Skocz do zawartości
markuss666666

[5700le]overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszytkich ma pytanko czy jest taka mozliwosc (ja przynajmniej gdzies na necie to widziałem)zebym zmienil bois z mojego gffx5700le Palit na ten z pełnego FX5700 tak aby mi go wykrywał jak tak to gdzie moge znalesc taki bios i jak mam go podmienic jak narazie to podkrecałem ja rivatuner z 250/400@278/480 i mam 10000 marków w 3d2001se prosze o dop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec standard gpu 250/400 pamiec a krecone 290/490 slyszałem ze mozna zmieniac timingi na pamiatkach karty tylko nie wiem czy mam odpowiedni do tego program i jak to sie robi bo podobno nvidia bios editior jest do tego potzrbny chciałem z tej karty wycisnac co sie da wiec jak ktos ma jakies pomysly to niech pisze a ja sprobuje si epodjac kazdego zadania aha zaraz sie dowiem jakie mam na niej pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że jak karta nie odpali na timingach to jest do wyrzucenia zegary to bezpieczny sposób O/C.

Radzę ci nie ruszaj timingów.

Ja na swoim FX mam hynixy a one wyśmienicie się kręcą zonbacz jakie pamiątki ma twoj FXle. :wink:

 

Widzę że zaśmiecasz EXtream więc powiem ci

1.) możesz zrobić VMODA

2.) NA pewno wyminić lub rozbudować chłodznie bo na standardowym dużo nie wyciągniesz

3.) Możesz wgrać Bios ale jak zegary nie pójdą to :mur: :mur: i karte do kosza

4.) Napisz jakie pamiątki masz.

5.) podkręcaj powoli zegary tak do 425@550 i dopiero zacznij myśleć o zmianie BIOSU

6.) Co będziesz miał po zmianie BIOSu pomyślałeś o tym nie odblokujesz żadnej opcji czyli 0% przyrostu wydajności a tylko 50% szans że spalisz w pierony karte

7.) Nie wiem czy wiesz ale po zmianie timingów masz 0.01% szans żę się uda chyba że zmniejszysz zegar o połowe to może nic się nie stanie jedynie troche wydajność spadnie

 

AD.1 Kup radiatorki na pamięć i naklej końecznie. Zmień chłodzenie GPU zależy jakie masz teraz. :wink:

Edytowane przez Mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło 5 min. szukania 5700

klikdaj lepiej spokój tej karcie skoro nawet nie wiesz jakie ma pamięci a chcesz flashowac bios <_< już widzę twój nowy temat "karta nie wstała po flashu"

Dam ci darmową radę - Najpierw czytaj potem pisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, witaj w elitarnym gronie efiksowców.

P.s spójrz na mój sig :lol: Porażka życia ;( Nie tknę nawet kijem tej karty, pamięci do 447 mhz (nałożone radiatorki za 24 zł) , jak daję więcej to mam arty na kilometr, na rdzeniu jakoś trzyma te 325 Mhz. Więcej na chłodzenie wydam kasy, niż na jakąś nowszą, lepszą kartę, może przesadzam ale szkoda mi czasu, kasy, nie mam chęci by to coś podkręcić, żeby dało nędzne 5 fps więcej. Czekam aż wyjdzie ten nowy radzio, w sumie nawet teraz mógłbym sobie kupić jakąś kartę za 800 zł, ale na razie się wstrzymam. Zresztą czekam na CoD 2, jak będzie kijowo chodzić to być może cosik kupię lepszego. W sumie lepsza karta by się przydała... Echh takie to życie, choćbyśmy wydawali co jakiś czas kupę kasy na upgrade tak czy siak nigdy nie dogonimy technologi.

 

The End. Pozdro all :)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek -> naucz się pokory :-) naucz się od ludzi kórzy się nauczyli - ma códzych błedach,, to nkt nie chce dla jaj zająć ci czasu cyztaniem faq ;] to taki plan minimum,, potem możesz zacząć w ogóle myślec o zabawie.

 

Po drugie - nie mieli 6600 1024MB ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faq juz dawno przeczytalem i mam troche doswiadczenia w zabawacg w overclocking i teraz chce zobaczyc jak mi pojdzei z karta graficzna no a poza tym nie ma 6600 z 1024 mb wiec nie wim o co ci chodzi a tak według was to jaka karta bedzie lepsza od tego palita tak do 500 zł na pCI-E no bo pality to sa jednak ciulate?

zalezy mi na tobrej grze

Edytowane przez markuss666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ... ja to sie zastanawiam co oni jeszcze wymyślą xD

haha , 6600 512MB / 128 Bit :lol2: :lol2: :lol2:

Nie długo to będzie 2048MB / 256Bit , niezła zadyma , można będzie grać w futurystyczne gry w res max 800x600 :lol:

Edytowane przez Demonek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem od kumpla ostatnio fx'a 5700le pixelview'a.

 

tutaj zdjatko : http://www.prolink-usa.com/image/VIO-5700LE-256D_1_1.jpg

 

mial zatarty wentylator ale juz poradzilem sobie z tym. Jestem ciekaw na ile jestem w stanie go wyciagnac. Standardowe taktowania to 250/400 ale to juz wszyscy w tym topicu wiedza. Sterowniki wykryly mi optymalnie 299/500. I na takich teraz ustawieniach jade. Chlodzenie wyglada dosc solidnie... sa radiatorki tez na pamieciach z drugiej strony. Ile jestem w stanie wyciagnac jeszcze z tej karty? chodzi mi o bezpieczne ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest forum? :angry:

 

wyznaje zasade ze jak ktos niema nic madrego do napisania to niech niepisze. I co? pokazales jaki jestes cwany?

 

moje pytanie jest wciaz aktualne. Teraz mam ustawienia 350/500. Z rdzenia niemoge wiecej wycisnac bo wywala mi arty. I wywala mi tez error ze sterowniki cos blokuja. Da sie cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest forum?  :angry:

 

wyznaje zasade ze jak ktos niema nic madrego do napisania to niech niepisze. I co? pokazales jaki jestes cwany?

 

moje pytanie jest wciaz aktualne. Teraz mam ustawienia 350/500. Z rdzenia niemoge wiecej wycisnac bo wywala mi arty. I wywala mi tez error ze sterowniki cos blokuja. Da sie cos z tym zrobic?

1673957[/snapback]

Hmm, nie jestem wcale cwany. Ale po jaką cholerę pytasz ile możesz z niego max wycisnąć. KAŻDY egzemplarz kręci się inaczej ! Zresztą jakie pytanie taka odpowiedź. :angry: Jeśi już ci wywala arty, to odkręć nieco kartę, potestuj na słabszych ustawieniach, kombinuj a nie zadawaj kolejnego głupiego pytania w stylu ,,Da się coś z tym zrobić". Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...