Skocz do zawartości
dj_mefisto

Fabryczne Chłodzenie Wodne

Rekomendowane odpowiedzi

chłopie...

cpc.

nawet kosciół juz to wpisal na liste instutucji zakazanych ;)

 

całkowicie niewydajne i lipne wc,

moze zdac egzamin tylko na kompach duzo ponizej 1ghz, ale przydaje sie jeszcze wtedy jakas normalna chłodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na tym forum o firmie CPC a dowiesz sie co warte jest to chlodzenie.

 

---

 

igomako mnie wyprzedzil o pare sekund :)

ale i tak proponuje sie zastosowac do mojego posta :)

Edytowane przez Jawor_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o złomie się niwe myśli to się wyżuca albo pozbywa w inny sposób. pompki (pompka) padna w takich zestawach szybko bo tamte mają 12mm średnice a muszą przeciskać wode przez minimum 5mm czyli straszne zajeżdrzanie (ciekawe czy te ostatnie słowo poprawnie napisałem hym?). Innymi słowy daruj je sobie bo to pic na wode fotomontaż. A te 4,0 GHz to tani chwyt reklamowy nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek kyńka albo misia15go - IMO super wydajnośc (chociaż sam mam nukleona) ;)

Jakieś 60 - 90 zł.

 

Pompka atman 305 - sam taką mam i pompuje świetnie tylko tyle że musi pracować w zanurzeniu - 49 zł.

 

Węże przeźroczyste od kyńka - to zależy ile bedziesz potrzbował tyle zapłacisz

 

Jakaś łada or kadet - 40 - 80 zł

 

 

Jakiś rez, może być pojemnik na kanapki - grosze, ja załatwiłem sobie akwarium 5l i zrobiłem przykrywke z plexy - całość mnie wszyła jakieś 15 zł.

 

I coś na glony i na ochrone (ponoć borygo dobre na jedni i drugie) - jakieś 20 -30 zł za 5l.

 

No i WC jak dla mnie wypas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca.

Bloczki to bliskie okolice 100zł, albo i wiecej.

Ja bym polecał F2S z realitynet.pl

Atman305 wcaleni musi być zanurzony (wystarczy mała przeróbka), i tym samym oszczędzasz na rezerwuarze.

A węże to lepiej kupic np. w OBI, albo Leroy Merlin za grosze i nie płacić za przesyłke.

Jako płyn 1litr borygo to ok.9zł + 1litr demineralki za 1zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przeróbka atmana wyjdzie cie tyle samo albo i więcej co rez. Chyba że sie myle, bo nie przerabiałem nigdy pompki :D No ale co kto woli :)

 

EDIT: A co do bloczków to widziałem jeden na spodzie misa15go i jakimś innym topie z plexy z zapinką na wszystkie obecne sockety - 75 zł. cena nie wygórowana :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziesz brał F2S to o ile sie nie myle ta pompka jest razem z rezem. A co do tej łady to w troche nienajlepszym stanie jest. Może i łady są duże, ale za to wydajne, chociaż moja ostatnio sprawia mi niespodzianki ;)

 

EDIT:

Jeśli bedziesz brał F2S to o ile sie nie myle ta pompka jest razem z rezem.

F2S To to nie pompka z rezem tylko bloczek wodny ;) Sorki za pomyłke

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przeróbki atman na niezatapialną to trzeba kupic mufke na gwint3/8( w każdym hydraulicznum sklepie do kupienia) przeciąć ja na 2 połówki , troche je obrobić pilnikiem i papierkiem ściernym żeby do otworów w atmanie pasowało i wkleic ( żywica, distal , poxipol albo jakis inny klej co się nada) i uszczelnić gdzie trzeba , i to cała sztuka

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przeróbki atman na niezatapialną to trzeba kupic mufke na gwint3/8( w każdym hydraulicznum sklepie do kupienia) przeciąć ja na 2 połówki , troche je obrobić pilnikiem i papierkiem ściernym żeby do otworów w atmanie pasowało i wkleic ( żywica, distal , poxipol albo jakis inny klej co się nada) i to cała sztuka

Ja i tak jestem za zatapialnym, więcej wody do nagrzania i wogle według mnie większa wydajnośc ;) No ale róbta co chceta !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potrafisz jakoś udowodnić swoje stwierdzenie?

