Skocz do zawartości
barteks2

Który Modem Do Neo Lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wybral sagema. Jest mniej czuly na jakosc linii, tzn tam gdzie thomson mruga to sagem jeszcze lapie synchro. W sagemie mozna sobie sprawdzac parametry linii(sygnal szum, tlumienie) w thomsonie nie. Jedynie trzeba zabezpieczac OBA przed burza bo nie wytrzymuja

P.S. Jesli zamierzasz przedluzac kable, bo masz do kontaktu XXmetrow to lepiej wez modem ethernetowy a nie bedziesz pozniej plakal ze cie rozlacza

Edytowane przez roth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam od października założyć sobie Neo 256. Który modem Neostrady jest lepszy: Thomson czy Sagem ?

 

Pozdrawiam,

barteks2

1646291[/snapback]

Thomson mi wieszal win2k na 'ktorejs' wersji sterow , konczylo sie BSODem

Sagem mial identyczne objawy jak Thomson z tym ze po podpieciu do USB 2.0 (ale to jest przeciez kompatybilne wstecz) kombinowalem se sterami i NIC, podlaczylem pod 1.0 o dziwo zaczelo dzialac :)

 

USB 2.0 sprawne i dzialajace, bo jest podlaczony pod nie inny sprzet i dziala :mur:

 

Magia Neostrady

 

Nigdy telekomunie nie wybacze za to za zrezygnowali z neo+ :mur: :mur: :mur: :mur: , chyba im za dobrze dzialalo...

 

 

Osobiscie nie bral bym zadnej z "tych zabawek" tylko Router ADSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz odwrotnie ;) Teraz przynejmniej dzielenie neostrady nie ma sensu :]

1647763[/snapback]

Jak dla mnie moglby zostac limit i wogole, chodzi tylko o sposob podlaczenia, USB jest poprostu koszmarne :angry: , niemozna by tak ethernetem...

 

Juz nie wspomne o tym ze zniknelo by 30% "zgloszen awarii" na infolinii...

 

Mozna sobie we wlasnym zakresie podlaczyc Router ADSL... ale czy nie moglo by byc cos podobnego w standardzie ...MODEM ADSL z wyjsciem Eth.... , a koszty takie same.

 

 

:mur: :-| :-|

Edytowane przez best-boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja się pochwalę doświadczeniami:

 

:arrow: Sagem - miałem przez ponad rok, działał fantastycznie, bezproblemowo - nic nie zrywało, nie było problemów. działął z cFosem, był konfigurowany pod Linuxem - no różne rzeczy z nim robiłem. Ogólnie spoko maszynka... Po ponad roku mi się spalił i wymieniłem na Speedtoucha bo nie mieli na stanie Sagema.

:arrow: SpeedTouch 330 - mam od ponad roku. Działa równie dobre - bez zacięć, miło ładnie i przyjemnie. Nie mam z nim żadnych problemów. Działa teraz na Linuxie, był konfigurowany w BSD oraz do pracy z Cfosem. Wszystko ładnie.

 

Więc wg. mnie - nie ma znaczenia. Mogę tylko powiedzieć, że w systemach Linux/Unix - szybciej idzie chyba instalacja SpeedToucha. ALe może to tylko obiektywna opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez Speedtouch chodzi bez zarzutu... u sasiada Sagem :)

 

Dwie rzeczy mi sie w Thomsonie bardziej podobaja:

- wyglad

- lampki sa bardziej wykorzystywane: dioda ADSL miga, jak modem nie ma synchronizacji, a USB miga w zaleznosci od aktualnej szybkosci transferu danych (im szybciej tym czesciej, przy 150 kbit/s to juz prawie sie nie zapala :) ) - ot taki detal przydatny czasami, szczegolnie to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje. 30 metrow z czasem spowoduje ze zacznie cie rozlaczac. A sa w ofercie i w tp i w sklepach modemy ethernetowe. Ale co tam. Lepiej kupic modem za zlotowke i pozniej miec pretensje do tepsy ze rozlacza. Biedny kraj to kzdy kombinuje. Nie wezmie tego co lepsze i bedzie dzialac bez problemow tylko to co tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neostrada na WIndowsie - jeśli ma sie ją dobrze skonfigurowaną - na każdym w zasadzie modemie - może chodzić 24 godziny na dobę, z 20 sekundą na reconecta. I to też 'auto' bo program zrobi to za Ciebie.

 

Niestety ludzie instalują 'Neostrada TP', i ogólnie robia różne dziwne rzeczy. Jak się nie znasz - to nie ważne jaki masz modem - i tak zepsujesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sagema i jakos na niego nie narzekam. Czasami zdarzaja sie problemy z polaczeniem, ale to raczej wina tpsa, bo jak ich opiernicze przez telefon, to potem od razu wszystko zaczyna fajnie dzialac.

 

IMO nie ma zbytniej roznicy w dzialaniu pomiedzy tymi modemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...