Skocz do zawartości
s33d

Laptop Do 4000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nosze sie z zamiarem kupna laptopa do 4000zl. Bede go wykorzystywal glownie do pisania programow (c, java), ogladania filmow. nie zalezy mi na tym aby na nim grac - ale jesli laptopik by mi pociagnal jakas nowa gierke - to oczywiscie bym skorzystal i zagral hehe ;)

prosze o pomoc !

czy warto doplacac do nowej matrycy sxga+ kosztem szybkosci ?

aha - czas dzialania na bateriach malo istotny jest dla mnie.

Edytowane przez s33d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki dylemat i w zeszłym tygodniu kupiłem HP NX6125 za 3999 zł. To co mnie do niego przekonało to, oprócz konfiguracji, przede wszystkim solidne wykonanie i dobre doświadczenia z tą marką laptopów (wcześniej też miałem HP). Zastanawiałem się też nad polecanym przez wszystkich Acerem, ale ostatecznie zrezygnowałem, gdy ktoś na tym forum zapytał czy komukolwiek Acer działa w 100% :) A poza tym HP jest mniejszy, lżejszy i znacznie lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam

 

ACER Aspire 3023WLMi AMD® SempronTM 3.000+ (25W), Microsoft® Windows® XP Home Edition, 15,4" WXGA CrystalBrite, 2 x 256MB, 80GB, DVD-Dual DL, 128MB ATI Mobility X700 juz od 3949zl

 

i pograsz sobie w najnowsze gry:)

 

3dmark01 13880

3dmark03 5648

3dmark05 2457

... z tego co wyczytalem na forach

 

ps. Ja ani zaden czlonek mojej rodziny nie pracuje dla firmy acer

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o firmie (laptopach) California Access? bo znalazlem sprzecik za leciutko ponad 4000zl (jakos kolo 4200) z matryca sxga+. oplaca sie wziac laptopa tej firmy ale miec dobra matryce (reszta parametrow tez jst bardzo dobra).

oto link:

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&KatItemCId=2516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o firmie (laptopach) California Access? bo znalazlem sprzecik za leciutko ponad 4000zl (jakos kolo 4200) z matryca sxga+. oplaca sie wziac laptopa tej firmy ale miec dobra matryce (reszta parametrow tez jst bardzo dobra). 

oto link:

1652560[/snapback]

CA to najwiekszy badziew, zapomij o tym i wiecej nie wymawiaj tej nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Pentium Sonoma jest DUŻO lepszy od celeronów (tych centrino) ? Bo nie wiem czy np kupic sobie panorame z centrino czy sonome z zwyklym wyswietlaczem.

czyli ogolnie:

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=21&KatItemCId=2946

czy

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=25&KatItemCId=3017

Licze na wasze odpowiedzi. Kazda rada sie przyda!!!!!

Aha - w tych wyswietlaczach strasznei odbija sie swiatlo podobno. czy jest to do zniesienia? i ogolnie jak sie pracuje na tych 15'4. czy strony www sa znieksztalcone? prosze o wypowiedz jakiegos posiadacz takowej matrycy.

dzieki raz jeszcze!

Edytowane przez s33d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do matryc to tak uważam, że WXGA to najlepsze co można zrobić w okolicach 15 cali. Zwłascza jeśli mówisz że chcesz używać do programowania to te dodatkowe pixele na szerokość są fantastyczną sprawą do poupychania różnych pasków narzędziowych, propertiesów i innych tego typu zachowując rozsądną szerokość na kod.

SXGA+ to 1400x1050 IMHO niestety to jest już zbyt dużo na matryce 15 cali i co z tego, że jest teoretycznie więcej miejsca jak trzeba powiększać czcionkę żeby coś zobaczyć. Aczkolwiek jest to pewnie bardzo subiektywne odczucie i niektórzy mogą twierdzić, że to jest właśnie to (wkońcu są tacy co na 15 CRT potrafili w 1152x864 ;) i warto sprawdzić samemu.

 

Różnica między CeleronM a PentiumM też jest spora - zwłaszcza w czasie pracy na baterii i cenie. Wydajnościowo z tego co pamiętam po testach thg różnice między PentiumM a CeleronM o tej samej częstotliwości były nieduże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku no nie wiem co wybrac. z jednej strony bardzo bym chcial ta matryce panoramiczna ale z drugiej strony odbija sie od niej swiatlo i nie wiem czy nie bedzie mnie to denerwowalo. generalnie w tej toshibce tecra to tylko ten procek mnie zacheca (Pentium - Sonoma) mimo iz dysk jest o 40GB mniejszy i mimo iz jest w niej 256MB ramu mniej. Jesli faktycznie roznica miedzy celeronem a pentiumem (sonoma) jest mala to moze rzeczywiscie kupie tego fujitsu-siemens z panorama. tym bardziej ze ta matryca ma duzo lepsze kolorki niz zwykla xga 15'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja też mam niemały problem...Do 4 tyś. może ciut więcej.

Już z tydzień przeglądam opinie i oferty i jakoś nie mogę natrafić na właściwą..

