Skocz do zawartości
k2

WD Caviar czy Seagate Barracuda IV

Ktory lepszy?  

  1. 1. Ktory lepszy?

    • WD Caviar SE 80GB WD800JB 8Mb cache
      33
    • Seagate Barracuda IV 80GB 2MB cache
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych dwóch dysków lepiej kupić?

Może jakieś sugestie?

:?:

głosowałem za barakudą bo jest cicha i wydajnoscią tez niczego sobie mi bardzo odpowiada

chocia od momentu zmontowania całego zestawu WC powiem tak ktoś kto mówi ze baracudy są ciche(podobno najcichszena rynku ) to sie gruuuuuuuubo mysli a o Caviar to już nie wspomne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD jest napewno znacznie wydajniejszy i ma 3 letnią gwarancje !Ale jest rówinież głośniejszy i dróższy.Jeśli zależy Ci na ciszy i cenie to kup barracude V a jeśli na wydajności to WD. Ja mam tego WD i moge powiedzieć że na początku by bardzo cichutki nawet go słychać niebyło ale teraz jest tragedia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie, masz tyle postow a pozujesz na czlowieka ktory nie ma pojecia o komputerach i sprzecie

OCZYWISCIE ZE WDC

To zalezy, kazdy z tych dysków mo inne zalety.

WB przede wszystkim nowsza produkcja, wiekszu cache, lekko wieksza wydajnosc i lekko glosniejszy

Barracuda- cichszy, tanszy, jak dla mnie bardzej sprawdzony

 

Nie jest to głupie pytaniem, jak kupuje sprzet raz na rok i wazne jest dla nie czy wybór którego dokonalem jest prawidłowy. Troche sie tam znam, bo troche siedze juz na tym forum. Ja zawsze rozwazem kilka mozliwosci.

Po to jest te forum aby poznac zdanie "ogółu"

 

 

MAJDAN- w tej chwili nie ma problemu [co najmniej do mnie] dostac oba dyski z 3 letnią gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD miło stuka - mam 40GB ale jako główny dysk używam Barracuda 60GB. Choć nie miałem do tej pory awarii Barracudy, a w WD trafiłem na parę uszkodzonych (wogóle się nie uruchomiły) to chyba jednak dziś bym kupił WD ze względu na cache 8MB w nowych modelach. A tak na marginesie - widzieliście nowe maxtory ATA133??? są bardzo płaskie (3/4 wysokości normalnego dysku) - ot ciekawostka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie, masz tyle postow a pozujesz na czlowieka ktory nie ma pojecia o komputerach i sprzecie

OCZYWISCIE ZE WDC

a i jak patrze na ankiete to nie jest to az tak oczywiste,

poza tym WB jest bardzej awaryjny i głosniejszy [w tej chwili mam caviara 20GB i jest to najgłosniejszy element w moim pececie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze ktoś ma naprzykład 1000 postów to nie oznacza odrazu, że ta osoba

zna się na wszystkim. Ale do sedna, tylko WD, jest dość cichy, niegrzeje się a pozatym jest naprawde ale to naprawde Nieziemsko wydajny

i uważam że narazie jest nie do pobicia. Jest liderem na rynku i jeszcze długo nim pozostanie !!!!! :wink: :roll:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz WD. ten WD jest szybki a jak mawia mój brat-cichy dysk to padniety dysk :D (wiec sie nie sugeruj ze baracudy sa ciche, bo to moim zdaniem zaden argument, a pozsatym moj WD tez jest cihcy:). No i wogole to lubie jak dysk chrupie :]). No i wogole spazylem sie raz do seagetow. I dlatego polecam i kupuje WD:). WD ROX i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam obe te dyski więc wiem chyba najlepiej

Przynajmniej tak mi się wydaje.

Wd Caviar jest lepszy napewno to nie podlega dyskusji

Zgodze się z tymi co twierdzą ze Baracuda jest cichsza

to też jest fakt .

Najlepiej to caviara i tak tu są sami overclokowcy więc głośnośc raczej nie ma znaczenia praktyczne każdy ma coler który

skromny w decybelach nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tak sie zastanawiam ile bedzie takich topiców w tygodniu???

 

 

ten jak mnie pamiec nie myli jest juz pewnie 5 w tym miesiacu

 

czasem niektórzy uzytkownicy tych nowych czesto ganią -szukaj ,szukaj itd - wyszukiwrka jest kiepska i nowy nie zawsze wie jak znaleśc

 

ale TY CHŁOPIE MASZ PONAD 500 POSTÓW-SIEDZISZ TU OD KWIETNIA I ZADAJESZ TAKIE PYTANIE?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tak sie zastanawiam ile bedzie takich topiców w tygodniu???

