Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zołożyliście ten liczący juz przeszlo 15 stron temat "Wszystko O Gf 7800gt I Jego Odmianach!"

,ale nie ma tu naprzykład żadnych konkretów na temat zmodyfikowania chłodzenia niebieskiego Asusa 7800 GT.

Jak założyłem oddzielny topic to jakis mądry Ktoś mi zarzucił że nie czytałem wcześniejszych wypowiedzi.

Otóż nie! - przeczytałem i nic nie znalazłem ....

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak. Zapomniałem że to Silencera jest obrazkowa instrukcja montażu.

 

No chyba że Asus ma specjalnie rozmieszczone dziury na kołki. Zupełnie innaczej ułożone niż u reszty producentów. (to jest żart, nie bierzcie tego do siebie :>)

 

Montaż Silencera jest tak prosty jak konstrukcja cepa.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro to takie proste to sie ciesze niezmiernie :-P ,ale czy faktycznie mozna zepsuc karte jak cos pojdzie nie tak? :unsure:

tak, jeżeli założysz silencera do góry nogami, lub po drugiej stronie laminatu karty to na pewno coś się stanie złego B)

ale w sumie, ostatnio trafił do mnie komputer, który w miejscu zworek dysku twardego miał wpięte zasilanie od flopa więc wszystko da się zrobić :lol:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jeżeli założysz silencera do góry nogami, lub po drugiej stronie laminatu karty to na pewno coś się stanie złego B)

ale w sumie, ostatnio trafił do mnie komputer, który w miejscu zworek dysku twardego miał wpięte zasilanie od flopa więc wszystko da się zrobić :lol:

bez przesady aż tak źle z moją koordynacją nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blurp: oto moj wynik dzisiejszych takich pierwszych powaznych zmagan 8539 ;]]]]] poca przebilem Cie i wyzywam do dalszych "sparingow" ;s bios 1.4v @ 1.5v; 500/1200 i spokojnie bede walczyl o wyzsze noty choc troche ciezko juz. nie ma artow wogole, ale graficzka w 3dmarkach lekko zabkuje i wynik spada. nie wiem, moze to wina juz zasilacza ze wiecej nie jest w stanie wyrobic...no albo przetaktowania. zapewniam jednak ze na tym nie poprzestane, musze zrobic jesio porzadek w budzie bo kable wisza itd. a w 2003 do 18k brakuje mi 15pkt ;p no ale nie powiem... grafika ZAJE NIEBI STA B)

aha a roznica miedzy 1GB a 2GB RAMu w 3dmarkach jest ZEROWA! proca miedzy 300x9 a 312x9 rowniez ZEROWA ;]]]]

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ możesz się nie wcinać w walke tytanów? ;]

 

//

 

Guyz. Te Wasze nędzne różnice 1xx pkt to tylko i wyłącznie dzięki Waszych CPU. Napewno lekko wypływają na wynik.

 

Blue - 2,87GHz

R.i.P - 2.808

 

a ja - 2,574GHz

 

Po drugie primo ;] Moje zegary Was zjadają ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ możesz się nie wcinać w walke tytanów? ;]

 

//

 

Guyz. Te Wasze nędzne różnice 1xx pkt to tylko i wyłącznie dzięki Waszych CPU. Napewno lekko wypływają na wynik.

 

Blue - 2,87GHz

R.i.P - 2.808

 

a ja - 2,574GHz

 

Po drugie primo ;] Moje zegary Was zjadają ;]

na stale mam 2799mhz 1.42v i 3dmark był tak puszczony....rdzen karty umnie szedl na 510

wyciaglem by 2kostki ,mialbym nizsze timingi , 1T i bym pewnie mial z 150-200puntkow wiecej B)

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poca - BUEHEHEHHA ;]]]]]]]

 

btw nie chce pisac gdziue indziej (zakladac nowy topic etc.). czy ktos z Was bawil sie vivo? tak szczerze mowiac dopiero wczoraj zorientowalem sie ze mam VIVO. no i chcialbym cos ponagrywac z tv, coprawda mam philipsa 14cali ;p tvout dziala ok, no ale w 2druga strone juz nie. zainstalowalem 4.13_forceware_wdm.exe i w powerdirector wogole mi nie wykrywa SOURCE CAPTURE. w virtual dub 1.6.7 juz mam wieksze pole manewru bo wykrywa NVIDIA WDM VIDEO CAPTURE (DIRECT SHOW) no ale nic nie widac w nim, nie przechwytuje obrazu z tv. kable sa popodlaczane ok.. czy ktos sie moze bawil tym? moze trzeba cos jeszcze gdzies ustawic? :)

 

edit:

no dobra poradzilem sobie z powerdirectorem, wykrywa sterownik ale w oknie obrazu jest tylko czarny ekran, nie widac obrazu z tv. do vivo mam podlaczonego przez EURO(tv)->S-VIDEO(kabel vivo). Na dzwieku mi narazie nie zalezy.

