Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

wczesniej 465 ale zauwazylem ze przy scenie nature gdy wlacze aa to sa arty ale tylko w jednym momencie ,(przedostatnia scena) albo jeszcze jedna wczesniej....woda jest tam pokazana, musialem wiec obnizyc taktowanie do 495 i teraz jest elegancko.Napiecie dane 1.5v na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli średnio 30MHz w górę (storm miał przyrost rzędu 35MHz). Czyli mogę spodziewać się 515MHz (zawsze byłem optymistą). Teraz tylko czekam na Silencera.

@Blue

Napisz proszę jak powinna wyglądać poprawna komenda przy flashowaniu biosu.

Pozdr.

 

Update

Właśnie otrzymałem wiadomość od głównego dysrtybutora Arctic cooling, że Silencer do 7800GT(X) dostępny będzie prawdopodobnie w grudniu.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem Panowie......te 500 markow na + w 2k3 chyba nie jest warte ryzyka jakie sie ponosi przez vmoda. Klatek w grze F.E.A.R nie przybedzie....a niewiadomo ile karta pochodzi. I tak wszyscy co pisza na forum o GT maja wyniki zrobione powyzej wydajnosci GTX'a :-)

Jesli ktos ma arty np przy 480 mhz na GPU to zadalbym sobie pytanie czy wieksze V na GPU nie pogorszy tylko sytuacji. Wieksze V = wieksza temperatura GPU a to chyba glowny powod wystepowania artow.

Choc moze sie myle i arty sa spowodowane niedowoltowaniem.

Czytalem gdzies, ze karty GT maja specjalnie ubozszy schemat zasilania zeby ograniczyc mozliwosci OC...wiec moze jednak to jest jakas droga do wydajnosci......ale spore ryzyko pozostaje :blink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja flashowalem w taki sposób *w dosie

nvflash -4 -5 -6 nazwa pliku w moim przypadku nv15v.rom i ENTER

 

NVFLASH -4 -5 -6 NAZWA PLIKU I ENTER

 

 

 

 

 

pozdRo

 

Jesli ktos ma arty np przy 480 mhz na GPU to zadalbym sobie pytanie czy wieksze V na GPU nie pogorszy tylko sytuacji. Wieksze V = wieksza temperatura GPU a to chyba glowny powod wystepowania artow.

Choc moze sie myle i arty sa spowodowane niedowoltowaniem.

 

 

Pozdro

własnie ostatnie zdanie jest prawidlowe...

 

 

 

 

Jesli ktos ma arty np przy 480 mhz na GPU to zadalbym sobie pytanie czy wieksze V na GPU nie pogorszy tylko sytuacji. Wieksze V = wieksza temperatura GPU a to chyba glowny powod wystepowania artow.

Choc moze sie myle i arty sa spowodowane niedowoltowaniem.

 

 

Pozdro

własnie ostatnie zdanie jest prawidlowe...

 

a i jeszcze najłatwiej sprawdzic czy karta zostala poprawnie zmodowana, właczajac aby karta wykryła optymalne ustawienia....wczesniej wykrywala umnie 488 i 1170 a teraz wykrywa 517 i 1230

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pytan, Ty zaplaciles 100zł wiecej niz ja , a karte mam podkrecona 470 i 1230 , tez mam ponad 8k w 3dmarku, i 100zl w kieszeni. Zrobie zaraz tego vmoda i zobaczymy moze karta pujdzie jeszcze wyzej...

generalnie nie oplaca sie doplacac 100zł do extrema, bo normalnego gt podkrecisz ponad gt extreme a gt extreme juz duzo wyzej niz zwyklego gt nie podkrecisz...

 

Zgodze sie z tym ze obie karty GT i GT Extreme kreca sie jednakowo i osiagaja taka sama wydajnosc.

Ale kolega METZ sugerowal, ze nie ma sensu kupowac GT EX bo ...cos tam w artykuliku ktos napisal....

Tymczasem artykulik dowodzi oczywista wyzszosc niepodkreconej GT EX nad GT.

Recenzja jest wprost zachecajaca i namawiajaca do tego wydatku.....co widac nawet golym okiem przegladajac testy z markow i gier.

Dlatego sie przyczepilem do METZ'a bo sugeruje innym zakup interpretujac fakty jak mu pasuje.

Kwestia wydania dodatkowej kasy to juz odrebna i indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za banialuki wypisujesz!!!!! Obrazkow nie umiesz przegladac?

Popatrz na ilosc klatek i punktow w Markach a zobaczysz roznice miedzy GT a GT Extreme...a jest spora!!

Niestety testujacemu trafila sie uszkodzona karta ale to nie przesadza o wszystkich egzemplarzach.