Proszę o sugestię, jaka firma...

procek jaki..Czy Intel, czy AMD....

14' - może być

512 - pamięci

HDD - 40 , też wystarczy

XP Home...

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SXGA+ to 1400x1050 IMHO niestety to jest już zbyt dużo na matryce 15 cali i co z tego, że jest teoretycznie więcej miejsca jak trzeba powiększać czcionkę żeby coś zobaczyć. Aczkolwiek jest to pewnie bardzo subiektywne odczucie i niektórzy mogą twierdzić, że to jest właśnie to

1652691[/snapback]

Jest to WYBITNIE subiektywne odczucie :D

Osobiście pracuję na matrycy 14,1" SXGA+, a więc jeszcze mniejszej i muszę stwierdzić ,że różnica w dostępnej powierzchni w stosunku do XGA jest powalająca, szczególnieprzy pracy z różnymi IDE (pootwierane wszystkie potrzebne paski narzędzi i panele i pozostaje wystarczająco dużo miejsca na kod)

Jedyny mankament występuje przy oglądaniu AllPlayerem filmików w niskich rozdzielczościach w trybie pełnoekranowym - nie rozciąga obrazu do 1400x1050, tylko do 1024x768 pozostawiając na dole i po prawej czarne pasy. Na szczęście przy "pełnopłytowych" divx-ach problem ten nie występuje, a kilka minut można wytrzymać.

 

P.S. Takie teksty są jeszcze wystarczająco wyraźne, żeby nie trzeba było ich powiększać, ale w razie czego po co jest ctrl+rolka w firefoxie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska :) poczekajcie do nowego roku, ceny znacznie spadna !

 

kupicie teraz i za te kilka miesiecy bedzie sobie pluc w brode, ze wartosc psrzetu spadla...

 

polecam Acera, Della i troche Asusa.

 

za 4 tys. jest szansa kupic cos z Centrino, ale trzeba promocje dobra wypatrzec, ew. dobrze sie targowac w sklepie.

 

Super sa tez Turiony (i mowie to jako przeciwnik AMD) :)

 

na Sonome moze nie starczyc. Chyba, ze poczekasz do 2006 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty drogi (droga?) Phoungu zobacz jeszcze wyżej i przeczytaj (a moze tez nie umiesz) ze laptop ma NIE byc do gier ale do programowania, filmow.

1653132[/snapback]

 

to po jakiego krzaka piszesz,ze:

 

ale jesli laptopik by mi pociagnal jakas nowa gierke - to oczywiscie bym skorzystal i zagral hehe

1653132[/snapback]

 

??

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po jakiego krzaka piszesz,ze: 

ale jesli laptopik by mi pociagnal jakas nowa gierke - to oczywiscie bym skorzystal i zagral hehe

1653351[/snapback]

a po to ze jak by laptop mial grafe dobra to bym sie nie obrazil - ale nie jest ona dla mnie priorytetem. jasne? czy dalej nie rozumiesz roznicy? istnieje cos takeigo jak hierarchia waznosci i u mnie karty graficzne stoja w niej nie za wysoko (ale tez nie tak nisko ze wzgardzilbym lepsza w laptopie). dlatego wole lepszy procek i gorsza karte niz sredni procek i srednia karte.

peace no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po to ze jak by laptop mial grafe dobra to bym sie nie obrazil - ale nie jest ona dla mnie priorytetem. jasne? czy dalej nie rozumiesz roznicy? istnieje cos takeigo jak hierarchia waznosci i u mnie karty graficzne stoja w niej nie za wysoko (ale tez nie tak nisko ze wzgardzilbym lepsza w laptopie). dlatego wole lepszy procek i gorsza karte niz sredni procek i srednia karte.

peace no offence

1653371[/snapback]

 

spoko

 

jednak grafy juz nigdy sobie nie wymienisz na lepsza a procek,ram,dysk "zawsze" bedzie mozna wyminic na lepszy,szybszy :rolleyes:

 

obecnie,czekam na wyniki;

czy do aspire 3023 z sempronem mozna wlozyc turiona bez problemow...

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie....który

Toshiba Satellite L10-194

1653458[/snapback]

z tych dwoch Toshiba Satellite L10-194

 

a im wiecej pamieci podrecznej tym lepiej :wink: oba maja 2MB L2--wiec to bez naczenia przy ich wyborze

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...znalazłem jeszcze takiego siemensa

FS Amilo Pro V2020 (APED2020-63PL)....

1653480[/snapback]

 

to samo co poprzednie--ja kieruje sie w ich przypadku czasem pracy na baterii bo wyposarzenie to samo...toshiba ma mniej portow--muszisz decydowac,czy beda Ci potrzebne tak bardzo? toshiba ma chyba lepsza karte dzwiekowa tamte siemensy maja ac97--a to nie jest dobre-wiem bo mam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo co poprzednie--ja kieruje sie w ich przypadku czasem pracy na baterii bo wyposarzenie to samo...toshiba ma mniej portow--muszisz decydowac,czy beda Ci potrzebne tak bardzo?  toshiba ma chyba lepsza karte dzwiekowa tamte siemensy maja ac97--a to nie jest dobre-wiem bo mam:(

1653571[/snapback]

Wiesz "specjalista" w sklepie poinformował mnie bym dał sobie spokój z Toshibami, bo serwis jest dramatyczny, natomiast polecał Acera...