1646325[/snapback]

No jak mialem pojemnik od kanapek (jakieś 0.5l) to po jakiejś godzinie pracy miałem w idle jakieś 40 stopni, a jak zakupiłem akwiarium 5 litro to 40 miałem dopiero po jakis3-4 godzinach :D No ale może to jest tylko moje odczucie, i wcale nie mówie żę tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przeróbki atman na niezatapialną to trzeba kupic mufke na gwint3/8( w każdym hydraulicznum sklepie do kupienia) przeciąć ja na 2 połówki , troche je obrobić pilnikiem i papierkiem ściernym żeby do otworów w atmanie pasowało i wkleic ( żywica, distal , poxipol albo jakis inny klej co się nada) i uszczelnić gdzie trzeba , i to cała sztuka

No ja z tym sie tak nie bawiłem. Powiększyłem troche otwory w pompce i na siłe wkręsiłem króćce. Oczywiscie slikion na gwint a z wierzchu troche polałem superglutem żeby na wieki trzymało. Moim zdaniem jakby sie pompka popsuła to 50zł nie tak dużo i można kupić nową.

 

Ja i tak jestem za zatapialnym, więcej wody do nagrzania i wogle według mnie większa wydajnośc ;) No ale róbta co chceta !! :D

No ja jestem odwrotnego zdania. Po przejsiu na in-line zauważyłem, że temperatura jest minimalnie niższa. Poprostu woda częściej "odwiedza" nagrzewnice. Rezerwuar ma to do siebie, że kumuluje ciepło i nie oddaje go tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak mialem pojemnik od kanapek (jakieś 0.5l) to po jakiejś godzinie pracy miałem w idle jakieś 40 stopni, a jak zakupiłem akwiarium 5 litro to 40 miałem dopiero po jakis3-4 godzinach :D No ale może to jest tylko moje odczucie, i wcale nie mówie żę tak jest ;)

1646333[/snapback]

 

poza tym są mniejsze opory ssania na pompce

1646349[/snapback]

 

--> janio - ale 40*w końcu osiągnąłeś, więc nie ma mowy o wzroście wydajności. jest tylko większa bezwładność układu. trudniej wodę nagrzać, ale i trudniej schłodzić

 

-->benito - no nie wiem czy są mniejsze. według mnie to jeżeli tylko drastycznie nie zmniejszy się przekroju rurek w pompce poprzez wlkejenie jakichś redukcji, to o wzroście oporów nie ma mowy.

 

***

nie mówię, że lepszy jes układ zamknięty albo otwarty - miałem oba i oba się sprawdziły. jeżeli jednak chodzi o wygodę, to wg mnie górą jest ukł. zamknięty ze względu na brak rezu (często nieszczelnego) i większą z tegoż względu mobilność budy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odbiegamy zdeka od tamatu, bo dj_mefisto chciał się dowiedzieć co kupić ;) Ja bym osobiście polecał zrobienie homemada, bo możesz sobie indywidualnie do własnych potrzeb wszystko dopasować. Gotowe zestawy są dla tych którzy nie lubią barania się w wodzie ;) i chcą cisze i nie podkręcają ostro sprzętu :D A o CPC to nie ma tutaj co dyskutować - przereklamowany badziew i tyle. Polecam adresy

 

www.mcs.pc.pl

www.bloki.pl

www.4max.pl

www.angela.pl

www.discotech.waw.pl

 

 

Tam już są konkretne konponenty do własnego WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENTER POWER 03 2003 str. 42:

 

"...Używana przez producenta zestawu nazwa „Cichy PC” jest więc w pełni uzasadniona... Testy zestawu CPC 12dB z chłodzonym wodą zasilaczem pokazały, ze 2.53-gigahercowy procesor Pentium 4 pobierający średnią moc przeszło 60W, uzyskał maksymalną temperaturę zaledwie o 18 stopni Celsjusza wyższą od temperatury otoczenia... jest to istotna zaleta opisywanego systemu, zwłaszcza w przypadku stosowania go do najszybszych lub silnie przetaktowanych modeli..."

 

cytat ze strony ze pierwszego postu, przyjmując że w "laboratorium" entera było, 22* to proc ma 40*, w sumie ok, tamten p4 dawał 60w, a co by było przy najnowszym p4 i w dodatku podkręconym, jednym słowem jak nie chcesz mieć 67* na procu to nie kupuj tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzy zestaw dostepny z nowych rzeczy ze sklepu:

- blok F2s: 99 pln

- pompa z rezem: 119 pln

- chlodncia: BIP + Amber120: 179 pln

-------

397 pln

 

z wysylka i wezami miescisz sie 440 pln... kompletny zestaw po normalnych cenach sklepowy, z gwarancja dzialania itp... a co wazne, wydajny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...