Popatrz na moje wyniki....wykreciles swoje pamieci do 1250 bez problemow z zapasem?

Jesli uwazasz, ze dodatkowe 50 mhz na GPU w wersji Extreme to kiepsko i nie warto doplacac to twoja sprawa ale nie neguj bezpodstawnie wiekszej wydajnosci tej karty niz zwyklego GT.

Słuchaj generalnie twoja sprawa czy dopłacasz ponad 100 zł czy nie, sam to napisałeś, jak widzisz nie tylko ja jestem tego zdania ze nie warto. Wiec po jakiego wała próbujesz mnie obrazić przy tym siebie samego ośmieszając? Cytujesz mnie pisząc ze coś "wypociłem"...załosne zachowanie. Owszem obrazki umiem przeglądać, ale jeśli tylko oglądasz obrazki to nie mamy oczym gadać. I nie neguje bezpodstawnie, przeczytaj to co napisałem jeszcze raz, PRZECZYTAJ artykuł, i przeanalizuj treść i dojdz do odpowiednich konkluzji i zastanów sie następnym razem.

Dla jasności - mnie nie interesują punkty w 3dmarku bo nie gram w 3dmarka tylko w gry, a czy będę miał 44 fps czy 42 to nie robi mi to róznicy więc też nie mów mi o wyższośći Extreme w grach z kolei bo nie tylko ja cie wysmieje.

 

Dla testu na szybko odpaliłem RivaTuner i bez mrugniecia okiem dobiłem do wartości takich jak wersja extreme i puściłem 3dsmarka i zgadnij co..zero artefaktów ta sama wydajność co Extreme, a kasa została mi w kieszeni a nie w dodatkowych 50 Mhz, które bez problemu można wyciągnać ze zwykłego 7800GT.

 

zdradz tajemnice gdzie kupiles za taką kase? w sklepie czy po znajomosci jakos?? (rozumiem iz kupiles leadteka tak??)

Tak leadteka, pracuje w sklepie komp. ;)

 

Dlatego sie przyczepilem do METZ'a bo sugeruje innym zakup interpretujac fakty jak mu pasuje.

Wiec proponuje się odczepić!! Nic nikomu nie sugeruje. Próbuje wykazać ze nie warto dodatkowo płacic za wersje z dodatkowymi Mhz, bo no to i tak na wydajnośc w grach sie wiele nie przekłada i nie bedziesz w stanie odczuć róznicy w wydajności to raz, dwa zawsze za tą zaoszczędzona kase można kupić chłodzenie na karte, a trzy bezproblemowo podkrecisz zwykłego GT do wartości extreme.

Edytowane przez Metz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec proponuje się odczepić!! Nic nikomu nie sugeruje. Próbuje wykazać ze nie warto dodatkowo płacic za wersje z dodatkowymi Mhz, bo no to i tak na wydajnośc w grach sie wiele nie przekłada i nie bedziesz w stanie odczuć róznicy w wydajności to raz, dwa zawsze za tą zaoszczędzona kase można kupić chłodzenie na karte, a trzy bezproblemowo podkrecisz zwykłego GT do wartości extreme.

Z toba cos jest chyba nie tak ......gdzie ci sie dodatkowe MHZ na wydajnosc wieksza nie przekladaja!!!!!!!

Dodatkowe MHZ to wiecej klatek !!!!!

Popatrz na testy i naucz sie czytac.

Masz napisane ile klatek, osiaga aplikacja pracujaca na GT i GT EX ..czego tu nie rozumiesz.

Ja tu nie podwazam senu zakupu GT tylko podwazam twoje nieprawdziwe opinie ( jak wyzej )

 

 

 

BLUE

 

miales racje....dalem wiecej napiecia i tam gdzie byly arty juz ich nie ma a wzrosly takze mozliwosci OC..

temperatura na box'ie nawet sporo nie wzrosla :-)

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałes 1.5v czy wiecej bo kusi mnie dac troche wiecej niz 1.5v ,mam zalmana v700cu i temp. maks. 65C

a co do METZa to chyba o to chodzi ze tego gt zwyklego spokojnie puscisz wyzej niz gt extreme (chodzi o oryg. taktowanie) a jesli chodzi o podkrecenie gt extreme to wcale duzo wyzej sobie tego gt extreme nie puscisz niz zwyklego gt...

i 7800gt podkrecony do zegarów extreme ma tyle samo klatek, a jak podkrecisz obie karty to powiem CI ze roznicy albo wcale nie bedzie albo bedzie bardzo ale to bardzo minimalna na korzysc karty ktora bedzie miala wieksze zegary,chyba ze sie juz karte duzo wyzej podkreci...

 

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem 1,5 i 510 na GPU...ale mocne arty w demku nature sprowadzily mnie na ziemie...