Sprzęt ma być niezawodny, pod Worda, jkaś gierka, czy film..

Szczerze mówiąc mobilność w moim przypadku jest drugorzędna...a porty , nie wiadomo, może kiedyś będą potrzebne..

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to WYBITNIE subiektywne odczucie :D

Osobiście pracuję na matrycy 14,1" SXGA+, a więc jeszcze mniejszej i muszę stwierdzić ,że różnica w dostępnej powierzchni w stosunku do XGA jest powalająca, szczególnieprzy pracy z różnymi IDE (pootwierane wszystkie potrzebne paski narzędzi i panele i pozostaje wystarczająco dużo miejsca na kod)

Jedyny mankament występuje przy oglądaniu AllPlayerem filmików w niskich rozdzielczościach w trybie pełnoekranowym - nie rozciąga obrazu do 1400x1050, tylko do 1024x768 pozostawiając na dole i po prawej czarne pasy. Na szczęście przy "pełnopłytowych" divx-ach problem ten nie występuje, a kilka minut można wytrzymać.

 

P.S.  Takie teksty są jeszcze wystarczająco wyraźne, żeby nie trzeba było ich powiększać, ale w razie czego po co jest ctrl+rolka w firefoxie? ;)

1653199[/snapback]

Napewno XGA jest rozdzielczością skrajnie niesatysfakcjonującą zwłaszcza w środowiskach programistycznych (a coś o tym wiem bo niestety max co mogłem wykombinować przy moim budżecie to panel 15 cali który taką rozdzielczością się charakteryzuje i mnie zawsze szlag trafia jak po otwarciu kilku pasków narzędzi na kod zostaje mi pole wielkości znaczka pocztowego).

Natomiast miałem przez pare tygodni użyczonego notebooka z matrycą panoramiczną i przez kilka dni SXGA+ i co jest moim subiektywnym odczuciem, a może wynika to z tego że lubie postawić sprzęt na stole a nie na kolanach i patrze na ekran z jednak większej odległości, że przy SXGA+ wszystko było zbyt małe co powodowało znaczący dyskomfort w pracy. Żeby nie było, ślepiłem w ekran z soczewkami w oku więc prosze nie imputować mi, że źle widze ;)

Natomiast podkreślam jest to odczucie bardzo subiektywne, znam ludzi którzy się z tym zgadzają i takich którzy tak jak Ty twierdzą, że jest dobrze, dlatego tylko starałem się podkreślić, że przed decyzją o zakupie należy KONIECZNIE sprawdzić samemu i ocenić czy jest się wstanie pracować z taką matrycą, a nie bazować na opiniach z forum które mogą być jednak różne i mogą się znacząco różnić od własnego postrzegania sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz "specjalista" w sklepie poinformował mnie bym dał sobie spokój z Toshibami, bo serwis jest dramatyczny, natomiast polecał Acera...

Sprzęt ma być niezawodny, pod Worda, jkaś gierka, czy film..

Szczerze mówiąc mobilność w moim przypadku jest drugorzędna...a porty , nie wiadomo, może kiedyś będą potrzebne..

R.

1653646[/snapback]

Kolejny sklepowy specjalista :) ne pierwszy i nie ostatni narzeka na Toshibę.

 

Od prawie 2 mies mam toshibę l10-193 i nie mam jej nic do zarzucenia :)

Wiecej info w recce

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz "specjalista" w sklepie poinformował mnie bym dał sobie spokój z Toshibami, bo serwis jest dramatyczny, natomiast polecał Acera...

R.

1653646[/snapback]

a mnie akurat "specjalista" poinformowal zupelnie inaczej. wedlug niego to acer przegina z serwisem... no ale co czlowiek to opinia. w drugim sklepie natomiast zrezygnowano z acerow wogole (sprowadzany tylko na zamowienie klienta) poniewaz bylo za duzo zwrotow a serwis sie ociagal z naprawami. a opierdziel od klienta ponosil oczywiscie sklep nie serwis.

i jeszcze raz moje pytanko bo nikt nie odpowiedzial. co sadzicie o tym sprzecie. jest tani a ma Sonome w srodku. czego chciec wiecej:)

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=25&KatItemCId=3017

poza tym slyszalem ze toshiba TECRA jest notebookiem lepszym o klase od innych satelitek i MX-ów ;)

czekam na wasze opinie bo lada dzien zamawiam sprzecik :)

Edytowane przez s33d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety też mam złe doświadczenia z serwisem toshiby w PL :/

 

Acer ma swietny serwis, zaraz potem asus

 

dell teoretycznie ma dobry, ale czesto graja w kulki :( do tego trzeba zawozic sprzet do serwisu i samemu go odbierac, zaleta jest gw. next business day - musza w jeden dzien roboczy i sie w Polsce nawet wywiazuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...