Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie sie czyta co piszesz draak :lol2: Ciekawe ile jeszcze wpadnie gosci z P4 do tego i tego drugiego interesujacego tematu :D Kiedys juz myslelismy nad typem z P4 ktory na GTX'ie mial jakies zalosne wyniki :wink: No ale teraz wszystko jasne P4 nawet do markow jest do [gluteus maximus] ,a co dopiero do gier :lol2: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje przesłanie- z pewnością jednak Ty mnie nie zroumiałeś. Nie napisałem, że p4 jest do [gluteus maximus], tylko p4 _taktowany_ zegarem 3GHz jest zdecydowanie zbyt słaby do tej karty. Na p4 tykającym w okolicach 4GHz wynik byłby zdecydowanie wyższy.

 

Odnośnie reszty wypowiedzi, od ponad roku wiadomo, że a64 jest wydajniejszy w grach/ benchach 3d i nie sądzę, bym odkrywał tu poprzednim postem Amerykę.

 

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialem przeslanie :wink: Chodzilo mi raczej o to ze jednak P4 taktowany zegarem 3GHz nie odpowiada A64 taktowanemu 1,8GHz :) Kiedys doszlismy do wnioskow ze cos innego jest nie tak i na P4 3GHz wynik powinien byc wyzszy niz te niecale 7k na GTX :? Jak sie okazuje wynik jest jak najbardziej ok ,a P4 trzeba pogonic aby uzyskac znosne wyniki :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali, jeśli do czegokolwiek można odnieść PRating, to właśnie tylko (głównie) do wydajności w grach3D. I w nich taki a64 3000+ jest jak najbardziej równy p4 3.0GHz. Ale już kończmy ten temat, bo to o/t, choć może uchroni od kolejnych podobnych pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mam 7800 gt i wogole wszystko takie jak w sygnaturce, ale mam monitor lcd stary ma już z 4 lata (Samsung SunkMaster 151s 15 cali) Wiem że ma rozdzielczość 350:1 mało..... Czy to może być przyczyna skakania obrazu w grach i w 3dmarkach?? Dużo mi on pogarsza?? Tempo odświeżania to max 75 hz.... Prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mam 7800 gt i wogole wszystko takie jak w sygnaturce, ale mam monitor lcd stary ma już z 4 lata (Samsung SunkMaster 151s 15 cali) Wiem że ma rozdzielczość 350:1 mało..... Czy to może być przyczyna skakania obrazu w grach i w 3dmarkach?? Dużo mi on pogarsza?? Tempo odświeżania to max 75 hz.... Prosze o odpowiedzi.

 

HAHA po pierwsze to nie jest rozdzielczość tylko kontrast.

Po drugie to jaki monitor masz nie ma wpływu na plynność w grach.

Po trzecie wplyw ma rozdzielczosc jaką ustawisz np 800x600, 1024x786, 1280x1024 i ilość i jakość detali w grach.

Po czwarte robisz sobie jaja???

 

 

Piszecie ze minimum 2500MHz ja u siebie X2 mam 2000MHz i bez problemu osiagam 8200 w 3dmarku05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA po pierwsze to nie jest rozdzielczość tylko kontrast.

Po drugie to jaki monitor masz nie ma wpływu na plynność w grach.

Po trzecie wplyw ma rozdzielczosc jaką ustawisz np 800x600, 1024x786, 1280x1024 i ilość i jakość detali w grach.

Po czwarte robisz sobie jaja???

Piszecie ze minimum 2500MHz ja u siebie X2 mam 2000MHz i bez problemu osiagam 8200 w 3dmarku05.

8200?? a grafa na ile podkręcona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie produkcji tej karty Point Of View 78ooGT 256MB . Na stornie PCLAB znalazlem info o tej firmie iz :

 

"Point of View (PoV) to firma raczej mało popularna w Polsce. Producent wykorzystuje referencyjne konstrukcje kart firmy NVIDIA, więc ich jakość stoi na bardzo wysokim poziomie. PoV umieszcza na radiatorach kart tylko własną nalepkę – i to jedyna cecha, która odróżnia karty Point of View od referencyjnych. Na pewno jednak PoV nie zalicza się do grona chińskich producentów kart o bardzo niskiej jakości, jak to niektórzy sugerowali w komentarzach pod jednym z naszych artykułów."

 

Pogrubiony cytat mi cos smierdzi , wlasnie kupilem sobie karte tej firmy jedyna roznica ze ja mam 7800GT , druga roznica to to ze na radiatorze niema nalepki PoV , trzecia taka ze na karcie jest nalepka "made in china " czwarta taka ze artykul tyczyl sie wersji kart 6800 , czy to znaczy ze ta firma jednak jak to jest w artykule " zalicza sie do grona chinskich producentow " ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA po pierwsze to nie jest rozdzielczość tylko kontrast.

Po drugie to jaki monitor masz nie ma wpływu na plynność w grach.

Po trzecie wplyw ma rozdzielczosc jaką ustawisz np 800x600, 1024x786, 1280x1024 i ilość i jakość detali w grach.

Po czwarte robisz sobie jaja???

Piszecie ze minimum 2500MHz ja u siebie X2 mam 2000MHz i bez problemu osiagam 8200 w 3dmarku05.

Poprosze o link do orba... albo przestan opowiadac bajki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na orbie są wyniki z x2@2GHz i 7800GT >8k, jednak jest jasne, że vga była za każdym razem wysoko kręcona. Wyszukanie ich zajmuje ok 20sec ;)

I to sa orby kolegi, ktory sie tutaj wpisal... wybacz, ale jakos watpie :-) Nie mam dostepu do przegladarki ORBa (maslo maslane ;-), ale stawiam, ze przy zupelnie niekreconym x2 3800 dla wyniku 8200 musialby miec gruuubo powyzej 500 na rdzeniu, pewnie z 550 - wiec... najlepsze 7800gt w Polsce? Ja chce tylko zobaczyc maly dowodzik ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to sa orby kolegi, ktory sie tutaj wpisal... wybacz, ale jakos watpie :-) Nie mam dostepu do przegladarki ORBa (maslo maslane ;-), ale stawiam, ze przy zupelnie niekreconym x2 3800 dla wyniku 8200 musialby miec gruuubo powyzej 500 na rdzeniu, pewnie z 550 - wiec... najlepsze 7800gt w Polsce? Ja chce tylko zobaczyc maly dowodzik ;-)

 

Prosze dowodzik. Brakuje 33 punktow do 8200 ale jak dla mnie to tylko błąd pomiarowy.CO do taktowania rdzenia to hmm juz kiedys ktos coś wpsominał, w sterach pokazuje 491 a marku 529. Róznica 40Mhz nie wiem zkąd się to bierze.Karta WINFAST.

 

3dmark05

Edytowane przez bubaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...