 

edit2:

rozumiem ze na tv mozna przelaczac kanaly i powinno to byc widac w powerdirectorze? (robilem wszystko wdg instrukcji z http://tw.giga-byte.com/VGA/Support/FAQ/FAQ_39.htm ) bo u mnie to wyglada tak jakby nagrywalo tylko i wylacznie z kanalu AV, zreszta sami zobaczcie (nic innego nie jestem w stanie zrobic): Capture.mpg (500kb)

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pytanie do co SLI..czy wszytskie nowe gry juz korzystaja z SLI?? czy moze tylko nieliczne jak np. call of duty itp?? np taki nfs mw, age of empires 3, nowy prince of persia

3xtak ;) i z tego co widze, praktycznie kazdy nowy tytul. a jak nie ma profilu zawsze mozna samemu go stworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki.

 

Rozmawialem przed chwila z przedstawicielem Gainwarda, pracownikiem MMV i powiedzial mi ciekawa rzecz. GAINWARD PowerPack! Ultra/3400 PCX XP (zwykly 7800GT) ma, wg. niego, zablokowane podkrecanie. Dopiero model GAINWARD PowerPack! Ultra/3400 PCX XP Golden Sample ma mozliwosc podkrecania i podobno posiada lepsze pamieci... Prawda to, czy sciemnial?

 

Tutaj tresc rozmowy przez gg (jej fragment):

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

powiedz mi jeszcze czy ten 7800gt GS rozni sie chlodzeniem od zwyklego? bo na zdjeciach to samo

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

gs ma lepsze pamieci

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

i lepiej mozna podkrecxac

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

ma odblokowane wszystko

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

do krecenia

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

a co zwykly ma zablokowane?

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

podkrecanie

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

jeeb

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

ale chwila, w opisie karty jednej i drugiej sa te same pamieci 2,0

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

wiec jak to jest??

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

ta gs ma odblokowane potkoki

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

mozesz nia krecic

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

a ta 2 nie

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

ten gs ma lepsze pamietki latwiej sie krcace sa specjalnie wybierane

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

no nie mow ze ma odblokowane dodatkowe 4 jak w gtx

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

http://www.mmv.pl/news/index.php?szczegoly=521

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

gt maja 20 potokow

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

az tyle nie :-)

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

wszystko pieknie ladnie, ale to sli ;)

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

i to gtx

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

a ja mowie o gt 20 potokowym rdzeniu

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

wiec mowisz ze gt GS ma odblokowane potoki, ee chyba nie...

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

w riva tuner

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

gs pokazuje

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

wszystkie opcje overclokingu

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

nie gs ma to zablokowane

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

hmm

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

musze to ustalic... ciekawe po co by gainward robil taka lipe

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

specjalnie zeby opcje gs szly do overclokowcow

Piotrek M*** MMV ( Poniedziałek 12.12.2005)

a nie do normalnych uzytkowniow

BARTY( Poniedziałek 12.12.2005)

no tak kaska ;)

Edytowane przez Barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak z ciekawości..gracie z transparent AA?? ustawilem sobie niedawno na supersampling..wyczytalem ze to niewiele obniza wydajnosc (na benchmark.pl chyba)a tu kupa..w nfs poszlo mi z 30 klatek w dół!! wcall of duty ok. 15-20..efekt fajny prawda ale chyba nie takim kosztem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Gainward sprzedaje wersje GT z 24potokami i pamiatkami 1,6ns pod nazwa GS. Jest to nic innego jak GTX pod nazwa GT :lol: Cena zapewne tez jest odpowiednia <_< Co do tego goscia to imho chodzilo mu wlasnie o modowanie karty na 24potoki ale w sumie to nie jestem pewny :-|

 

@lukk_ co do tej metody AA to pisalem o tym wczesniej (albo tutaj albo w temacie o nowych radkach),wtedy pamietam ze niezle jechalem na ta karte :D Ogolnie spadek wydajnosci jest zalosny :? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Gainward sprzedaje wersje GT z 24potokami i pamiatkami 1,6ns pod nazwa GS. Jest to nic innego jak GTX pod nazwa GT :lol: Cena zapewne tez jest odpowiednia <_< Co do tego goscia to imho chodzilo mu wlasnie o modowanie karty na 24potoki ale w sumie to nie jestem pewny :-|

:blink: no tos mnie teraz kolego zbil z tropu... gainward ma przeciez gtx zwyklego i gtx gs . ciekawe to co mowisz, jakies linki na potwierdzenie? ciekawe dlaczego nikt nie wykupuje w takim razie tego gainwarda masowo, skoro to gtx a cena nizsza... zreszta popatrzecie na budowe pcb tych kart, wyraznie sie rozni wersja 7800gt gs od 7800gtx... no nie wiem... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to widzialem ale sam juz w to nie wierze :D Najlepiej sugerowac sie tym co jest na stronie producenta... http://www.gainward.net/new/products/pcx/u...comparison.html :wink: Temu typowi chyba chodzilo o to ze GS jest domyslnie podkrecona :-| pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward 7800 GT GS i pamięci 2,0ns Infrineon, równiez 20 potoków

 

http://www.pureoverclock.com/article22-2.html

 

Szczerze mówiac nie słyszałem o wersji GT mającej 24 potoki..skąd ześ chemiczny_ali wziął te informacje ?

 

 

//

Heh, wyprzedziłeś mnie z odpowiedzią :)

Edytowane przez Metz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...