Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

@Metz - robie pozadki na dysku srednio co 2-3tygodnie (ghost, i wszystko pieknie smiga) wiec to odpada. draivery 91,98. Co do proca, to robilem to na standardzie, bo wtedy widze czy jest roznica w stosunku do tego co bylo czy nie... a skoro zaczolem od 7100. Po lekkim przetaktowaniu grafy w grudniu 7300. a teraz po ustawieniu na 500-1200 mam 100 punktow mniej... (sprawdzone kilka razy - raz wyszlo nawet 6900... ) (temperaturka po testach kolo 55grafa i 40proc).

 

wszystko na max,1024:

Dołączona grafika

 

bez anizo 16x,1024:

Dołączona grafika

 

640x480 wszystko na mini, pozylaczane cukierki:

Dołączona grafika

 

cos sie powalilo z imageshack i trzeba kliknac na "full page mode" :mur:

 

@Lupota - po far cry na max detalach dochodzi do 60-64 (ale jak naprawde gram przy duzych przestrzeniach, a nie podziwiam widoki). przy standardowych ustawianiach wiatraka (45% dla 3d)

a rivatune przeciez lekko zwieksza napiecie w wiatraku, przyspieszajac go i slychac roznice.... no chyba ze reszta kompa ci go zaglusza :lol2: a podpinajac wiatrak pod molex, jak chcialbys kontrolowac obroty? pokretlem? :D

Edytowane przez okruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propo temperatur, u mnie na gpu 470 po ok. godzinie grania (czy to SCCT, GTASA czy NFSMW) mam max 55 stopni (monit. via RT). a wczoraj po zamontowaniu dodatkowego wentyla w budzie (tym razem w sciance od strony mobo - tak ze zapodaje swieze powietrze do grafy) widzialem ze temp oscylowala w granicach 48st ;o oczywiscie w 3d ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobkładnie... proc będzie Cie mocno ograniczał... i nie tylko...

 

zrobiłem pierwsze testy, a oto wynik:

http://img.photobucket.com/albums/v503/dbedzard/3dmark05.jpg

 

proc na standardowych ustawieniach, karta 465/1200. Jak widać temp karty = 50st.

niedługo pobawie sie w porządniejsze O/C... :-P

Edytowane przez dbedzard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kart podkręcanych fabrycznie.

 

Jak to jest z tymi kartami? Karty o taktowaniu standardowym, nawet tej samej firmy są o wiele tańsze od swoich podkręconych odpowiedników. Czy warto jest dopłacać za te dodatkowe Mhz? Jeśli ktoś nie ma zamiaru nawet palcem ruszyć przy OC to rozumiem, lepsza chyba dla niego z podwyższonym taktowaniem i można by uzasadnić wydaną dodatkową kasę. Lecz jeśli chciałbym trochę pokręcić model o standardowym taktowaniu, nawet na chłodzeniu standardowym, to mogę przekroczyć wartości na innych kartach ustawiane fabrycznie. A czy karty podkręcone fabrycznie dają się podkręcić wyżej niż te "standardowe"? Czytałem wątek, gdzie podkręcony fabrycznie 7800gt Leadteka gorzej się kręci niż standardowy model...

 

Tak więc moje pytanie. Jak się sprawa ma, czy jest sens wydawać pieniążki na podkręcaną fabrycznie, czy kupić referencyjną i podkręcić ją? I czy rzeczywiście gorzej się będzie kręcić fabryczna czy referencyjna (biorąc pod uwagę wartość "bezwzględną" taktowania a nie wględną (np. o 30 Mhz wzwyż).

 

Czy karty podkręcone fabrycznie nie wydzielają więcej ciepła i hałasu? Wszystkie mają to samo chłodzenie więc chyba tak..

 

A i przy okazji, które referencyjne kręcą się najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, warto wymieniać X800XTPE na GF7800GT? Z mojej karty jestem średnio zadowolony, grzeje się jak jasna chol... i do tego brak PS3. W stresie mam na GPU ok 62st., a przy zamkniętej budzie dochodzi do ok 67st. po czym łapie totalny zwis. Dodam, że na karcie mam cały czas Zalmana VF700Cu (7V).

Gra warta świeczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 4117 link w syg. (grafa jechała na codziennych ustawieniach :>)

 

EDIT: nie chce nic mówić ale w 06 domyślna rozdziałka to 1280x1024 Oo

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie metodą prób i błędów znaleźć najlepsze sterowniki dla tego marka. Myślę też, że niedługo pojawią się nowe ForceWare'y zoptymalizowane pod marka06, więc wyniki pewnikiem skoczą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...