Zostawilem 1,5 ... ustawilem 500 dla GPU i pojawily sie lekkie arty w demie nature w scenie ze strumykiem (lekkie migniecie czarnego paska) ....zbagatelizowalem i odpalilem Starship Troopers....2,5 h grania z max ustawieniami i soft shadows w 1600x1200 ale bez FSAA bo sie mocno gryzie z SS i zwis obrazu poprzedzony jakimis dziwnymi malymi kwaracikami..:-( Na plus dodam, ze jest znacznie wieksza plynnosc w scenach z duza iloscia robali wybuchow :-)

Dalem 1,51 i zaczalem testowac w markach ....czasami pojawia sie lekkie migniecie paska w scenie ze strumykiem.......wiec ustawilem 1,52 i demko nature w petli---co ktorys przebieg pojawia sie na ulamek sekundy czarny pasek.

Najwazniejsze zeby karta dzialala stabilnie i bez artow przez dlugi okres czasu...czyli zeby nie zaliczala zwisow podczas grania.

Bede dzisiaj testowal na Starship Troopers......wczesniej nie widzialem zadnych artow podczas grania ..tylko nagle pojawil sie zwis i male kolorowe kwadraciki.

Zauwazylem takze, ze jest spora roznica w testach 3dmarkiem dla ustawien 495 i 500 GPU...czy macie takze duze roznice ?

Ciekawostka jest, ze 3dmark2k3 widzi ustawienia 540 i 1300 a Riva Tuner ma ustawione 500 i 1250.

 

ODPUSZCZAM TEMAT 7800 GT/GT EX BO SPOWODOWALEM NIEPOTRZEBNA PYSKOWKE :oops:

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, własnie w tym demie ze strumykiem pojawia sie ten czarny pasek czy bylo dane 1.5v czy 1.55v ale dane gpu na 500, sprobuje np. ustawic 1.52 za chwile ale watpie ze cos to pomoze. na 495 jest w pelni stabilny i bez artów....a co do wyników to roznica pomiedzy 495 a 500 to cos kole 100punktów...w 2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten pasek nie powinien cie stresowac...jak widac u ciebie zachowuje sie troche inaczej niz na moim sprzecie. Na zdrowy rozsadek...gdy rosnie ilosc przetwarzanych detali i ich skomplikowanie to arty powinny sie poglebiac.

Zrob test grajac kilka godzin i zobacz czy karta ci sie nie powiesi tak jak mi.

Ja bede testowal dopiero wieczorem i mam nadzieje, ze podniesienie V na 1.52 zapobiegnie podobnej sytuacji jak mialem ze Starship Troopers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 500 i 1230 na 1.5v karta sie zawiesila po 15minutach w nfs....

mam teraz ustawione napiecie 1.53v i gralem godzine i ani artów ani karta sie nie zawiesila a temp. maks. 60C

(dodatkowy nawiew na grafe)

zaraz zapodam wyniki z feara na 1280x1024 aa2x i af16x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEAR 1.01 GF7800gt 500 - 1230 ,1.53v A64 @ 2800mhz 1.42v

 

1280x1024 aa2x , af16x wszystko właczone *MAX

min. 33fps

aver. 55fps

max. 108fps

 

1280x1024 aa2x , af16 bez ss reszta maks

min. 32fps

aver. 54fps

max. 105fps

 

1280x1024 aa2x af16x ss wylaczone (soft shodow off i enable shadows off)

min. 46fps

aver. 87fps

max. 176fps

 

 

i na tym ostatnim da sie w miare komfortowo pograc:] :)

 

 

1280x1024 aa4x af16 bez cieni

min. 42fps

aver. 80fps

max. 155fps

 

u mnie pomiedzy 1280x1024 aa2x i af8x lub 16x nie ma zadnej roznicy!!

 

a jeszcze tak zrobilem do proby test na

1024 x 768 aa2x af16x bez cieni ss of i enable shadows off

MIN. 55fps

AVER. 113fps

MAX 260fps tutaj to sie gra rewelacyjnie:]

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy test jest z wszystkim a drugi test jest z wylaczonym SOFT SHADOWS, gdzies czytalem ze przy wlaczonym AA ta opcja w ogole nie dziala....

reszta opcji MAKS

A no tak zapomniałem ;) Przypuszczam, że przy 16x12 dużego spadku nie będzie, więc wyniki będą porównywalne z tym co Jordi wyciągnął na 1800XL, chociaż radek ma lepsze pamięci, których szybkość jest przydatna w wysokich rozdzielczościach... ale mimo wszystko wydaje mi się, że będzie podobnie :P

 

Aha dzięki za teścik :> :twisted2:

 

Jak dobrze pamiętam to też Leadtek'a...

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...