 

 

ten jak mnie pamiec nie myli jest juz pewnie 5 w tym miesiacu

 

czasem niektórzy uzytkownicy tych nowych czesto ganią -szukaj ,szukaj itd - wyszukiwrka jest kiepska i nowy nie zawsze wie jak znaleśc

 

ale TY CHŁOPIE MASZ PONAD 500 POSTÓW-SIEDZISZ TU OD KWIETNIA I ZADAJESZ TAKIE PYTANIE?????

LOL bartezjusz ma racje !!!! ileż można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych dwóch dysków lepiej kupić?

Może jakieś sugestie?

:?:

głosowałem za barakudą bo jest cicha i wydajnoscią tez niczego sobie mi bardzo odpowiada

chocia od momentu zmontowania całego zestawu WC powiem tak ktoś kto mówi ze baracudy są ciche(podobno najcichszena rynku ) to sie gruuuuuuuubo mysli a o Caviar to już nie wspomne .

Ja sie pod tym podpisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tak sie zastanawiam ile bedzie takich topiców w tygodniu???

 

 

ten jak mnie pamiec nie myli jest juz pewnie 5 w tym miesiacu

to mój 2 post w tym miesicu

 

czasem niektórzy uzytkownicy tych nowych czesto ganią -szukaj ,szukaj itd - wyszukiwrka jest kiepska i nowy nie zawsze wie jak znaleśc

 

ale TY CHŁOPIE MASZ PONAD 500 POSTÓW-SIEDZISZ TU OD KWIETNIA I ZADAJESZ TAKIE PYTANIE?????

kto pyta nie bładzi

 

wyluzuj troszeczke, dla mnie to wazne, musze miec pwenosc bo pieć stów droga nie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze jak 20 powie ze wd to kupisz wd?? a jak 15 ze b4 to kupisz b4??

nie do konca, wazne jest uzasadnienie wyboru.

Moze tu wejsc 30 oszołomów i napisac mi ze najlepsze dyski robi samsung

OK :D

ale niech napisza dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzis(zanczy nie dzis bo jush padala chwile czasu dziwne objawy z nia byly ale dzis ja oddalem ) padla baraca 60 ;( A co bym wybral hmmm...baraca cichsza to na pewno w sumie ja teraz na odmiane bym wzial WC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych dwóch dysków lepiej kupić?

Może jakieś sugestie?

:?:

Powiem tak. Lepiej zobacz tego linka.

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=cztery_d...c159662c0a81b3d

 

Nie ma sensu robić ankiet tego typu :)

Dlaczego ? U mnie w Toruniu większość firm ma w cennikach i na stanie dyski firmy Seagate i te dyski wciska wszystkim klientom. Nie ważne że ten Seagate obok Samsunga to najwolniejsze dyski na rynku. Poprostu Seagate mam dobry marketing podobnie jak Nvidia i potrafi wcisnąć każdemu różne bajeczki i tak "zamulonym" klientom sprzedawać "super" towar ;)

Sami zobaczcie czy dostaniecie od ręki w sklepie karty Matroxa lub wybór kart na ATI. Myślę że głównie jakieś tandetne karty na chipach Nviidi a z dysków - tylko Seagate ...

To samo dotyczy kart muzycznych ... Tylko Creative ... A inne konkurencyjne karty ??? Terratec , Hercules i itd ...

Moze u Was jest inaczej ale u mnie w Toruniu tak jest ...

 

Poprostu większosc ludzi ma dyski firmy Seagate i kazda osoba będzie chwaliła swój dysk ...

 

Ja sam naszczescie miałem możliwość przetestowania kilku dysków różnych producentów i wybrałem taki który za atrakcyjną cenę oferuje najwyższą w tej cenie wydajnosć ...

I nie był to Seagate tylko Caviar 800BB :-)

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie postawiłbym na Caviara z 8MB keszu te dyski są bardziej wydajne od 50 pinowych dyskow SCSI.

Mam Barracude II chrupie jak piaskowy dziadek 8)

Barracuda IV tak jak by jej nie bylo.

WD mam ale 1.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie wiem co wybrac w servisie powiedzieli ze WD Caviar to smiec, a bylem sklonny go kupic, ale za to polecili mi Baracude IV. Czy podjalem dobry wybor ??????

ROTFL

nie ma to jak słuchac ciuli w serwisie-pewnie mieli zawalony magazyn barakami które im nieszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...