Skocz do zawartości
dziadek lucek

Dysk Do 200 Zeta

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim mój problem polega na tym. Chciałbym dokupic dysk juz mam od kilkunastu miesiecy Segate Baracude 7 40 GB 7200. To juz mi nie starcza i musze dokupic drugi. Wiem ze 200 zł to mało na coś sensownego. Poradzcie co kupic ? Jakiej pojemności, jakiej firmy. Używany czy nowy bo juz sam niewiem z góry dzięki:) TYLKO ATA 100 LUB 133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Seagate'a ale za 200 nie kupisz go zbyt dużego bo tylko 80 gb za dokładnie 216 zł, bo poniżej to już tylko 40 gb ;] http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11785 Generalnie ciężko za tą cene wybić się z progu 80 gb nowych dysków więc jeżeli zależy Ci na czymś większym to obadaj allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie z innych firm ? W ogóle opłaca sie kupować dysk używany czy to za duże ryzyko ??

można mieć trochę wątpliwości co do bad sektorów - czy bądą występowały jeżeli od kogoś odkupimy, ale warto przeszukać aukcje tak jak pisałem bo zdarzają się też takie gratki, że są sprzedawane całkiem nowe dyski po niższych cenach niż te w Polsce bo są sprowadzane z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samsunga mam tę 80Gb (udało mi się jeszcze kupić w proline przed podwyżką ceny o "aż" 6 zł)i ten 8mb bufor jest przydatny (porównując do starego WD 100Gb 7200rpm 2mb cache, który musiał bardziej "mielić" od tego samsunga, wydajności nie porównuje bo WD z 2001r)

Pozatym jest cichy, zimny (temp. max 32'C przy otwartej z jednej strony budy).

Także zaletą Samsunga jest 5 letnia gwara.

WD Caviary 80Gb 7200rpm 8mb cache też nie są złe, choć gorse od Samsunga (obaj koledzy siedzą na takich, jeden miał wcześniej Seagate'a i mu padł po 2 latach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowić się nas Samsungiem SP0812, który ma 8MB bufor. Jest bardziej wydajny niż Seagate.

1664089[/snapback]

Też stoje przed problemem zakupu nowego dysku, a głównym kryterium wyboru jest cisza. Dysk o którym wspominasz montowałem ostatnio w komputerze znajomego i od doprowadzającego mnie do szału WD 40GB 7200 8MB cachu jest sporo cichszy. Mimo to staram się znaleźć jak najmniej hałasujące rozwiązanie o pojemności 80GB - może ktoś z Was mógłby mi pomóc i podzielić się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie? Zaznaczam, że odgłos "pracy" dysku niezbyt mnie rusza - tym co doprowadza mnie do szału jest szum wywołany przez talerze.

Edytowane przez Gared

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest duz różnica między dyskami 5400 i 7200 obrotów na minute. Bo widziałem Samsunga 5400 80 GB ZA 180 ZŁ brac ??

duża różnica to nie jest, ale przy większych plikach - przenoszenie/kopiowanie możesz odczuć to tzn. czas będzie się wydłużał - ale cena dość rozsądna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...