mam problem z emule na usr9105

przeczytalem chyba wszystko tutaj na temat emula i 9105 i nie moge uzyska HIGH (caly czas zolte strzalki):

 

mam XP - i juz probowalem i wylaczalem ZAPORY itd i nic

 

ustawilem ja routerze:

 

fotka 1. Incoming IP Filtering Setup odblokowalem

 

i ustawilem tez fotka 2: Virtual Servers i dalej nic (oczywiscie powtarzajac to dla portow 4662 4672 4673 4711) chyba wszytskie aa 4665

co jeszcze nie tak ??

post-101623-1131395546_thumb.jpg

post-101623-1131395926_thumb.jpg

Edytowane przez Matcheo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z tym routerem. Wszystko ladnie pieknie smiga ale jak otworze w firewally porty jakies to zaraz sie wiesza. Ustawialem NAT - Port Triggering dla Azureusa 6881 (Trigger Port Start,Trigger Port End,Open Port Start,Open Port End wszystko 6881 TCP/UDP) i po kilku minutach zawiesza sie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwole sobie podpiąć się do tematu ze swoim pytaniem.

 

Czy zna ktoś może jakiś poradnik jak skonfigurować Quality of Service na tym urządzeniu? Jakiś artykuł w sieci czy coś? Chodzi mi dokładnie o model 9106 (z WiFi), ale to raczej nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przypisanie konkretnych IP konkretnym komputerm:

 

192.168.1.2 - Bronek

192.168.1.3 - Waldek

192.168.1.4 - Stefan

 

Wystarczy ustawić pule Przydziealnych IP od 2 do 4

Ja ściagam MacAddress-y z siecie programikiem CC Get Mac Address i przypisałem im IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...