Skocz do zawartości
kubolo

Czy To Rzeczywiście Takie Proste/*? Oc...

Rekomendowane odpowiedzi

cos tam pogrzebalem i samo sie zrobilo. teraz mam problem: w everescie pisze ze mam 2,5-2-2-6 a w sandrze albo 2,5-2-2-6 albo

Dołączona grafika

 

w koncu ktore mam??

chyba te 2,5-2-2-6 a to chyba w miare dobrze jak na zwykle kingstony?

Edytowane przez kubolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się dołącze do rozmowy.

Tesh jestem zielony w oc ale tylko na procku, ponieważ grafe jest dość prosto podkręcić.

Jak podkręcić proca?

Mam sempa 2800 (64) s754 i płytke epoxa 8kda3i

w razie czego nr gg: 3613034

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tymin

 

Zwiększając mnożnik lub (lepiej) fsb. Stopniowo i testować czy ustawienia sa stabilne. Zmiana biosu. Zmiana timingów pamięci. Zmiana napięć procka i pamiątek. Wszystko zaleznie od potrzeb. Ale podstawa to ... chłodzenie, chłodzenie, chłodzenie !!! Do tego dobry zasilacz i pamiatki.

 

W skrócie to takie ABC podkręcania haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tymin

 

Zwiększając mnożnik lub (lepiej) fsb. Stopniowo i testować czy ustawienia sa stabilne. Zmiana biosu. Zmiana timingów pamięci. Zmiana napięć procka i pamiątek. Wszystko zaleznie od potrzeb. Ale podstawa to ... chłodzenie, chłodzenie, chłodzenie !!! Do tego dobry zasilacz i pamiatki.

 

W skrócie to takie ABC podkręcania haha.

1678627[/snapback]

 

Z tym mnożnikiem to będzie ciężko...

sorki wiem, że nie miało być takich uwag...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna rada na przyszłość:

Jak za bardzo podkręcisz proca/pamięci, złe timingi w biosie ustawisz i będziesz miał czarny ekran (komputer sie nie włączy) to wyłącz go, wyjmij kabel z zasilacza i wyjmij baterie podtrzymującą CMOS (takie coś srebrne na płycie) na ok. 10 - 15 sek, potem ją włóż i podłącz zasilanie, jeżeli nie zadziałało to znajdź na płycie zworke clear cmos i ją przestaw aby wyczyściła a później "odstaw". Jeżeli to nie zadziałało to znaczy że ew. coś padło ale jest tak naprawde mnóstwo różnych nietypowych powodów że czasami nie działa...

 

Pzdr.

AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra z bawieniem sie fsb już załapałem(teraz mam 250x8). Chciałbym co nieco wiedzieć na temat tego napięcia. O co w tym chodzi itp.

I ile max moge podnieść fbs bez żadnego bawienia sie w chłodzenie i z napieciami na sempronie 2800 64 ??

 

Zasiłke mam modecoma MC-350ATX 2.0 PFC,

pamiątki 512 goodrama :(,

płytke epoxa 8kda3i

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od konkretnego procesora jeden na szynie 300 nie będzie potrzebował wiekrzego napiecia a drugi juz 250 sie dopmni z chłodzeniem jest podobnie ;)

1679116[/snapback]

no dobra ale skąd mam wiedzieć kiedy mu zapodać te napięcie. I o co w tym wogóle biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: napięcie podnosisz gdy widzisz ze procek nie chce sie wiecej podkręcać lub gdy zauważysz ze w windzie sie wiesza :] . Wtedy zwieksz napiecie na procku o 0,05 V i zobacz prime 95 czy wszytsko w porządku. Pamiętaj o jednym. Podnosząc Fsb, mnoznik...procek nei ebdzie sie duzo mocniej grzał...natomiast podnosząć napięcie... temperatury niezle skaczą...i lepiej ten stan rzeczy obserwować,zeby sie nic nie zjarało:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: napięcie podnosisz gdy widzisz ze procek nie chce sie wiecej podkręcać lub gdy zauważysz ze w windzie sie wiesza :] . Wtedy zwieksz napiecie na procku o 0,05 V i zobacz prime 95 czy wszytsko w porządku. Pamiętaj o jednym. Podnosząc Fsb, mnoznik...procek nei ebdzie sie duzo mocniej grzał...natomiast podnosząć napięcie... temperatury niezle skaczą...i lepiej ten stan rzeczy obserwować,zeby sie nic nie zjarało:]

1679265[/snapback]

No i takiej odp. oczekiwałem

 

Wielkie dzięki @ kubajew @

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz sterowniki Omega, odpalasz ati tray tools (albo cos innego dla nv). Wchodziwsz w oc settings i przesuwasz suwaki tak, na ile pozwala twoja karta. Co do proca, to odpalasz biosa (wciskasz podczas uruchamiania kompa Delete). Wchodszisz w ustawienia fsb i podnosisz mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE DA SIE NA TEJ PŁYCIE REGULOWAC NAPIECIA!!!!

1709785[/snapback]

 

Skoro nie ma w BIOSie to spod windowsa tymbardziej nic nie zmienisz....

 

 

 

Instalujesz sterowniki Omega, odpalasz ati tray tools (albo cos innego dla nv). Wchodziwsz w oc settings i przesuwasz suwaki tak, na ile pozwala twoja karta. Co do proca, to odpalasz biosa (wciskasz podczas uruchamiania kompa Delete). Wchodszisz w ustawienia fsb i podnosisz mhz.

1709796[/snapback]

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz sterowniki Omega, odpalasz ati tray tools (albo cos innego dla nv). Wchodziwsz w oc settings i przesuwasz suwaki tak, na ile pozwala twoja karta. Co do proca, to odpalasz biosa (wciskasz podczas uruchamiania kompa Delete). Wchodszisz w ustawienia fsb i podnosisz mhz.

o co chodzi?? ja wiem jak sie podkreca, zadalem inne pytanie!! o co chodzi??

 

Skoro nie ma w BIOSie to spod windowsa tymbardziej nic nie zmienisz....

No i o to mi chodziło!!

zayonc ale czy jesteś tego pewien?? skoro nie ma regulacji w biosie to z windowsa nie podniose?? ktos jeszcze tak sadzi??

dziex

Edytowane przez kubolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosowalem sie do trad wczesnijszych, krecilem karte co 5 mhz, doszlem do 420/540 przy seryjnym 400/500 na normlnym chlodzeniu, w 3dmarku 2003 nie bylo zadnych prblemow lecz przy sanowaniu za artefaktami w atitoolu co 2 sekundy wypiepszalo zolte pixele, wrocilem do starych ustawien, czemu tak bylo ? mam 512 ramu ddr 26MHz i rpocesor p4 2,66 northwood, cos jest moim "waskim gardlem" plyta to jakies gowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...